Ольга Дибина - Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у старшій групі дитячого садка. Конспекти занять. Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім світом з елементами триз у старшій групі з ознайомлення з навколишнім світом та пізно

Номінація: конспект заняття на тему інструменти.

Конспект заняття у старшій групі з ознайомлення з навколишнім світом

Тема:Формування поняття «Інструменти»

Цілі:
1)
Розширити уявлення дітей про різні види інструментів, про застосування їх у роботі людьми різних професій;

2) Поповнювати словниковий запас, розвивати логічне мислення дітей;

3) Виховувати інтерес до того, навіщо потрібні інструменти.

Обладнання:набір інструментів, Незнайки.

Попередня робота: розгляд інструментів.

Хід заняття:

Вступна частина:

(На столі лежать інструменти: качалка, лінійка, щітка, молоток, кліщі, викрутка)

Незнайка:(Сидить біля моделі діяльності у формі предметної драбинки). У мене мало місця на другій сходинці. Я хотів з цього столу покласти на другу сходинку, а місця не вистачило. (На другій сходинці Матеріали лежать, а це Інструменти). Що ви мене плутаєте…? Лінійка дерев'яна, молоток і металевий, і дерев'яний, щітка для взуття - щетинна (вони зроблені з матеріалів, ними потрібно працювати).

Вихователь:Так, Незнайко, тобі діти правильно пояснюють. У цих предметів інше слово. Скажіть йому!

Діти:Інструменти!

Вихователь:Інструменти. А як же дорослі дізнаються про інструменти серед інших предметів?

Незнайка:Я здогадався: все, що з ручками, те інструменти! Молоток з ручкою – інструмент, а лінійку приберіть… ​​Ось мамину сумку сюди можна покласти, адже вона з ручками… Ще ручка є на дверях (дивіться на неї). Тільки сюди ніяк не покласти.

Діти:Сміються!

Вихователь:(Сміється разом із дітьми). Так ... Все переплутав! Потрібно уточнити, чи можна двері та сумку назвати інструментами?!

Основна частина:

Вихователь:Незнайко, ти яке вирішуєш питання?

Незнайка:Чому це ви кажете «інструменти», коли вони такі різні?

Вихователь:Треба довести Незнайці, чим схожі лопата, лійка та граблі?

- Катю, скажи!

Діти:Я вважаю, що лопата, лійка та граблі схожі на те, що ними працюють).

Вихователь:Правильно! Інструментом називають той предмет, яким виробляють якусь роботу. Скажемо разом, коли предмет називають «інструментом»?

Діти:Інструменти – це предмети, якими виконують якусь роботу.

Незнайка:Я не зможу їх запам'ятати, їх багато…

Вихователь:Незнайко, не треба запам'ятовувати, треба навчитися ставити собі питання.

— Яке питання треба поставити самому собі, щоб вирішити, чи можна назвати предмет інструментом?

Діти:Чи можна їм працювати?

- Що їм можна робити?

Вихователь:Правильно!

Незнайка:Я маю такий предмет, але я не знаю, що це таке?

Вихователь:(Показує інструмент, який діти не бачили або знають, — штангенциркуль. У словнику визначається так: «вимірювальний інструмент (розсувний калібр), що складається з металевої лінійки з нанесеною на ній шкалою та двох щік – однієї нерухомо з'єднаної з цією лінійкою та іншою, що ковзає вздовж неї, використовується для вимірювання товщини предметів або ширини отвору»).

Вихователь:Задавайте питання, щоб вирішити, чи інструмент це чи ні?

Діти:Як називається? (Штангенциркуль).

- Навіщо він потрібен? (Він потрібний для того, щоб вимірювати)

Вихователь:Молодці! Штангенциркулем можна виміряти товщину предмета, усередині можна виміряти.

— То що ж це таке, коли їм виконують роботу – вимірюють товщину предмета чи ширину отвору?

Діти:Інструмент.

Вихователь:Називають його?

Діти:Штангенциркуль.

Вихователь:А зараз трохи відпочинемо.

Пальчикова гімнастика

Танечка, бери голку,

Зшиємо сорочку та футболку,

Штани, кофтинку та сукню,

І одягнемо ляльку Катю. Показують вказівний палець правої руки – голку. Обертають вказівним пальцем навколо кожного пальця лівої руки. Повторюють іншою рукою.

Вихователь:Діти, подивіться, а ось це? (показує бінокль)

Незнайка:Це я зрозумів. А це вже, звичайно, не інструмент, він не схожий на штангенциркуль.

Вихователь:Ставте собі запитання.

— Яке перше запитання?

Діти:Як його звати?

Вихователь:Якщо не схожий, значить і ім'я інше.

- Відповідайте!

Діти:Бінокль.

Вихователь:Яке друге питання треба поставити?

Діти:Навіщо він потрібен? або

— Чи можна виконувати роботу?

Вихователь:А ви коли-небудь у нього дивилися?

Діти:Так!

Вихователь:Що ж побачили?

Діти:З одного боку, все маленьке, а з іншого – велике.

Вихователь:З одного боку, у ці скельця подивишся, те, що було далеко, стане близько, і все розглянеш. А якщо перевернеш і подивишся, те, що близько, стане далеко і стане маленьким.

— Кому потрібний бінокль, як ви вважаєте?

Діти:Коли до театру ходиш.

Вихователь:А у роботі?

Діти:Капітану!

Вихователь:А що ж капітан корабля їм робить?

Діти:Уточнює дорогу, дивиться далеко вперед, спостерігає, чи немає зустрічних кораблів, щоб не зіткнутися, чи предметів, які можуть стати на заваді кораблю.

Вихователь:Тож чи можна бінокль назвати інструментом?

Діти:Так.

Вихователь:А ще є у групі інструменти?

Діти:Називають.

Вихователь:Давайте допоможемо Незнайці відібрати інструменти з різних предметів!

— Як ви визначатимете?

Діти:Запитувати себе: Що їм роблять?

Вихователь:Ось пісочний годинник!

- Це інструмент?

Діти:Так! Ними можна виміряти час.

Вихователь:Підставка під книги?

Діти:Інструмент служить для того, щоб зручно було дивитися і читати книгу.

Вихователь:Відро?

Діти:Інструмент. Щоб мити підлогу, щоб у групі було чисто.

Підсумок заняття:

Вихователь:Незнайко, ти зрозумів, що таке інструменти?

Незнайка:Так! Інструменти – це предмети, якими роблять якусь роботу.

Вихователь:Які питання потрібно поставити собі, щоб дізнатися, що це інструмент?

Діти:Як його звати?

- Що їм можна робити?

