Конспекти занять з аплікації 2 молодша група. Конспект заняття з аплікації у другій молодшій групі на тему: Зима. Досягнення дітей до кінця навчання

Олена Заровська

Серветкова аплікація у другій молодшій групі. Фотозвіт.

Вироби виконані у нетрадиційній серветковоютехніці для дітей – не тільки чудовий спосіб провести час, а й можливість розвиватися, створюючи дивовижні твори та подарунки своїми руками, та відмінний матеріал для розвитку дрібної моторики дітей.

Значення дрібної моторики дуже велике. Вона безпосередньо пов'язана з повноцінним розвитком мови, оскільки центри мозку, що відповідають за моторику та мовлення, знаходяться поруч. Саме тому за порушення мови дитячі психологи рекомендують займатися з дитиною саме розвитком моторики дитячих пальчиків. Крім того, це допоможе розвинути увагу та спостережливість. Вправи на моторику тренують пам'ять, уяву, координацію та розкривають творчі здібності.

Колективна аплікація"Квіткова галявина".

Колективна аплікація"Листопад".

Аплікація"Колобок, рум'яний бік".


Листівка "Букет для мами".


Аплікація"Де спить рибка?"


Аплікація на дисках"Валентинки".


Творчість батьків та дітей.



Спробуйте зробити разом із дітьми незвичайні аплікації із серветок. Бажаю успіхів!

Публікації на тему:

Аплікація у другій молодшій групі «Буси для ляльки»Тема: «Буси» Завдання: «Пізнавальний розвиток» - Продовжувати вчити дітей чергувати предмети за кольором, формою та розміром. Виховувати акуратність.

Аплікація в 2 молодшій групі "Прилетіли снігурі" Цілі: Вправляти дітей у складанні зображення з готових форм з опорою на зразок.

Мета: Виховувати бажання допомагати, навчити робити сніговика із ватяних дисків. Сприяти розвитку дрібної.

Мета: продовжувати вчити дітей наклеювати готові форми, диференціюючи їх за величиною. Розвивати наочно-образне мислення, уяву. Виховувати.

Конспект НОД з образотворчої діяльності. Аплікація у другій молодшій групі. Весняний букет. (Колективна робота) 1. Образотворчі.

Програмний зміст: Закріплювати у дітей уявлення про знайомі предмети в навколишньому, знати їх призначення, бачити їх особливості.

Тетяна Безуглова
Конспект заняття з аплікації у другій молодшій групі «Будиночок для жаби»

Інтеграція освітніх областей: «ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ»(аплікація)

«СОЦІАЛІЗАЦІЯ», «КОМУНІКАЦІЯ», «ПІЗНАННЯ»(формування цілісної картини світу, розширення кругозору, "ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА", «ПРАЦЯ».

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна.

Завдання педагога: Вчити дітей зображати в аплікації предмети, Що складаються з декількох частин, визначити форму частин (Квадратна, кругла, трикутна.)Формування вміння попередньо викладати (У певній послідовності)на аркуші паперу готові деталі різної форми, величини, кольору, складаючи зображення, і наклеювати їх. Формування навичок акуратної роботи. Підтримка почуття радості, що виникає під час створення зображення, розвивати естетичний смак.

Ціль: Закріпити назву кольорів, колірне сприйняття, назву геометричних фігур.

Матеріали та обладнання: іграшка жаба,

геометричні фігури, деталі для аплікації« Будиночок» , клей ПВА, листи білого паперу, пензлики, серветки, предмети круглої та квадратної форми.

1. Організаційний момент

Вихователь загадує загадку: Влітку в болоті ви її знайдете Зелена квакушка Хто це?

Діти: Жаба

Хлопці зустрічають гостю – жабу.

Вихователь. У жаби– квакушечки сталася велика біда. Вона прийшла до нас, щоб ви їй допомогли. Я вам зараз розповім, що трапилося з жабою:

«Жила жаба у своєму будиночкуна болоті тут поряд, поживала і біди не знала. Вранці вставала вмивалася, робила зарядку, снідала, грала, обідала, спала, по будинку прибирала, так і вечір приходив, потім ніч наступала і. спати всіх збирала. Якось пішла жабавранці з дому у справах, а погода зіпсувалася, налетів сильний вітер повіяв і відніс будиночок жаби далеко-далеко. Прийшла жаба додомубудиночка немає, Розплакалася. Тут повз летів горобець запитав, що трапилося жаба все розповіла, і порадив горобців звернутися жабідо дитини в дитячий садок.

