Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Знайомство з димківською іграшкою. Малювання димківських візерунків. Інтегроване заняття у молодшій групі «Димківська іграшка — конячка Розвиток мови димківська іграшка друга молодша група


Муніципальний дошкільний навчальний заклад

МОУ дитячий садок№341 Дзержинського району м. Волгограда

Проект з художньо-естетичного вихованнядітей

2 молодші групи

«Знайомство з димківською іграшкою»

Склав

Харланчук О.В.

Волгоград – 2012

Актуальність:Димківська глиняна іграшка – це диво-ремесло. І дорослих, і дітей приваблюють яскраві забавні іграшки. Ці вироби радують око, піднімають настрій, розкривають світ веселого свята. Димківські іграшки прості, але своєрідні, наївні та виразні. Вони дають можливість показати і фантазію скульптора, і творчість художника, відобразити у своїй роботі естетичне бачення та почуття навколишнього світу.

Використання димківської народної іграшки у дошкільній установі дає можливість вирішувати завдання мистецького розвитку та виховання дітей; постійне продумане знайомство з промислом, планомірне, цілеспрямоване навчання ліплення та розпису іграшок дозволяє добиватися хороших образотворчих навичок у дітей, розвиває у них творчу ініціативу, впевненість, активність, самостійність; виховує інтерес до народної творчості.

Російська народна іграшка є особливим видом народної творчості. Вона будить думку та фантазію дитини. Від заняття до заняття під час цього проекту розвивається фантазія та уяву дитини; вся діяльність підводить його до сприйняття художніх достоїнств предмета, вчить порівнювати предмети, виділяти їх відмітні ознаки, красу, декоративність та милуватися димківською іграшкою.

Учасники проекту:діти 2мл. групи, вихователь, батьки.
Терміни реалізації:з 23 січня до 27 січня.
Мета проекту:Розвивати естетичне сприйняття дітей через залучення до декоративної діяльності, вчити бачити красу кольору у народних іграшках (димківських).
Завдання:


  1. Познайомити дітей із димківською іграшкою, вчити прикрашати димківськими візерунками силуети іграшок та інших предметів.

  2. Розвивати сприйняття кольору, закріплювати знання кольорів.

  3. Розвивати інтерес дітей до образотворчої діяльності, російської художньої культури.

  4. Формувати навички використання інструментів та матеріалів для малювання (як тримати олівець, кисть, промивати її, як набирати фарбу тощо) та аплікації (як намазувати пензликом фігуру, притискати серветкою, формувати навички акуратної роботи).

Дата

Освітня діяльність, що здійснюється, у ході режимних моментів.

Освітня діяльність

1 половина дня

2 половина дня

23 січня 2012

Ранкова гімнастика (весь проект) «Гулі-гуленьки»

Гра малої рухливості «Гуленьки»


Розглядання з дітьми оформленої виставки в ранковий час, «Народні іграшки», Розглядання альбомів для дитячої художньої творчості «Наш вернісаж» – «Димківська іграшка».Мета: розвивати спостережливість, допитливість, увагу; вчити милуватися народною іграшкою, яскравістю та красою її візерунків.

Гра – заняття: "Іграшки в гості до нас прийшли"

Завдання: Закріпити знання дітей про народні іграшки. Розвивати розумові процеси: пам'ять, творчу уяву, зв'язкову та виразну мову. Використовувати отримані знання у мовному спілкуванні. Виховувати любов дітей до іграшок, виховувати дружелюбність, викликати інтерес, допитливість.


Пізнавальний розвиток. «Історія димківської іграшки»

ІКТ презентація «Які бувають димківські іграшки»


24 січня 2012

Розмова «З чого ж ми зроблені», закріплюємо історію походження димківської іграшки, матеріал з якого вони виготовлені.

«Яким містком пройти» (проблемна ситуація)

Розучування пісеньок та віршів про димківські іграшки

Дід. гра «Склади візерунок» (мета: закріплювати знання про характерні особливості та техніку розпису димківської іграшки (елементи візерунка, кольорова гама), розвивати вміння складати візерунок з окремих елементів за зразком)


Гра малої рухливості «Скаче конячка»

Сюжетна гра «Що роблять козлик та індик?»