— Навіщо він потрібний?

Вихователь:Правильно, молодці, хлопці!

— Вдома, попросіть батьків показати інструменти, які ми не бачили в групі!

Номінація: конспект відкритого заняттяв старшій групі.

Посада: вихователь вищої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МАДОУ № 232 «Дитячий садок комбінованого виду»
Місце розташування: м. Кемерово, Кемеровська область

Ленура Муртазаєва
Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом у старшій групі «Тварини в природі та вдома»

Програмне зміст:

Продовжувати знайомити з особливостями диких та домашніх тварин; навчити розрізняти їх та називати дорослих тварин та їх дитинчат; формуватиуявлення про значення тварин у природі та для людини.

Розвивати зв'язне мовлення дітей. Виховувати любов до домашнім та диким тваринам, уміння слухати уважно, розвивати пізнавальний процес.

Устаткування:

Ноутбук, демонстраційний матеріал, картки із зображенням диких та домашніх тварин на кожну дитину; роздаткові та наочні матеріали, олівці, листочки.

Словникова робота: стадо, табун, зграя, пастух.

Хід заняття.

Психогімнастика "Гарний настрій".

Вихователь: Зібралися всі діти в коло,

Я – твій друг, і ти мій – друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемося!

Вихователь: Хлопці, я сьогодні вас запрошую у світ. тварин. (Звучить музика "В світі тварин» ) Я зараз загадуватиму загадки, а ви будете відгадувати і показувати картки тварин.

Вихователь: Загадує загадки

Хто біля дверей нас зустрічає,

У тиші весь день, проспавши,

І від щастя починає

Гучно гавкати: "Гав гав гав!"?

Діти: Собака.

Вихователь: Хто на прив'язі гуляючи,

Траву щипає на пагорбі,

І, господарку чекаючи,

Самотньо блеє: «Ме-е-е»?

Діти: Коза

Вихователь: Руда господиня

З лісу прийшла,

Усіх курей перерахувала

І з собою забрала.

Діти: Лисиця.

Вихователь: Хто завжди чудово знає,

Що на сніданок я варю,

І до балії підбігає,

Гучно хрюкаючи "Хрю хрю"?

Діти: Свиня.

Вихователь: Недоторка, весь у голках,

Я живу в норі під ялинкою.

Хоч відчинені навстіж двері,

Але до мене не ходять звірі.

Діти: Їжак.

Вихователь: Хто пасеться на галявині,

Без панамки та без майки,

Відганяє шкідливих мух,

І мукає протяжно: «Му-у-у».

Діти: Корова.

Вихователь: Він всю зиму довго спав,

Лапу праву смоктав,

А прокинувся - почав ревти.

Цей звір лісовий.

Діти: Ведмідь.

Коли хлопці відгадують загадки, вихователь вішає на дошку картинку із зображенням домашньої чи дикої тварини.

Вихователь: Давайте ще раз з вами назвемо цих тварин. (Діти, по черзі перераховують тварин вивішених на дошці). - Хто це? (вихователь вказує тільки на домашніх тварин)

Діти: Корова, собака, коза, свиня.

Вихователь: Молодці. Як можна назвати, одним словом цих тварин?

Діти: Домашні.

Вихователь: Чому їх так називають?

Діти: Тому, що їх доглядає людина, вони не можуть піклуватися про себе самі

Вихователь: Правильно, людина піклується про своїх. домашніх тваринбудує їм житло: корові – корівник, свині – свинарник, коні – стайню, собаці – будку. За це домашні тваринидопомагають людині у житті. А як вони допомагають?

Діти: Корова - дає молоко, кішка - ловить мишей, кінь - возить вантажі, собака - охороняє будинок.

Вихователь: А це хто? (вихователь вказує на диких тварин)

Діти: Лисиця, їжак, ведмідь

Вихователь: Як, можна одним словом назвати цих тварин?

Діти: Дикі тварини.

Вихователь: Чому їх так називають?

Діти: Тому що вони піклуються самі про себе Дикі тваринидобувають собі корм самі, про них ніхто не дбає.

Вихователь: Які особливості у тварин?

Діти: Лапи, копита, роги, хвіст, шерсть.

Вихователь: Молодці! Поки що ми з вами відгадували тварин, Усе тварини переплуталися. Допоможіть мені навести лад. (Діти розглядають на екрані ноутбука картинку та розподіляють хто, де живе).

Гра "Хто де живе"

Вихователь: Що це?

Діти: Сільський будиночок. Там живуть домашні тварини.

Вихователь: А це?

Діти: Ліс. А тут мешкають дикі тварини.

Вихователь: Молодці! Усі впоралися із завданням.

Вихователь: Я зараз прочитаю вам вірш, а ви послухайте

У лисиці гострий ніс, У неї пухнастий хвіст.

Шуба руда лисиця, Невимовної краси.

Я – мисливець до птаха! Кур ловити я майстриня!

Як побачу - підкрадусь, І тихенько затаюсь.

Після стрибну та схоплю, Діткам у нірку віднесу.

Вихователь: А лисиця це, яке тварина?

Діти: Лисиця дике тваринавона дуже хитра.

Вихователь: Скажіть, будь ласка, влітку велика групакорів пасеться на лузі. Як можна назвати цю велику групу корів, одним словом?

Діти: Стадо

Вихователь: А коли пасуться коні?

Діти: Табун.

Вихователь: А хто їх пасе?

Діти: Пастух.

Вихователь: А коли в лісі бігають багато вовків, разом, як їх можна назвати одним словом?

Діти: Вовча зграя.

Вихователь: А зараз давайте привітаємось з тваринами.

Пальчикова гімнастика «Весела зустріч»

Здрастуйте, кошеня!

Привіт, козеня!

Привіт, щеня!

І привіт, каченя!

Привіт, веселе, смішне порося

Вихователь: Зараз я пропоную пограти у гру «Знайди свою маму».

Гра «Знайди свою маму».

(Діти сідають за парти, на столах лежать листи із зображенням тварин, діти стрілочками проводять від дорослого тварини до дитинча, працюють у парах).

Вихователь: Давайте разом перевіримо, чи правильно ви виконали завдання чи ні! (Виховник показує заздалегідь заготовлену правильну відповідь і звіряє з дітьми). Молодці хлопці! Ви кожному дитинча знайшли маму. А зараз ми трохи відпочинемо.

Фізкультхвилинка.

Ведмедик виліз із барлоги,

Озирнувся на порозі.

Щоб швидше набратися сил

Головою ведмідь крутив

Нахилився туди-сюди

Ось він лісом іде.