Дітки там розумні вони тобі допоможуть у твоїй біді. Хлопці допоможемо жабі - квакушці? Адже ми знаємо всі фігури, з яких будується будинок. Згадаймо, як вони називаються.

Діти називають геометричні фігури, які показує вихователь.

2. «Чудовий мішечок» Вихователь: А зараз ми покажемо жабіЯк вміємо відгадувати предмети на дотик. Вихователь ховає в мішечок предмети круглої, квадратної форми і пропонує кожній дитині опустити в мішечок руку, взяти предмет, визначити його форму, назвати і дістати.

3. Рухливо-дидактична пауза «ДВІ ЖАБИ»

Бачимо, скачуть по узліссю

(Повороти в сторони.)

Дві зелені жаби,

(напівприсідання вправо-вліво.)

Стриб-скок, стриб-скок,

(переступання з шкарпетки на п'яту.)

Стрибати з п'яти на шкарпетку.

На болоті дві подружки,

Дві зелені жаби,

(Руки на поясі, напівприсідання вправо - вліво.)

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтиралися.

(виконувати рухи відповідно до тексту.)

Ніжками тупотіли,

Ручками ляскали.

Ліворуч нахилялися,

Праворуч нахилялися.

Ось здоров'я в чому секрет,

(ходьба на місці.)

Всім друзі фізкультпривіт!

4. Аплікація« Будиночок жаби» Діти з вихователем викладають на аркушах будиночок з деталей:великий трикутник-дах, великий квадрат-стіна будинку,маленький квадрат-вікно,маленький круг-прикраса для даху. Викладені деталі діти по черзі намазують клеєм та приклеюють.

Вихователь. Діти, нашої гості дуже сподобалися ваші будиночки. Вона покликала своїх друзів. Вони теж хочуть, щоб у них були свої будинки. Нехай вони житимуть у ваших будинках.

Рефлексія.

Хлопці жабавам каже велике спасибі, і їй час повертатися додому у свій новий будиночок. Ми їй скажемо досвід, запрошуємо її до нас ще раз у гості зі своїми друзями.

Хто був у нас сьогодні у гостях? (жаба)

А що ми з вами будували? (будиночок)

З яких постатей ми будували?

Що ми робили?

Діти за завданням вихователя знаходять у групіі показують предмети трикутної та квадратної форми.

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНЕ ДОШКІЛЬНЕ

ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД

ДИТЯЧИЙ САДОК «КАЗКА»

Художня творчість

(аплікація)

« Будиночок для жаби»

З досвіду роботи вихователя

Безкутової Тетяни Олексіївни

п. Мокрий Гашун

Публікації на тему:

Нехай сосни та їли Всю зиму стирчать, У сніги та хуртовини Закутавшись, сплять. Їх худа зелень, Як голки їжака, Хоч повік не жовтіє, Але повік не.

Конспект комплексного заняття з аплікації у молодшій групі «Прикрасимо ялинку»Інтеграція освітніх областей: "пізнання", "комунікація", "соціалізація", "фізична культура" Види дитячої діяльності: ігрова, трудова,.

Конспект НОД з художньої творчості. Аплікація «Сніговик» (друга молодша група)Конспект НОД з художньої творчості (аплікація) Тема: «Сніговик» (друга молодша група) Освітні галузі: художня.

Мета: викликати в дітей віком емоційний відгук аплікацію, формувати добре ставлення дітей. Завдання: 1. Виховувати в дітей віком акуратність.

Мета: Підготовка руки до письма у дітей старшого дошкільного віку за допомогою прийому аплікації. Завдання: освітні: закріпити.

Конспект ООД Художньо – естетичний розвиток. Аплікація «Ми подаруємо татові танк». (2 мл. група) Програмний зміст: Узагальнити.

Тетяна Чикаєва
Конспект заняття з аплікації у другій молодшій групі «Рушник для матрьошки»

Конспект проведення заняття з аплікації у 2 молодшій групі.

Вид заняття: декоративна

Тип заняття: за зразком

Тема: « Рушник для Матрьошки»

Матеріал: смуга цв. картону 20х6 см, готові геом. фігури з тонкої кол. папери (круги, квадрат)діам. кола 3 см, квадрат – сторона 3 см. Фігури даються індивідуально кожній дитині на підносі, пензлики, клейонки, клей у розетці, ганчірочки.

Демонстраційний матеріал: матрьошка на таці.