Забарвлення «У димківської іграшки гарний одяг».


Худ-естетичний розвиток.

Тема: «Красивий смугастий килимок»

Програмний зміст: Познайомити дітей із димківськими іграшками. Вчити малювати лінії зліва направо, вести пензель по ворсу невідривно; добре набирати фарбу на кисть; ретельно промивати кисть; малювати іншим кольором акуратно, Розвивати сприйняття кольору, закріплювати знання кольорів. Викликати позитивний емоційний відгук на витвір мистецтва.


25 січня 2012

Гра-інсценування «У іграшок новосілля» (діти обирають самі іграшок, вбирають їх, іграшки запрошує в гості, пригощає чаєм з бубликами і т.д.)

Рухлива гра «Коні» Розрізні картинки на тему «Димківські іграшки» (вчити збирати картинку з 4-6 частин, розвивати естетичне сприйняття).


Худ-естетичний розвиток

Тема «Димківська конячка»

Програмний зміст: Продовжувати знайомити дітей із димківським розписом, його елементами – колами різного розміру. Закріплювати вміння малювати кола. Вчити правильним прийомам фарбування фарбою, не виходячи за контур. Повторювати зображення, заповнюючи весь простір силуету. Виховувати почуття співпереживання, бажання допомогти.


Фізичний розвиток«У гості до конячки»

Вправляти в ходьбі та бігу врозтіч,

стрибки на двох ногах з просуванням вперед,

виховувати бажання виконувати рухи: біг,

стрибки, повзання під дугу; отримувати

задоволення від виконання; виховувати

чуйність, емоційність; у грі

розвивати вміння узгоджувати рухи зі

Соціально-комунікативний розвиток. Ознайомити дітей із малими фольклорними

формами: загадки, лічилки, жарти-примовки, чистомовки, прислів'я. Збагатити словник дітей рахунок цих понять.

Формувати вміння давати повну відповідь питання, вміння чітко промовляти звуки у словах. Виховувати інтерес до усного

народної творчості


26 січня 2012

Дід. гра «Знайди димківську іграшку» (мета: розширювати знання про характерні особливості димківської іграшки (елементи візерунка, кольорова гама), розвивати вміння відрізняти димківську іграшку від інших видів розпису; розвивати естетичний смак; вчити бачити красу розпису народної іграшки).

Індивідуальна робота

«Візерунок на колі» -Вчити дітей розташовувати візерунок за зразком, правильно наклеюючи фігури одна на одну за величиною; складати візерунок у певній послідовності: у центрі – велике коло, по краю – дрібні. Закріплювати вміння намазувати клеєм усю форму. Розвивати відчуття ритму. Виховувати самостійність.

Читання та розглядання:

" Димковська іграшка"

Загадки про народні іграшки.


Худ-естетичний розвиток - розвивати музично-ритмічні здібності дітей

Сприяти розвитку навичок співу часточок і пісні.

Пізнавальний розвиток. «Іграшки»-

закріпити навички рахунку не більше 4;

вчити встановлювати кількісні

Дітям гуленькі пісню заспівали: -

Дітки малі, не пустуйте,

Дітки малі, підходьте.

Навколо нас у гурток вставайте,

У колі місце займайте.

Будемо довкола вас літати, Будемо з вами ми грати.

1. «Гуленьки гріють крильця на сонечку»

І. п.: ноги трохи розставити, руки за спину. Руки вперед; повертати долоні вгору-вниз, сказати «гаряче». Повернутися до в. п. Зберігати стійке становище. Повторити 5 разів.

2. «Літають гулі-гуленьки»

І. п.: ноги нарізно, руки вниз. Помахи: одна рука вперед, інша - назад, злегка пружина коліна; після 3-4-х рухів рук – відпочинок. Повернутися до в. п. Привчати до великої амплітуди. Дихання довільне. Повторити 3-4 рази.

3. «Гуленьки клюють крихти»

І. п.: ноги нарізно, руки на пояс. Нахил вперед, дивитися вниз; руки відвести назад-вгору, випростатися. Повернутися до в. п. Дихання довільне. Повторити 5 разів.