Шукає ведмедика корінці

І трухляві пеньки

У них їстівні личинки

Для ведмедя вітамінки

Нарешті ведмідь наївся і на колоді сів.

Вихователь: Хлопці, а як ведмідь гарчить? Давайте разом дружно! (Р-р-р-р)Ми з вами трохи відпочили. Хлопці, а як ви думаєте, чим харчуються домашні та дикі тварини? Подивіться на екран і скажіть, хто їсть?

Гра «Хто, чим харчується».

Діти дивляться на екрані ноутбука зображення їжі тварин і розподіляють їх тваринам.

Вихователь: Давайте перевіримо. Чим харчується корова?

Діти: Сіном, травою

Вихователь: Чим харчується кішка?

Діти: Рибою, любить пити молоко

Вихователь: Чим харчується кролик?

Діти: Морквиною, капустою.

Вихователь: Чим харчується ведмідь?

Діти: Медом, ягодами, рибою

Вихователь: Діти, ви всі молодці Ви всі знаєте про тварин. Ось ми з вами і побували у світі тварин. Про які тваринми з вами сьогодні розмовляли?

Діти: Про домашніх та диких тварин.

Вихователь: Хлопці тваринпотрібно берегти та любити. На цьому наше заняття закінчено.

Публікації на тему:

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Тварини Арктики та Антарктиди»НОД по ознайомленню з навколишнім світом підготовчій групі. Вихователь (Агапова Ю. Ю.) МБДОУ №379 Програмні завдання: - Закріпити.

Тема: “Транспорт. Допомога доктору Машинкову» Завдання: Освітні: 1. Продовжувати дітей знайомити з різними видами транспорту 2. Вправляти.

Конспект НОД з ознайомлення з навколишнім світом у старшій групі «Тварини холодних та спекотних країн»Тема: "Тварини холодних і жарких країн" Мета: Систематизувати уявлення дітей про вміння тварин пристосовуватися до середовища проживання.

Мета: розширювати уявлення дітей про властивості води (рідка, тверда, у вигляді пари, прозора, забарвлена). 1. Формувати знання дітей.

Поточна сторінка: 1 (всього у книги 5 сторінок) [доступний уривок для читання: 1 сторінок]

Шрифт:

100% +

Ольга Віталіївна Дибіна

Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у старшій групі дитячого садка. Конспекти занять

Вступ

Даний посібник допоможе успішно організувати та провести роботу з ознайомлення дітей 5–6 років із навколишнім світом (предметним оточенням та явищами суспільного життя).

Щоб педагогам було легше планувати роботу з даному розділу програми, зміст роботи представлено темами. Кожна тема розкрита: пропонуються зразковий хід заняття, ігри-заняття чи ігри. Педагог може проявити під час планування занять творчість, включити варіативні ігрові, проблемні ситуації, що дозволить зробити з дітьми ще успішнішою, значимої.

Вивчення кожної теми може завершуватися ігровим завданням (ребуси, загадки, малюнки-відгадки тощо). Ігрові завдання представлені у робочому зошиті (Дибіна О.В. Я дізнаюся світ: Робочий зошит для дітей 5–6 років. – М.: ТЦ Сфера, 2009).

Особливу увагу педагогам слід звернути на те, що при ознайомленні з навколишнім світом не можна:

- обмежуватися тільки монологом-оповіданням про предмети, явища дійсності - необхідно включати в заняття якнайбільше дій (посидіти на стільці, дивані, одягнути одяг і бути схожим на нього, запросити маму, пригостити бабусю і т. д.);

- Перевантажувати дітей великою кількістю питань;

- зводити організацію роботи з дітьми лише до форми пізнавальних занять.

Ознайомлення з навколишнім світом необхідно здійснювати відповідно до психологічних особливостей, вибираючи адекватні форми, засоби, методи та прийоми взаємодії, щоб зробити цей процес більш доступним та результативним.

У старшій групі ознайомлення з навколишнім світом проводиться і у формі ігор-занять, і у формі власне дидактичної гри, коли ігрове правило регулює дії та взаємини дітей, а правильне вирішення завдань є досягненням мети гри. При організації та проведенні ігор-занять, дидактичних ігор важливо створити атмосферу, що дозволяє кожній дитині реалізувати свою активність по відношенню до навколишнього світу.

Дидактичні ігри можуть використовуватися як у спільній діяльності дітей та дорослого, так і в самостійній діяльності дошкільнят, а також для стимулювання активності дітей у процесі пізнання навколишнього світу.

У посібнику представлений додатковий матеріал: варіанти ігор-занять, ігор, вправ, розваг, призначених для використання в роботі з дітьми поза заняттями, на прогулянці.

На ознайомлення дітей старшої групи з навколишнім світом (предметним оточенням та явищами навколишнього світу) відводиться 2 заняття на місяць.

У розробці та апробації занять з ознайомлення з працею дорослих взяв участь педагогічний колектив дитячого садка №179 «Пролісок» АНО ДО «Планета дитинства «Лада» міста Тольятті, завідувач Паленова Надія Петрівна, методист Кузнєцова Наталія Григорівна.

У посібнику пропонується зразковий розподіл матеріалу на навчальний рік. Педагог може розподіляти матеріал по-своєму, відповідно до свят місяця (жовтень – День вчителя; лютий – День захисника Вітчизни, квітень – День космонавтики тощо) або залежно від доступності матеріалу.

Розподіл матеріалу на навчальний рік



Продовження таблиці.



Продовження таблиці.



Продовження таблиці.


Зразкові конспекти занять

Вересень

1. Предмети, що полегшують працю людини в побуті

Програмний зміст.Формувати уявлення дітей про предмети, що полегшують працю людини у побуті; звернути увагу на те, що вони служать людині і він повинен дбайливо ставитися до них; закріплювати уявлення у тому, що предмети мають різне призначення.

Матеріал.Картинки із зображенням різних предметів, зокрема предметів, полегшують працю людини у побуті. Роздатковий матеріал: великі картки, на яких зображено два ряди клітин по три клітини в кожному (у клітинах верхнього ряду зображено три предмети, над якими виробляються трудові операції, у нижньому ряду – порожні клітини), та маленькі картки із зображенням предметів, що полегшують відповідну трудову операцію у побуті.

Хід заняття

Вихователь починає заняття з розмови: «Хлопці! Подивіться уважно довкола і розкажіть, що вас оточує».

Діти кажуть, що їх оточує багато різних предметів, перераховують їх.

Вихователь. До якого світу належать усі ці предмети: до природного чи рукотворного? (До рукотворного, тому що їх зробив чоловік своїми руками.)А для чого людина придумала стіл, ліжко, шафу, пральну машину, телевізор, автомобіль та багато інших предметів?