Цілі: вміти складати аплікацію на смузі, чергуючи геом. фігури за формою (Спочатку коло, потім квадрат)

Технічні навички: вміти правильно набирати клей на пензлик з розетки, зайве прибирати об край розетки. Змащувати форму від середини до країв на білій стороні паперу. Вміти перевертати намазану форму, притримуючи з обох боків пальцями обох рук. При знятті зайвого клею щільно притиснути серветку, а чи не погладжувати її. Вміти працювати акуратно.

Завдання:

Викликати інтерес до декоративної аплікації.

Розвивати почуття форми та кольору.

Розвивати психічні процеси (Увага, пам'ять, мислення).

Виховувати естетичний смак, любов до декоративно-ужиткового мистецтва.

Виховувати чуйність і доброту.

Попередня робота: напередодні другій половинідня знайомство дітей із предметами народної творчості. Розгляд елементів розпису матрьошки.

Організація:

Столи та стільці стоять так, щоб світло з вікна падало з лівого боку.

Мольберт із зразком стоїть на відстані (1-2 м)від дитячих столів

Двом дітям дається доручення розкласти на столи серветки.

Хід заняття:

Зграйкою на килимі.

Вихователь: Хлопці, вгадайте, хто це прийшов до нас в гості А для цього послухайте загадку:

Яскрава шовкова хустинка,

Яскравий сарафан у квіточку.

Впирається рука в дерев'яні боки.

А всередині секретик є

Може три, а може, шість.

Розрумянілася трошки наша російська.

Діти: матрьошка!

Вихователь: Звісно, ​​це матрьошка. Подивіться, яка вона гарна, ошатна. У матрьошки є молодшісестрички і вона хоче подарувати їм нові рушники, Що б сестрички були ще красивішими і рум'янішими.

Діти розглядають матрьошку.

Вихователь пропонує дітям сісти за столи.

Подивіться, у мене на мольберті є взірець рушники для матрьошки. Скажіть, якими формами воно прикрашене

Діти: гуртками та квадратами.

Вихователь:

Якого кольору кружки? (Червоного)

Якого кольору квадрати (Синього)

Як розташовані гуртки та квадрати? (один за одним)

Що спочатку? (кружок)

Що після гуртка? (квадрат)

На якій відстані розташованіодин від одного гуртки та квадрати на однаковому чи ні? (На однаковому)

Яке гарне рушник!

А ви хочете самі зробити такі самі рушники та подарувати їх матрьошкам?

Діти: так, хочемо.

Зразок забирається.

Вихователь:

Але спочатку наша гостя хоче, щоб ви трохи потанцювали для неї.

Фізкультхвилинка « Матрьошки»

Плескають у долоні

Дружні матрьошки(бавовни перед собою)

На ногах чобітки,

Топають матрьошки(Руки на пояс, по черзі то праву, то ліву ногу виставляють вперед на п'яту)

Ліворуч, праворуч нахилися (нахили)

Всім знайомим вклонися. (уклін)

Вихователь:

А тепер сядьте правильно, спинки прямі, ноги стоять рівно.

Вихователь каже дітям, що спочатку потрібно усі форми викласти на смузі паперу так, як показано на зразку. Усі форми повинні розташовуватися на однаковій відстані одна від одної.

Вихователь надає індивідуальну допомогу дітям.

Тим, хто правильно виклав всі форми пропонується почати приклеювати їх. Нагадує дітям, що форми з смужки не знімати. Брати по одній фігурі, намазувати на клейонці з білого боку клеєм від середини до країв, перевертати намащену форму, притримуючи з двох боків пальцями обох рук і приклеювати до смузі. При знятті зайвого клею потрібно щільно притиснути серветку.

Хто працює повільно, того поспішає:

Дивись, (ім'я дитини, вже приклеїла дві фігури, роби швидше.

Вивішує готові роботи дітей на мольберті.

Запитує у дітей, що ми робили?

Відповіді дітей: рушники.

Для кого?

Відповіді дітей: для матрьошок.

Які гарні у вас вийшли рушники!

Матрьошкадуже рада і каже вам "Дякую". Тепер її сестрички будуть ще рум'янішими і красивішими.

Молодці, хлопці, все впоралися»

Конспект

Організованої освітньої діяльності з аплікації у другій молодшій групі

Тема:«Сонечко променисте»

Вихователь

МДОУ Д/саду № 20 «Веснянки»

Г.А. Леонова

Завдання:

Продовжувати вчити дітей зображати «сонечко», що складається з кількох частин (коло та прямі лінії)

Познайомити дітей з новим способом - скачування грудочок

Удосконалювати вміння акуратно набирати клей на кисть, намазувати готові форми на клейонці, користуватися серветкою.