4. «Скачуть-танцюють гулянки»

І. п.: ноги трохи розставити, руки вниз. Легке підстрибування та струшування кистями рук. Повторити 3 рази, чергуючи з ходьбою після 6-8 рухів. Дихання довільне.

5. «Полетіли гулянки»

І. п.: ноги нарізно, руки вниз. Руки в сторони, глибокий вдих носом. Повернутися до в. п., на видиху вимовити "а-а-ах". Повторити 3-4 рази.

Рухлива гра «Пташки в гніздечках»

На ігровому майданчику (5x5 м) позначаються кольоровою водою, лініями або шнурами 3-4 кола (діаметр кіл 1 -1,3 м) – це гнізда пташок. Діти-«пташки» розміщуються в гніздах. Педагог знаходиться у центрі ігрового майданчика. Він говорить:

Прийшла красуня-весна,

Тепло та радість принесла.

Де ж ви, маленькі пташки

Горобці та синички?

З гнізд швидше вилітайте,

Свої крила розправляйте!

Діти переступають через лінії окреслених кіл – «вилітають із гнізд» – і розбігаються по всьому майданчику. Педагог «годує» «птахів» то на одному, то на другому боці майданчика: діти сідають навпочіпки, постукуючи кінчиками пальців по колінах, - «клюють зерна». Потім знову бігають, стрибають майданчиком. Педагог каже:

Милі пташки,

Горобці та синички!

У гніздечка свої летіть,

Свої крила опустіть!

Діти тікають у «гнізда», переступаючи через лінії. Усі пташки мають зайняти свої гнізда.

Гра повторюється.

Примітки. 1. На етапі навчання гри можна в кожне з гніздечок поставити за зоровим орієнтиром (кубик, кеглю та ін. червоного, жовтого, синього або зеленого кольорів).

2. При повторенні гри можна запропонувати дітям вистрибувати з кіл на двох ногах, а не переступати через лінію.

3. Педагогу необхідно дозувати рухову активність (біг) та відпочинок дітей.

Гра малої рухливості «Гуленьки»

Діти утворюють коло разом із педагогом, беруться за руки. Під читання тексту вірша педагогом йдуть хороводом праворуч:

Ой, люлі, люлі, люленьки!

Прилетіли до нас гулянки,

Прилетіли гулянки.

Сіли біля люленьки.

Всі разом йдуть по колу у зворотний бік, педагог вимовляє:

Вони почали воркувати,

Вані спати не давати.

Ой, ви, гулі, не воркуйте,

Дайте Ванечку поспати.

Діти зупиняються, педагог вимовляє:

Первагуля каже:

"Треба кашкою нагодувати".

Діти імітують їжу ложкою.

А друга каже:

«Вані спати треба веліти».

Діти сідають навпочіпки, руки під щоку.

А третя гуля каже:

"Погуляти треба сходити".

Діти врозтіч розходяться по ігровому майданчику, гуляють поруч із педагогом.
Робота з батьками:

Консультації: «Як організувати домашнє заняття з малювання та ліплення»; «Ознайомлення з димківською іграшкою»

Спільна виставка: «Краса серпанку» у міні-музеї групи.

У віці 3-4 років образотворча діяльність зв'язується з грою через іграшку. Пропозиція намалювати, виліпити або вирізати та наклеїти іграшку викликає радість. Зображуючи іграшку, дитина переживає ті ж добрі, радісні почуття, що і при грі з ними. І це, своєю чергою, викликає прагнення краще зобразити предмет. Таким чином, весь творчий процес набуває емоційно позитивного забарвлення.

Результати проекту показують, що дітям приносить радість димковська іграшка, її яскравість, виразність і простота форм, а найбільше можливість створити цей образ самим. Задоволення, що отримується у продуктивній діяльності, поєднується з розвитком у дитини естетичного смаку, творчих здібностей, художніх навичок та умінь. Користь і краса, яскраво та образно виражені у предметах народних умільців, стають близькими і зрозумілими дитячому сприйняттю. А нам, вихователям, батькам, дитячі малюнки, вироби доставляють справжню естетичну насолоду.