Діти розповідають, що будь-який предмет для чогось потрібний, кожен предмет виконує свою функцію.

Вихователь. Правильно. Кожен предмет має своє призначення та для чогось необхідний. Наприклад, стіл потрібен для того, щоб за ним писати, або для того, щоб за ним їсти. На стільцях люди сидять, на електричній чи газовій плиті готують їжу. Є предмети, за допомогою яких людина працює, предмети, за допомогою яких вона малює, а ще є предмети, що полегшують працю людини у побуті. Чи знаєте ви такі предмети? Дізнатися деякі з них допоможуть мої загадки.


У нашій кухні цілий рік
Дід Мороз у шафі живе.
(Холодильник)

Ніг немає, а ходжу,
Рта немає, а скажу,
Коли спати, коли вставати,
Коли роботу розпочинати.
(Годинник)

Він охоче пил ковтає,
Не хворіє, не чхає.
(Порохотяг)

То назад, то вперед
Ходить-блукає пароплав.
Зупиниш – горе,
Продірявить море.
(Праска)

Діти відгадують загадки і з допомогою вихователя пояснюють, у чому користь цих предметів.

Вихователь. Я показуватиму вам різні картинки. Будьте уважні! Якщо на зображенні зображений предмет, який полегшує працю людини в побуті, плескайте в долоні, а якщо це інший предмет, не плескайте.

Потім проводиться гра «Кому потрібний…?», спрямовану розвиток уміння визначати призначення предметів, полегшують працю у побуті, встановлювати причинно-наслідкові зв'язок між трудовим процесом у побуті і предметом, його полегшуючим. Використовується роздатковий матеріал: великі картки, на яких зображено два ряди клітин по три клітини в кожному (у клітинах верхнього ряду зображено три предмети, над якими виробляються трудові операції, у нижньому ряду – порожні клітини), і маленькі картки із зображенням предметів, що полегшують відповідну трудову операцію у побуті. (Зразкова відповідність: хліб – хліборізка, одяг – пральна машина тощо)

Діти обирають по одній великій картці. Маленькі картки лежать на столі зображення вниз. Вихователь бере маленькі картки по одній, показує дітям, називає предмет і запитує: "Кому потрібний ...".

Дитина, якій потрібна ця картка, відповідає та пояснює свій вибір: «Мені потрібний міксер, щоб збити тісто». Гра вважається закінченою, коли закриті усі порожні клітини. Виграє той, хто першим закриє клітки на своїй карті.

2. Моя сім'я

Програмний зміст.Продовжувати формувати в дітей віком інтерес до сім'ї, членам сім'ї. Заохочувати називати імена, по батькові членів сім'ї; розповідати про їхні професії, про те, які вони, що люблять робити вдома, аніж зайняті на роботі. Виховувати чуйне ставлення до найближчих людей – членів сім'ї.

Хід заняття

Вихователь зачитує віршовані рядки та пропонує дітям визначити тему заняття:


Дуже мудрі дідусі,
Дві бабусі – красуні.
Тату, матуся моя -
Це все моє…
(Родина)

Педагог акцентує увагу дітей на слові «сім'я», пропонуючи відповісти на запитання: «Скільки слів складається „родина“?» Давайте перевіримо". Діти називають членів сім'ї та ведуть рахунок (дві бабусі, два дідусі, мама, тато та дитина). Далі діти визначають характерну відмінність кожної сім'ї – це схожість членів сім'ї. Діти розповідають, на кого із членів сім'ї вони схожі.


Подивіться на мене -
На кого я схожий?
Очі-вишні, як у тата,
Посмішка сонячна – мами.
Колір волосся, як у дідуся,
Носик точно вже бабусі.
У сім'ї кожен попрацював,
Щоб я такий народився!

Потім діти визначають другу характерну відмінність сім'ї – загальне прізвище. Їм пропонується назвати прізвища та імена їхніх батьків.

Фізкультхвилинка


В мене є сім'я -
Дуже дружна вона.
З мамою ми печемо млинці (Імітація рухів.)
Небувалої смакоти!
З дідом грядки ми копаємо. (Імітація рухів.)
З бабусею квіти саджаємо. (Імітація рухів.)
З татом ми у футбол граємо – (Імітація рухів.)
М'яч у ворота забиваємо.
Дуже сильно я люблю (Обхопити себе руками.)
Свою милу сім'ю.

Вихователь звертає увагу дітей на те, що крім прізвища та імені у кожної людини є по батькові. По-батькові дається дитині на ім'я тата, наприклад, якщо тато Сергій, то по батькові дитини Сергійович.

Проводиться гра «Назви по батькові».

Вихователь називає чоловіче ім'я, А діти кажуть, яке від нього вийде по батькові; дівчатка називають по-батькові для дочок, а хлопчики для синочків:

Олександр – Олександрівна – Олександрович;

Олег – Олегівна – Олегович;

Іван – Іванівна – Іванович;

Василь – Василівна – Васильович.

Після завершення гри кожній дитині пропонується назвати своє повне ім'я, по батькові та прізвище.

Далі вихователь розмовляє з дітьми про заняття та професії дорослих членів сім'ї. Звертає увагу хлопців на те, що всі дорослі дбають про своїх дітей. Спочатку бабусі та дідусі дбали про їхніх мам та татів, вирощували їх, а тепер мами та тати дбають про своїх дітей та батьків. Обов'язково зазначає, що коли діти підростуть, то також піклуватимуться про своїх батьків.

Проводиться гра «Професії моїх батьків».

Діти стають у коло. Вихователь кидає в руки гравцю м'яч і ставить запитання «Ким працює твоя мама?». Гравець відповідає повною відповіддю: "Моя мама працює продавцем" - і повертає м'яч педагогові.

Далі вихователь читає словосполучення, написані на дошці: «Дружна сім'я», «Міцна сім'я», « Щаслива родина», «Дбайлива сім'я», «Кохана сім'я», «Здорова сім'я» – і пропонує хлопцям вибрати слова, які характеризують їхні сім'ї, та пояснити, чому вони так вважають.

Підсумовуючи, вихователь каже, що діти виростуть і кожен матиме свою сім'ю. І це буде найкраща сім'я, де дорослі опікуватимуться дітьми та літніми батьками, а діти слухатимуться дорослих і у всьому їм допомагатимуть. А головне, всі любитимуть одне одного і ставитимуться один до одного з повагою.

3. Що предмет розповість про себе

Програмний зміст.Заохочувати дітей виділяти особливості предметів: розмір, форму, колір, матеріал, частини, функції, призначення; продовжувати вдосконалювати вміння описувати предмети за ознаками.

Матеріал.Фішки (не менше ніж 10 шт.); предметні картинки: електроприлади, магнітофон, телевізор, телефон, пральна машина тощо; алгоритм опису предмета.

Хід заняття

Вихователь пропонує дітям пограти у гру «Що предмет розповість про себе». Завдання: описати предмет, зображений на зображенні, за алгоритмом.

Діти обирають ведучого, визначають черговість, у разі потреби повторюють значення умовних символів алгоритму.

Ведучий вибирає будь-яку картинку із зображенням предмета та показує її дітям. Перший учасник бере алгоритм, називає одну з особливостей показаного предмета, отримує від ведучого у разі правильного висловлювання фішку та передає картку з алгоритмом наступному учаснику. Той діє аналогічно. У разі неправильного висловлювання ведучий каже: «Помилка» – та передає право ходу наступному учаснику. Якщо учасник, отримавши картку з алгоритмом, робить тривалу паузу, після трьох бавовнів ведучого він втрачає право ходу і віддає картку з алгоритмом наступному учаснику. Гра закінчується, коли перераховані всі особливості предмета за алгоритмом і більше немає питань у ведучого або закінчилися фішки. Виграє учасник, який набрав найбільшу кількість фішок.

Ведучий має право в процесі гри ставити питання, що уточнюють або доповнюють будь-яку особливість предмета.

Зразкові питання:

– Як правильно користуватись предметом?

- Які частини предмета найголовніші? (Без чого предмет не міг би працювати?)

- Хто брав участь у створенні предмета?

– Що використовували люди, коли цього не було?

– Що сталося б, якби цей предмет зараз зник із життя людей?

– Для людей яких професій потрібний цей предмет?

У разі продовження гри ведучим стає учасник, який набрав найбільшу кількість фішок.

Потім вихователь пропонує дітям «перетворитися» на різні предмети рукотворного світу. Діти по черзі описують «себе», тобто предмети, на які вони перетворилися: якої форми, кольору, розміру, з якого матеріалу зроблено, навіщо потрібен, із яких частин складається. Інші хлопці відгадують предмет. Вихователь пропонує дітям згадати все, що вони ще знають про цей предмет: про його минуле, де можна побачити цей предмет і т. д. Дітям, які важко описати предмет, потрібно запропонувати скористатися алгоритмом.

4. Про дружбу та друзів

Програмний зміст.Розширювати знання про однолітків, закріплювати правила доброзичливого ставлення до них: поділися іграшкою, розмовляй ввічливо, привітно, якщо комусь із хлопців сумно, поговори з ним, пограй, завжди допомагай, друзів виручай.

Матеріал.Конверт, в якому лежать лист та карта.

Хід заняття

На початку заняття звучить аудіозапис: «Хлопці, допоможіть!» (3 рази). Вихователь пропонує дітям визначити, хто ж кличе їх на допомогу. Звертає їхню увагу на дзеркало; знову звучить аудіозапис: Так, це я дзеркало. У нашому королівстві сталася біда. Злий король пересварив усіх дорослих та дітей нашого королівства. І тепер воно називається „Королівство Кривих дзеркал“. Але це ще половина біди - сьогодні король вирішив страчувати найчеснішого, хороброго, доброго хлопчика, на якого не подіяло його чаклунство. Його звати Гурд. Йому потрібна ваша допомога. Якщо ви дружні та сміливі хлопці, то поспішайте – часу залишилося дуже мало».

Вихователь, стимулюючи інтерес дітей, з'ясовує, що вони зрозуміли з повідомлення дзеркала. Вислухавши хлопців, звертає їхню увагу на конверт-підказку, в якій знаходяться карта та лист. На карті вказано маршрут, що складається із п'яти завдань. У листі розшифровано завдання.

Завдання 1.Виконати пісню про дружбу.

Діти пропонують варіанти та виконують «Пісню про дружбу».

Завдання 2.Назвати п'ять прислів'їв про дружбу, друзів.

Діти називають: «Старий друг краще за нових двох», «Один за всіх і все за одного», «Сам гивай, а товариша виручай», «Дружба справами міцна», «Друзі пізнаються в біді». Якщо хлопці мають труднощі, вихователь надає допомогу.

Фізкультхвилинка

Діти, стоячи в парах, імітують звички тварин відповідно до тексту вірша.


Дружать усі на білому світі.
Дружать дорослі та діти,
Дружать птахи між собою.
Дружать змійки під горою.
Дружать зайці на галявині,
Ведмедики, вовки дружать у зграйці.
Дружать риби під водою.
Ти зі мною, а я з тобою! (Обійняти дитину, що стоїть поруч.)

Завдання 3.Гра «Хто такий друг?».

Вихователь читає віршовані рядки, а діти, якщо так чинить справжній друг, ляскають у долоні і вимовляють: «Так!», а якщо так чинити не повинен, то мовчать. (Обов'язково слід програти першу ситуацію, щоб хлопцям зрозуміли правила гри.)


Він у біді завжди зі мною,
Я за ним, як за горою.

Він втішить, якщо плачу,
Він вирішить зі мною завдання.

Ніколи не їсть крадькома -
Сливи, груші, шоколадки.

Він не задиратиметься,
І дражнити, і обзиватися.

Він завжди брудніший за ніч.
Він квіти на клумбі топче.

Він не починає бійок
І не мучить собак.

Він у малюків забрав -
Ляльку, ведмедика, самоскид.

Він квіти полити допоможе
І прибрати іграшки також.

Він поділиться іграшкою,
Книжкою, лялькою, брязкальцем.

Він дружбою нашою дорожить,
Завжди на допомогу мені поспішає.

Завдання 4.Дітям пропонується намалювати сонце, яке розжене хмари над вежею, де заточений Гурд.

Обов'язкові умови:

- Малювати потрібно всім разом одночасно;

- На малювання відводиться 5 секунд.

Вихователь пропонує дітям обговорити головну умову – малювати всім разом, та ще й на якийсь час. Підводить їх до висновку: малювати повинні одразу все, розподіливши роботу; одна дитина малює коло, і лише потім всі діти одночасно малюють по промінчику.

Діти стають навколо столу, де лежить лист ватмана. Вихователь дає команду та веде відлік часу.

Завдання 5.Педагог пише на аркуші паперу слово Гурд, потім бере дзеркало, ставить його на аркуш паперу і просить хлопців прочитати отримане слово. Саме це слово і буде ключем до вежі. Діти хором читають: "Друг". Як тільки діти вимовляють це слово, лунає брязкіт розбитого скла, а потім звучить голос хлопчика Гурда: «Дякую, хлопці, це я – Гурд. Ви врятували мене, і тепер я обов'язково навчу дітей своєї країни дружити так само, як дружите ви. І коли ми всі потоваришуємо, то обов'язково приїдемо до вас у гості. Спасибі вам! До побачення друзі!"