На закінчення хочеться сказати, що народне і декоративно-прикладне мистецтво є невід'ємною частиною виховно-освітнього процесу в дитячому садку. Діти бачать багатство фантазії народу, його майстерність, життєлюбність, талант та працьовитість. Це сприяє як їхньому естетичному, а й моральному вихованню. Діти пізнають світ, відбувається їхня соціалізація у суспільстві.


Наталія Коритко

Конспект заняття у молодшій групі

«Кінька» - димківська іграшка.

Вихователь НРМ ДНЗ «Дитячий садок «Буратіно»

Коритко Наталія Михайлівна

Вигляд:інтегроване

Освітня область:художня творчість

Тривалість: 10 хв.

Місце проведення:групова кімната.

Група:друга молодша.

Тема:«Кінька»

Ціль:Розвивати вміння створювати прості зображення, приймати задум, запропонований дорослим.

Завдання:

Навчальна:

Вчити дітей малювати нетрадиційним способом (ватною паличкою; правильно тримати паличку, вмочувати в фарбу, ритмічно наносити крапки)

Розвиваюча:

Розвивати естетичне сприйняття, сприяти виникненню перших ціннісних орієнтацій, емоційної чуйності.

Долучати до розуміння виразних засобів, зображення (яскравий, світлий, кольори-червоний, синій)

Мовленнєва:

Удосконалювати діалогічну мову

Виховна:

Виховувати бажання розглядати народні іграшки (конячка)

Матеріал та обладнання:

Ілюстрації іграшка - димківська іграшка (конячка, паперові заготовки для малювання – формат 1/2 листа);

Мольберт, гуаш червоного, синього кольору, палітра, серветки;

Модуль кораблик.

ТСО: магнітофон, слайдова презентація – димківська іграшка (конячка)

Попередня робота:

Тема тижня – «Іграшки»

Бесіда на тему «Вчимо Хрюшу грати з іграшками»,

Розгляд ілюстрацій – іграшки.

Освітні галузі:художня творчість, комунікація, пізнання, музика.

Методи:

Словесні.

Вірші: «Кораблик» Розмова «Як майстри розфарбували конячку», розповідь вихователя: «техніка малювання»,

Дидактичні ігри: «Здрастуйте…»,

Наочні.

ілюстрація – димківська конячка.

Презентація – димківська іграшка (конячка)

Практичні.

Малювання вбрання для конячки.

Хід заняття:

1. Організаційний момент

Хлопці у нас сьогодні гості, давайте привітаємось.

Гра - привітання «Здрастуйте долоньки, привітайте – ніжки, привітайте щічки, привітайте губки, привітайте – носик, привітайте гості!

Основна частина

Вихователь:

Діти! Ми сьогодні з вами поїдемо в гості до конячки на кораблі. Займайте місця! (Діти сідають на корабель - модуль).

Пальчикова гімнастика: "Кораблик"

Пливе, пливе кораблик,

Золотий кораблик.

Щастить він усіх хлопців

До конячки бешкетного.

Вихователь:

Ось ми й приїхали! Йдіть за мною! (Діти йдуть за вихователем і сідають на стільчики).

Звучить музика – тупіт копит (сюрпризний момент)

Вихователь:

Як ви думаєте, хто це?

Розгляд димківської іграшки (конячка) презентація

Подивіться, яка гарна конячка!

Це конячка - іграшка (даю час помилуватися).

Її зробив майстер, щоб вона прикрашала будинок, щоб ви могли нею милуватися.

Подивіться, як майстер розфарбував конячку: сама біла, грива та хвіст – чорні. З боків у конячка кружальця, їх багато, вони яскраві, червоні, сині.

Ах, конячка, яка:

Грива золота.

З боків кружечки,

Кружочки, наче крапки.

Гарний кінь! Її зробив майстер, щоб вона нас радувала.


Вихователь:

Мені так сподобалася конячка, що я захотіла її намалювати (показ малюнку на мольберт).

Вам подобається моя конячка?

Вона гарна?

Я теж, як майстер, розмалювала конячку.

Як ви вважаєте, якими квітами я її розмалювала?

Звісно, ​​яскравими, червоними, синіми крапками.

Конячку так подобається вбрання, що вона посміхається.

Яка в мене конячка?

Весела конячка.

Подивіться, діти, скільки сумних коней. Чому? (Немає вбрання красивого).