Вихователь та діти прощаються з Гурдом. На закінчення педагог каже, що діти впоралися із завданнями завдяки дружбі. Вони сьогодні показали всім, як треба дружити, якими мають бути друзі та як треба берегти дружбу.

5. Колекціонер паперу

Програмний зміст.Розширювати уявлення дітей про різні види паперу та його якості; удосконалювати вміння визначати предмети за ознаками матеріалу.

Матеріал.Зразки різних видівпапери; предмети з паперу (альбом, газета, коробка та ін.).

Хід заняття

Вихователь наперед розкладає зразки різних видів паперу на столах. Діти розглядають папір, а педагог спонукає їх до виділення якісних її характеристик, задаючи питання про те, який він, як це можна визначити – гладкий чи шорсткий, товстий чи тонкий. Хлопці гладять листи, обмацують, відповідають на запитання.

Потім вихователь пропонує дітям зім'яти аркуш паперу (мнеться), розірвати його на шматочки (рветься), потягнути за краї в різні боки (порушується цілісність аркуша, отже, матеріал неміцний), покласти аркуш паперу в ємність із водою (намокає). Педагог демонструє горіння паперу, використовуючи спиртівку та сірники. Діти разом із вихователем становлять алгоритм опису властивостей паперу.

Потім вихователь зачитує телеграму від колекціонера, який збирає різноманітні види паперу. Він подорожує містами та селами і всім розповідає про свою колекцію. Але в нашому місті у нього сталася неприємність: повіяв сильний вітер, і його колекція розлетілася, а частина колекції потрапила до гурту. Вихователь пропонує дітям шукати зразки паперу (їх педагог заздалегідь ховає у приміщенні групи). Діти приносять знайдені зразки.

Лунає стукіт у двері, входить колекціонер (дорослий), знайомиться з дітьми, розповідає про своє захоплення і повідомляє, що всі види паперу в нього записані. Пропонує дітям організувати роботу так: він називає вид паперу, а діти показують зразок. Під час заняття колекціонер пояснює призначення кожного виду паперу. Далі кожна дитина описує властивості знайденого виду паперу з урахуванням складеного алгоритму.

На закінчення проводиться дидактична гра"Знайди подібність і відмінності".

Вихователь називає вид паперу, а діти повинні знайти на столі предмет, виготовлений з паперу цього виду (картонна коробка, газета, альбом, квітка з гофрованого паперуі т.д.). Отже вихователь підводить хлопців до розуміння, що це знайдені предмети виготовлені з паперу, але папери різних видів.

6. Дитячий садок

Програмний зміст.Поговорити з дітьми про те, чому дитячий садок називається саме так (бо дітей «вирощують», піклуються і доглядають їх, як рослини в саду). Показати суспільну значущість дитячого садка: батьки працюють, вони спокійні, оскільки за їх відсутності про дітей піклуються співробітники дитячого садка. Співробітникам дитячого садка треба дякувати за турботу, поважати їхню працю, дбайливо до нього ставитися.

Матеріал.Картинки із зображенням працівників дитячого садка (вихователь, помічник вихователя, кухар, прачка та ін.).

Хід заняття

Вихователь пропонує дітям відгадати загадку:


На деревах груші, вишні,
Абрикосів цілий ряд,
Яблуням кінця не видно,
Це наш фруктовий... (Сад).

Демонструє ілюстрацію із зображенням фруктового саду та закріплює її на дошці.

Задає дітям запитання: «Хто працює у такому саду? У чому полягає робота садівника?» Обов'язково повинні прозвучати слова: доглядає дерева, береже їх від хвороб, бореться зі шкідниками, поливає, вирощує.


У ньому і троянди, і тюльпани,
І ромашки шелестять.
Гладіолуси, півонії -
Це наш квітковий… (Сад).

Вихователь демонструє дітям ілюстрацію із зображенням квіткового саду та закріплює її на дошці.

Задає дітям запитання: «Хто працює у такому саду? У чому полягає робота садівника?» Обов'язково повинні прозвучати слова: доглядає квіти, береже їх від хвороб, бореться зі шкідниками, поливає, вирощує.

Вихователь загадує третю загадку:


Що за будинок такий чудовий,
Багато в тому будинку хлопців.
У ньому грають, співають пісні.
Цей будинок – наш дитячий… (Сад).

Вихователь демонструє ілюстрацію із зображенням дитячого садка та закріплює її на дошці. Акцентує увагу дітей на слові «сад», що повторюється.

Запитує: «Хто працює в дитячому садку? У чому полягає їхня робота?» Вислуховуючи відповіді дітей, вивішує на дошку картинки із зображенням представників тих професій, які називають діти. Має в своєму розпорядженні картинки у вигляді пелюсток ромашки по колу, залишаючи середину вільної.

Педагог підводить хлопців до висновку: ці люди працюють для дітей. У центр ромашки кріпиться серединка із зображенням дітей.

Увага! Це ознайомлювальний фрагмент книги.

Якщо початок книги вам сподобалося, то повну версію можна придбати у нашого партнера – розповсюджувача легального контенту ТОВ "ЛітРес".

Програмний зміст:

Закріплювати основні поняття: "здоров'я", "чистота", "предмети гігієни", "доброта", "правильне харчування";

Вчити дітей правилам безпечної поведінки;

Розвивати увагу, пам'ять, мислення, уяву;

Матеріали, що використовуються на занятті:

Дзеркало, муляжі продуктів харчування, картинки «предметів гігієни», модулі, картинки «смішариків», повітряні кульки, кошики (3 шт.), картинка сонечка, стрічки за кількістю дітей, мультимедіа, магнітофон.

Хід відкритого заняття з ознайомлення з навколишнім світом у середній групі

Вихователь: Здрастуйте, дорогі хлопці. Сьогодні я прийшла до вас у гості, щоб вирушити у чарівну подорож. Подивіться скільки у нас гостей. А давайте ми з ними привітаємось. "Вітаю!"

Вихователь: Хлопці, адже ми не просто з вами привіталися, а побажали один одному і гостям здоров'я, а гості побажали нам здоров'я.

Хлопці, а що треба робити, щоб бути здоровим? (Відповіді дітей)

Вихователь: А зараз я запрошую вас до царства «Здоров'я». (грає музика)

Щоб у дорогу зі мною оговтатися, не потрібний транспорт нам.