Фізхвилинка:

Ми поскачемо – скачемо – скачемо

Скачемо на коні!

Ми давним – давно не плачемо,

Все у нас – гаразд!

Вихователь:

Давайте ми їм намалюємо гарне вбрання, і вони посміхатимуться.

Треба взяти паличку, акуратно вмочити в фарбу, і прикласти на бочок до конячки (показ техніки малювання)

Ах, конячка, яка:

Грива золота.

З боків кружечки,

З крапок, крапок, крапок.

Підійдіть до столу і прикрасьте конячок.

Художня творча діяльність дітей, інструкція, музичний супровід.

Вихователь:

Малюйте акуратно, прикладайте паличку рівно, щоб вийшло гарне коло.

Самостійно малюки малюють, вихователь супроводжує діяльність дітей віршами: «Ах, конячка» і по можливості допомагає.


Підсумок:

Вам сподобалося розмальовувати конячок?

Чим ми їх розмальовували?

Які малюнки малювали?

Гарні, ошатні вийшли конячки, вони вже посміхаються.

А я дуже рада за вас – ви всі старалися, були активні, уважні та дружні. Молодці! Ну а зараз скажемо гостям «до побачення»!

(Якщо дозволяє час, то заняття закінчується грою «Коні» або діти сідають на пароплав і їдуть до дитячого садка) .

Гра «Кіньки»

Ти йди коня,

Ніжки піднімай.

Ми з тобою поїдемо,

До хлопців у дитячий садок.

Від'їзд у д/с

Пливе, пливе кораблик,

Золотий кораблик.

Щастить він усіх хлопців,

Щастить він їх додому.

Державна бюджетна дошкільна освітня установа

Дошкільний навчальний заклад № 41

Пушкінського району Санкт - Петербурга

Конспект НОД

у другий молодшій групіна тему

«Знайомство з Димківською іграшкою»

Вихователь:

Мітюріна Т.В.

2017 рік

Завдання:

Освітні:

Формувати уявлення про народний промисл на прикладі димківської іграшки; розповісти про процес виготовлення.

Сприяти формуванню вміння помічати та знаходити основні засоби виразності димківського розпису: матеріал, колір, елементи візерунка.

Розвиваючі:

Розвивати естетичне сприйняття та смак;

Розвивати інтерес до творчості народних умільців.

Виховні:

Виховувати чуйність на красу розпису;

Виховувати любов до народної іграшки, шанобливе ставлення до народної спадщини.

Попередня робота:

Розгляд ілюстрацій, картинок із димківськими іграшками, складання альбому; розгляд елементів димківського візерунка; читання російських народних потішок, віршів; пальчикові ігри, під/і «Карусель»

Інтеграція освітніх областей: соціально – особистісний розвиток, мовний розвиток, фізичний розвиток.

Методи, прийоми: словесна, ігрові прийоми, сюрпризний момент, прийоми заохочення, наочний.

Педагогічні технології: здоров'язберігаюча, ігрова технологія, особистісно – орієнтована технологія

НІД

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми продовжуємо подорож до чарівної країни народних майстрів і вирушимо ми з вами у велике село Димкове. А поїдемо ми на конячку.

Гучно цокають копитця,

Цок, цок, цок.

У гості до Вас конячка мчить,

Цок, цок, цок.

Вихователь: Ось ми і приїхали, сідайте.

Є в Росії куточок,

Де з труб димок йде

Хто хоч раз потрапив туди-

Не забуде ніколи!

Знамените село

Яскравою глиняною іграшкою

І свистулькою дзвінкою

Строкатими фігурками, крихітними мурками.

Веселіть, пестить погляд

Строкатий, радісний візерунок!

Вихователь показує димківську іграшку.

Розповідь вихователя про Димківську іграшку

«Це Димківська іграшка. Отримала свою назву від села Димкове. У давнину жителі цього села, від малого до великого (означає і діти та дорослі), ліпили глиняні іграшки для весняного ярмарку. Взимку все село було в диму через те, що в кожній хаті топилися печі для випалу іграшок, а в похмурі дні над річкою стояв туман у вигляді легкого серпанку. Цілий рік село стояло немов у серпанку, його так і почали називати Димковим, а іграшки стали називатися димківськими. Навколо села було багато глини, з неї й почали ліпити іграшки. Ліплять іграшку частинами, окремо тулуб, ноги, ріжки тощо. Потім з'єднують у цілу іграшку, сушать і обпікають у російській печі. Покривали білилами і починалося найцікавіше. ЯК ви думаєте, що? Звісно, ​​розпис іграшки. Подивіться, які яскраві кольори використовують майстри для розпису. Червоний, помаранчевий, синій, зелений, золотий, жовтий. Така іграшка сумна чи весела? Майстри наносять візерунок відразу пензлем, починають із великих візерунків. Кожен візерунок складається з кількох елементів: точка, коло, пряма лінія, кільце, хвиляста лінія, сіточка. Саме за цими візерунками димківський розпис можна відрізнити від інших розписів. І в наш час у цьому селі живуть майстри та роблять іграшки на радість дітям та дорослим. »

Вихователь: давайте, трохи пограємось.

ГРА «КАРУСЕЛЬ»

Ледве, ледве-ледве

Закрутилися каруселі,

А потім, потім, потім

Все бігом, бігом, бігом!

Тихіше, тихіше, не поспішайте

Карусель, зупиніть,

раз і два, раз і два

Ось і закінчилася гра.

АБО

Закрутилися каруселі,
закрутилися каруселі,

Вгору летили (встали і потягнулися вгору)

Вниз летіли (присіли навпочіпки)

Вихователь: Всі іграшки не прості,

А чарівно розписні.

Виймаю на показ і веду про них оповідання.

Що за кінь? Тільки чіпай!

З вершником разом,

проскаче верст двісті!

Ось який коник красивий - тонконогий, пишногривий. Чим прикрашений? Якого кольору грива, хвіст, копитця? Які елементи візерунка має наш коник? (Круги великі і маленькі) Так, цей елемент візерунка називається «сонце».

Вихователь: виймаю на показ, продовжую свою розповідь.

Ось індик ошатний

Весь такий він добрий.

У великого індика

всі розписані боки

Усіх нарядом здивував,

Крила поважно розпустив.

Якого кольору гребінець, борідка? Як оздоблений? Що намальовано на грудці? Що ще оздоблено візерунком (крила, хвіст). Його великий красивий хвіст і крила схожі на казкову квітку. Які елементи візерунка ви бачите? (кола, кільця, хвилясті лінії, сітку)

Пальчикова гра

Вихователь: усі іграшки не прості, а чарівно – розписні.

Я – дівиця – краса

Подивися, яка гарна!

Щічки червоні горять,

Дивовижне вбрання.

Сидить кокошник гордо,

Як лебідка пливу,

пісню тиху співаю.

Вихователь із дітьми розглядає панночку.

Вихователь дістає трафарет димківської панночки і «ненароком» висипає візерунки.

Що ж робити? Як допомогти дівчині? Підводить дітей до того, що спідницю треба прикрасити димківським візерунком.

ГРА «СКЛАД ДИМКІВСЬКИЙ УЗОР»

Вихователь: Хлопці, наша подорож до чарівної країни народних майстрів добігає кінця. Час повертатися додому. Вам сподобалось у селі Димкове? Що роблять у цьому селі? Які іграшки запам'яталися більше? Сідаємо на конячку і повертаємось додому.

Конспект НОД Художня творчість. Малювання у другій молодшій групі.

"Прикрасимо Димківську іграшку".

Вихователь: Гринь Олександра Єгорівна.

Ціль : продовжити знайомство з димківською іграшкою, особливостями візерунка; вчити розрізняти елементи димківського розпису.

Завдання:

Освітні:

Розвивати вміння дітей виявляти свій емоційний стан, творчі здібності малюнку;

закріпити навичку малювання по трафарету;

продовжувати навчати описувати предмети;

активізувати словник з цієї теми;

закріпити вміння визначати кольори;

Розвиваючі:

розвивати вільне спілкування з дітьми та дорослими;

розвивати естетичне сприйняття,

формувати вміння самостійно формулювати мету заняття;

формувати вміння адекватно оцінювати результати своєї діяльності та однолітків.