Дзеркальце чарівне нас не підведе

До царства Здоров'я нас швидко донесе.

Для того, щоб потрапити в чарівне царство, треба подивитися в чарівне дзеркало і йому посміхнутися. (Діти дивляться в дзеркало і посміхаються)

Вихователь:

Ось ми й потрапили до царства «Здоров'я» та опинилися на першій галявині «Здорове харчування».

Тридцять два веселі зуби,

Вчепившись один за одного

Вгору і вниз поспішають,

Хліб гризуть, гризуть горішки.

Хлопці, посміхніться один одному і подивіться, чи багато у вас зубів? Які ви гарні, коли посміхаєтесь.

Вихователь: Подивіться, на цій галявині два зуби. Який це зуб? (показує веселий зуб)

Діти: Веселий.

Вихователь: Чому він веселий?

Діти: Він білий, здоровий.

Вихователь: Який це зуб? А чому він сумний? (Показує сумний зуб)

Діти: У нього дірочка, він хворіє, у нього карієс.

Вихователь: для того, щоб бути здоровим, потрібно правильно харчуватися. Я думаю, що ви знаєте, які продукти корисні, а які шкідливі для здоров'я. Назвіть корисні продукти для здоров'я, назвіть шкідливі для здоров'я продукти. Зараз пропоную вам пограти у гру: « Корисні та шкідливі продукти »(Діти розкладають муляжі продуктів харчування у два кошики).

Молодці, я бачу, ви багато знаєте про здорове харчування.

Вихователь: А зараз послухайте чарівні загадки, які перенесуть нас на наступну галявину. Правила безпечної поведінки».

Загадки про небезпечні предмети:

Якщо добре заточений,

Все легко він ріже дуже-

Хліб, картоплю, буряки, м'ясо,

Рибу, яблуко та олію.

Це тісний – тісний будинок:

Сто сестричок тиснуться у ньому.

І будь-яка із сестер

Може спалахнути, як багаття.

Я пихкаю, пихкаю, пихкаю,

Більше грітися не хочу.

Кришка голосно задзвеніла:

«Пийте чай, вода скипіла!»

У нього повно турбот:

Інструмент досвідчений –

Не великий, не малий,

Він і ріже та стриже.

(ножиці)

У Полотняній країні по річці Простині

Пливе пароплав то назад, то вперед,

А за ним така гладь – ні зморшки не видно.

Вихователь: Хлопці, ми з вами і на галявині «Правила безпечної поведінки». А на цій галявині живуть Смішарики, сумний та веселий, які хочуть пограти з вами у гру «Корисні та шкідливі поради». Я ставитиму вам запитання, і якщо ви згодні, то піднімаєте Смішарика, який усміхається, а якщо не згодні, то Смішарика, який сумує.

Гра Корисні та шкідливі поради

Сидячи за столом розмахувати ножем та вилкою;

Розмовляти, не прожувавши їжу;

Користуватися серветкою під час їжі;

Брати до рота кнопки, скріпки, голки;

Грати зі сірниками;

Гартуватися;

Відчиняти двері незнайомій людині;

Брати ліки без дозволу дорослих;

Виконувати режим дня;

Вмикати електроприлади без дозволу дорослих;

Ставати на підвіконня та висовуватись з вікна.

Молодці не помилялися і правильно відповідали. Ну що ж настав час вирушати на наступну галявину.

Вихователь:

Ми зарядку дуже любимо –

Кожен хоче бути здоровим!

Нам зарядка допомагає

Рідше бачити лікарів.

А зараз ми з вами опинилися на спортивній галявині, де зробимо фізхвилинку.

Робимо фізхвилинку (під музику)

Вихователь: А ця галявина чарівна і живе на ній фея «Доброти», яка перетворює маленьких дітей на чарівників. Стати в коло, дайте один одному ручки, закрийте очі. Тепер ви станете маленькими чарівниками (звучить чарівна музика). Відкрийте очі, подивіться один на одного і посміхніться. Подаруйте одне одному тепло ваших рук. Відчуйте, як разом із теплом долонь до вас приходять найдобріші почуття. А зараз станьте парами та візьміться за руки.

Усміхніться один одному доброю посмішкою;

Подаруйте один одному добрий погляд;

Подаруйте один одному добрий потиск рук;

Давайте зігріємо свої долоні теплим подихом і подаруємо наше тепло одне одному.

Від вашого добра, вашої теплоти на галявині засвітило яскраве сонечко. Кожен із вас – це промінчик сонечка. Давайте сядемо, візьмемо промінчик і зігріємо одне одного теплими словами. Дивлячись у вічі сусідові, треба сказати йому кілька добрих слів, за щось похвалити, пообіцяти чи побажати щось хороше. (діти сидять на колінах, в руках промінчики, сказавши ласкаве слово прикладають промінчик до сонечка)

Вихователь: А зараз послухайте казку, яка перенесе нас на галявину, де мешкає фея «Чистоти».

Казка про чистоту.

Вихователь: Я думаю, що всі ви любите митися, купатися, а зараз давайте побудуємо палац для Сонцелученьки, щоб вона до нас іноді прилітала і перевіряла, чи всі люблять чистоту.

Гра «Замок для Сонцелученьки»

(Діти з модулів, на яких зображені предмети гігієни, будують будиночок, беручи модуль, пояснюють для чого потрібен, той чи інший предмет гігієни).

Який гарний вийшов замок, і я думаю, що Сонцелученьке він дуже сподобається.

Вихователь: На цьому наша подорож царством «Здоров'я» закінчилося.

Ми навчилися бути здоровими,

А поради дамо вам не нові:

Не робіть шкоди ніколи нікому.

Їжте корисну тільки їжу.

Мийте з милом руки та ноги.

Забудьте про гру на дорозі!

Робіть зарядку, тепло одягайтесь,

Холодною водою вранці обливайтеся.

Будьте обережні вночі та вдень.

Ніколи не грайте із вогнем!

Дорожче здоров'я немає нічого.

Всі діти та дорослі знають про те.

То нехай здоров'я все бережуть

Будинки, на вулиці, у дитячому садку.

Вихователь: А тепер попрощаємося з царством «Здоров'я», а нам час повертатися до дитячого садка.

Щоб у дитячий садок повернутися, не потрібен транспорт нам.

За світлу усмішку я люстерко вам дам.

Дзеркальце чарівне нас не підведе.

У дитячий садок нас швидко донесе.