Виховні:

виховувати любов до образотворчого мистецтва, тваринного світу;

виховувати моральні якості, вміння працювати у колективі, вміння радіти успіхам товаришів.

Матеріал та обладнання: димківська конячка, пані, фланелеграф, зразок педагогічного малюнка, фарби, пензлі, серветки, склянки з водою, мольберт.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці я сьогодні отримала поштою листа із загадкою, спробуємо відгадати?

У мене велика грива вушка та копитця.

Прокачу того грайливо, хто не побоїться.

Моя вовна гладка

Хто ж я(конячка) .

Ай та молодці хлопці, загадку відгадали і тепер конячка та пані запрошують нас до себе в гості, поїдемо?

Вихователь: Хлопці я вас запрошую до галереї димківської іграшки. Подивіться, які вони гарні.

Вихователь : Подивіться, яка вона красива, це конячка - іграшка Її зробив майстер, щоб ми могли нею милуватися, і вона прикрашала наш будинок. Подивіться, як її розфарбував майстер: сам конь білий, хвіст і грива чорні, з боків у неї кружечки, їх багато, вони такі яскраві: червоні та сині.

Ах конячка якась грива чорна з боків кружечки крапки, крапки, крапки.

Мені так сподобалася конячка, що я теж вирішила її розмалювати

Вам подобається моя конячка, а пані?

Діти: (Відповідь дітей)

Вихователь: Яка вона?

Діти: (Відповідь дітей)

Вихователь: Якими квітами її розфарбувала?

Діти: (Відповідь дітей)

Вихователь: Які візерунки я намалювала?

Діти: (Відповідь дітей)

Вихователь : Моїй конячці та пані дуже подобається її вбрання і вона посміхається А подивіться, скільки ще сумних коней та пань. Давайте ми теж перетворимося на майстрів і намалюємо нашим коням і панам гарне вбрання? І тоді вони теж посміхатимуться.

Сідайте зручніше, починаємо роботу.
Діти виконують малюнок, вихователь допомагає тим, хто не може зробити це самостійно.

От і прикрасила я свою конячку і пані.

А тепер спробуйте самі. Малюйте акуратно, паличку прикладайте рівно, щоб вийшло гарне коло. Діти виконують малюнок, вихователь допомагає тим, хто не може зробити це самостійно.

Вихователь : Подивіться, хлопці, які гарні та ошатні вийшли у вас конячки, пані.

Молодці! Усі старалися, були активні, уважні та дружні.

Фізмінутка.

Здрастуйте долоні(хлоп, хлоп, хлоп)

Привіт ніжки(топ, топ, топ)

Здрастуйте щічки(плюх, плюх, плюх)

Привіт губки(імітація поцілунку)

Привіт носик(пім, пім, пім)

Здрастуйте гості(Привієє)

Розглядання дитячих робіт.

Вихователь : Вам сподобалося розмальовувати коней та пані?

Діти : (Відповіді дітей)

Вихователь: Які візерунки ви малювали?

Діти: (Відповіді дітей)

Вихователь: Чим ви їх розмальовували, якими квітами?

Діти: (Відповіді дітей)

- Вихователь: Подивіться хлопці, які красиві, яскраві та ошатні вийшли у вас конячки та пані. Вони вже посміхаються, отже, їм теж все подобається.

- Вихователь : Я дуже рада за вас, молодці! всі старалися, були активні, уважні та дружні!

Давайте тепер подивимося на наші роботи.

Лешун Наталія Миколаївна

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 63, вихователь

Мета: познайомити дітей із димківською іграшкою

Завдання:

  • Познайомити дітей із характерним розписом димківських майстрів
  • Вчити помічати яскравість, виразність колірних образів у народній іграшці
  • Продовжувати знайомити дітей із технікою роботи з печаткою, показати спосіб отримання відбитка.

Сприяти формуванню цілісної картини світу та розширенню кругозору

  • Розвивати увагу та цілісність сприйняття дітей
  • Розвивати здатність уважно розглядати зображення та милуватися ним
  • Допомогти дітям помічати та виділяти основні засоби виразності димківської іграшки: яскравість, ошатність кольору, декоративність, різноманітність елементів розпису.
  • Розвивати навички вільного спілкування з дорослими та дітьми з приводу та процесу та результатів продуктивної діяльності
  • Виховувати у дошкільнят дбайливе ставлення до іграшки.