(Діти дивляться в дзеркало і посміхаються)

Вихователь: Ну, ось ми і повернулися до дитячого садка. Скажіть, хлопці, а вам сподобалася мандрівка до царства «Здоров'я»? А що вам найбільше запам'яталося із нашої подорожі? (Відповіді дітей)

І мені дуже сподобалося мандрувати з вами. Я приготувала вам сюрприз. Це повітряні кульки. (роздаю кульки).

Катерина Саєнко
Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Дерево та його будова»

Конспект заняття (навколишній світ)

Тема: «Дерево та його будова»

Завдання:

1. Формувати уявлення про будову дерева, функції та призначення його частин (корінь, стовбур, кора, гілки, листя).

2. Формувати уявлення про вплив світла, тепла, води зростання рослин.

3. Активізувати мовлення та збагачувати словник дітей за рахунок нових понять.

4. Виховувати дбайливе та дбайливе ставлення до рослин.

Хід заняття:

1 Пальчикова гімнастика «С добрим ранком

З доброго ранку, очі! Ви прокинулись?

З доброго ранку, вушка! Ви прокинулись?

З доброго ранку, ручки! Ви прокинулись?

З доброго ранку, ніжки! Ви прокинулись?

З доброго ранку, сонце! Ми прокинулися!

2 До групи влітає листочок на якому написана загадка:

Його навесні та влітку

Ми бачили одягненим,

А восени з бідолахи

Зірвали усі сорочки.

Але зимові хуртовини

У хутра його одягли. (Дерево)

3 Розмова на тему «Що має дерево»

Вихователь: Правильно це дерево. (Педагог пропонує уважно розглянути картинку та макет дерева). Вихователь: Хлопці, чи дерева можуть пересуватися? Діти: Ні, вони ростуть на одному місці Вихователь: Ви колись звертали увагу, як прямо стоять дерева? Намагалися витягнути дерево із землі так, як ми витягуємо моркву? Що так міцно тримає дерево у землі?

Діти: Коріння

Вихователь: Коріння сягає глибоко в грунт і міцно пов'язує дерево із землею. Головна робота кореня - добувати з ґрунту воду та корисні речовини.

Вихователь: Що йде від кореня догори?

Діти: Стовбур дерева

Чим покритий стовбур?

Діти: Корий. Вихователь: Кора це – «одяг» дерева, вона не дає йому пересохнути і захищає його від комах, хвороб, холоду та сонця.

Вихователь: Що це таке? (Показує на гілки).

Діти: Гілки

Вихователь: Чого багато на гілочках?

Діти: Листочків

Вихователь: Правильно. Листя відіграє важливу роль у житті дерева: за допомогою листя дерево дихає. Листочки допомагають очистити повітря, поповнюють землю киснем. Прикрашають природу і зберігають тінь у спекотний день.

Вихователь: Що потрібно їхнього зростання? (Відповіді дітей).

Вихователь: Дерева - живі істоти, і їх зростання необхідні світло, вода, тепло. Сонячне світло і тепло допомагають деревам рости. Чим менше сонячного світла потрапляє на дерево, тим гірше воно росте, листя стає блідим і слабким. А без тепла вони взагалі не розвиваються. А ще для зростання дереву потрібна вода. Дерева радіють, коли літній теплий дощ. Воду дерева отримують ще з росою, інеєм та снігом.

Вихователь: Хлопці, а люди доглядають дерева? Як?

Діти: поливають, рихлять землю, обрізають сухі гілки.

Вихователь: Хлопці, ви знаєте що дерево-це будинок для багатьох живих істот (показує на ілюстрації).

Діти: Відповіді Вихователь: Правильно. У гілках дерев в'ють гнізда птиці, у дуплі дерева можуть жити білки, сови, можуть оселитися дикі бджоли. Серед коріння влаштовують собі нори їжаки, а під корою живуть різні комахи. Дерева – великі друзі і людині, і всім живим істотам. І ми маємо бути вдячні деревам.

4 Фізкультхвилинка:

Руки підняли та похитали – це дерева у лісі. Лікті зігнули, кисті струснули – вітер збиває росу. Плавно руками помахаємо – це до нас птахи летять. Як вони сядуть, покажемо: крила поклали назад.

5 Гра-міркування «Дерево теж живе»

Мета: розвиток розумових операцій та вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, розвивати почуття любові, розуміння до навколишнього світу.

Вихователь: Хлопці, ви тепер знаєте, що дерева живі, отже, вони можуть виявляти свої емоції та почуття. Давайте спробуємо за допомогою смайлика показати свій настрій; - якщо дитині добре, радісно-то смайлик посміхатиметься; - якщо дитині сумно – то смайлик сумуватиме;

Потім запропонувати дітям за допомогою смайлика визначити настрій дерев якщо: (На дошці картинки)

1 Якщо дерево зламали гілку? (Як почуватиметься дерево добре чи погано) 2 Йде дощ. Дереву буде весело чи сумно? (Весело, бо дереву для життя потрібна вода). 3 Лісоруб рубає дерево. Сподобатися це дереву чи ні? (Ні, не сподобається дерево гине). 4 Дме сильний вітер-ураган. Які почуття відчуватиме дерево? (Дереву буде погано. Можуть зламатися гілки і саме дерево може загинути). 5 Птахи прилетіли на дерево. Сподобається це дереву, чому? (Так, сподобається тому, що птахи його друзі, вони в'ють гнізда на його гілочках).

Підсумок. Вихователь: Виявляється, у дерева, як і в людини, може змінюватися настрій, значить дерева живі і їх потрібно берегти і охороняти! А що потрібно дереву, щоб жити? (Вода, світло, тепло). Чому дерева спеціально садять у містах? (Дерева очищають повітря). Кожна травинка, рослина, дерева, комахи, вони всі хочуть жити. Запам'ятайте це!

Публікації на тему:

Конспект НОД із пластилінопластики у другій молодшій групіна тему «Осіннє дерево» Підготувала вихователь Дроздова С. А. Ціль: продовжувати.

Освітні завдання: Вчити правильно називати всіх членів сім'ї. Дати поняття «родичі», «рідня». Продовжувати формувати уявлення.

Конспект НОД По освітній галузі « Пізнавальний розвиток(Навколишній світ «Брати наші менші») Тема: «Брати наші менші» Вихователь:.

Тема: «Дерево» Завдання: 1. Продовжувати навчання дітей ліпити, використовуючи новий прийом «вдавлювання». Закріпити раніше вивчені прийоми: розкочування.

Діти запрошуються до приміщення, де на підлозі розкидане різнокольорове пір'я. Вихователь піднімає одне перо і звертається до дітей: Дивіться.

Програмне зміст: -Передати враження, отримані зі спостережень. -Уточнювати можливості використання природного матеріалу до створення.



Випадкові статті

Вгору