Матеріали та обладнання:

Дидактична гра «Склади картинку» , фарби – гуаш синього кольору, серветки, силуети димківської конячки, презентація «Димківські іграшки» , мультимедійна приставка, екран, комп'ютер, подушки.

Методичні прийоми:

  • Розповідь про димківські іграшки, особливості їх виготовлення;
  • Розгляд орнаментів розпису;
  • Збирання пазл із зображенням димківських іграшок;
  • Використання художнього слова;

Запитання до дітей.

Словник:

димковська іграшка (конячка, козлик, баранчик, нянька, масляна, півник, панночка), глиняна, красива, ошатна, крапка, смужки, коло, копита, грива.

Фонограма російської народної музики, входить лялька панночка.

Діти подивіться до нас прийшла Панночка

Яка вона? красива, ошатна

Лялька каже, що у селищі Димкове є й інші іграшки, такі ж барвисті, ошатні та красиві. Хочете подивитися?

Тоді нам треба вирушити до селища Димкове, А на чому ми з вами поїдемо? На паровозику.

Включається музика паровозика, їдемо та зупиняємось біля подушок, сідаємо.

Слайд із зображенням села Димкове.

Ось ми опинились у селі Димкове!

Дим йде з труб стовпом,

Точно в серпанку все кругом.

Блакитні далі,

І село велике Димкове назвали.

У давнину жителі цієї слободи, від малого до великого, ліпили глиняну іграшку до весняного ярмарку. Довгими зимовими вечорами димківські майстрині, розминаючи слухняний ком глини, ліпили іграшки. Це були фігурки тварин, вершників, жінок, дітей, птахів.

Хлопці, а ви хочете на хвилинку побувати майстрами та майстринями? Підійдемо до столу та розглянемо глину.

Розглядаємо глину.

Глина м'яка, пластична, тягнеться, катається, ліпиться

Діти сідають

Майстри розмальовували іграшки смужками, лялька Масляна

кільцями, колами Баришня, Півник, Нянька, Козлик, Баранець, Конячка. (Показ слайдів).

Гімнастика для очей після перегляду слайдів.

Панночка вигадала для нас цікаву гру. Вона хоче дізнатися, як ви запам'ятали іграшки. Зберемо і назвемо ці іграшки.

Діти збирають пазли димківських іграшок.

Які ви молодці! Діти, з якими іграшками ми познайомилися?

Якими елементами візерунка майстри їх прикрашали?

Усіх назвали димківських іграшок.

А панночка запрошує нас до майстерні, там майстри прикрашають фарбами прикрашають димківські іграшки.

Проходять за столи, сідають. Дивлюся за посадкою.

Що це за іграшки? Димківські конячки.

Чому ж вони білі?

Напевно, майстри не встигли їх розфарбувати, давайте допоможемо майстрам?

Чим відрізняється наша конячка від інших конячок?

Наші конячки білі, тільки грива та копита чорні, а ця конячка прикрашена.

Правильно, ця конячка розписана димківським візерунком. Давайте розглянемо, як же прикрашена наша конячка?

Оздоблена синіми кружками зверху вниз на ногах і тулуб конячки. Гуртки великі чи маленькі?

Великі.

Побачила наша конячка якісь красиві його друзі і засумувала. Він теж захотів бути таким же ошатним, давайте допоможемо йому і теж його прикрасимо.

А прикрашати ми штампом. Наносимо на штамп фарбу і прикрашаємо нашій конячці спочатку ноги, а потім тулуб. Кола потрібно розташовувати подалі один від одного, щоб був гарний візерунок.

Пальчикова гімнастика:

Однією рукою я травку рву
Іншою рукою я теж рву
Я травою нагодую коня
Ось скільки пальців у мене!

Після закінчення роботи від імені панянки похвалити дітей.

Ось майстри зрадіють. А в саду ми з вами ще зробимо конячок та покажемо своїм друзям.

Чуєте гудок паровоза, нам час прощатися з лялькою Панночкою.



Випадкові статті

Вгору