Розвивати естетичне сприйняття, самостійність.

Матеріали та обладнання: Зайчик, листи білого паперу, диск з музичним супроводом, розетки, пензлики, серветки, клейонки, (за кількістю дітей),

Хід заняття

1 частина.

В. – Хлопці до нас у гості прийшов Зайчик. Давайте привітаємось із ним.

Д. - Привіт, Зайчик

В. - Зайчик, а чому ти такий сумний

Зайчик каже, що він зробив картини для своїх друзів, але на картинах чогось не вистачає. Щоб дізнатися чого не вистачає, треба відгадати загадку.

Діти допоможемо відгадати загадку:

Ранок починає,

Промінцем зустрічає.

Світить до нас у віконці

Ласкаве...( Сонце)

В. Правильно, діти

Зайчик, діти відгадали загадку, тепер ти можеш закінчити свої картини.

Хлопці, він каже, що має багато друзів і картин теж багато, один він не встигне їх зробити. Допоможемо йому зробити сонечко на картинах.

2 частина

В. - Сідайте за столи допомагатимемо Зайчика.

Спочатку я вам покажу, як ми робитимемо сонечко.

У Вас на тарілочках лежать: коло, смужки та багато квадратиків жовтого паперу. Спочатку треба викласти сонечко на картині.

Якої форми сонечко (круглий).

Правильно кругле, Я візьму коло і покладу його у верхній частині картини (вище дерева),

А що тепер треба розкласти? (Промінчики). Я розкладатиму смужки паперу по колу.

Щоб наше сонечко було яскравим та красивим, як це (показ зразка) його треба прикрасити. Як це зробити, я вас зараз навчу. На тарілочках у вас є квадратики. Ми їх сумніваємо і скачаємо в долоні круговими рухами рук. Ось так. (Показ)

Тепер я все акуратно приклеюватиму. Беру в руки коло, акуратно набираю клей на пензлик, намазую його на клейонці, прикладаю на своє місце і притискаю серветкою. Тепер точно так само приклеюватиму промінчики. Ось сонечко і готове, але воно зовсім не сяє. Що б сонечко засяяло, я приклею грудочки. Для цього намастить клеєм серединку сонечка, і прикладу туди наші грудочки - ось так, акуратно притисну долонькою, щоб вони краще приклеїлися. Ось таке гарне сонце в мене вийшло.

3 частина

Самостійна робота дітей.

Діти, кожному з вас треба приклеїти сонечка на картинки, які лежать на ваших столах. Спершу все викладіть, а потім акуратно приклейте. Починайте роботу.

Під час самостійної роботи дітей надаю індивідуальну допомогу дітям

4 частина

Давайте покажемо наші картини Зайці (розглянути роботи дітей, уточнити, що робили, похвалити дітей)

Зайчику, тобі сподобалися наші сонечки на картинках?

Зайчик каже, що йому дуже сподобалися роботи наших дітей. Він запрошує нас потанцювати (звучить музика, діти танцюють).

Як добре ми повеселилися, давайте тепер попрощаємось із Зайчиком.

Ольга Дмитріва

Програмний зміст:

1. Продовжувати розвивати сприйняття, створювати умови для ознайомлення дітей із формою, величиною. 2. Закріплювати вміння наклеювати готові форми, розташовуючи їх у певній послідовності. 3. Виховувати акуратність у роботі.

Інтеграція освітніх областей: художньо-естетичний розвиток, пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток. Матеріал та обладнання: іграшка-неваляшка, альбомні листи розділені навпіл, круги червоного кольору для тулуба, голови та ручок, обличчя я взяла готове, роздруковане на принтері, серветки, пензлики, клейонки, клей.

Методичні прийоми: сюрпризний момент, бесіда, пояснення способу виконання завдання, фізхвилинка, практична діяльність дітей, результат.

Попередня робота: розгляд іграшок - неваляшок, ігри з іграшками, проведення занятьз малювання та ліплення неваляшки, читання вірша С. Маршака «Ванька - Встанька», розучування пісеньки А. Гусєвої «Ми милашки, ляльки-неваляшки» .

Словникова робота: неваляшка, великий, менший, ще менше, кругла.

Хід заняття:

Вихователь: Привіт, мої хлопці!

Діти: Вітаю!

У: До нас у гості прийшла лялька неваляшкадавайте ми з нею привітаємося.

Діти: Привіт неваляшка!

Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, чому її назвали неваляшка? Відповіді дітей (Не валяється, не падає).

Вихователь: - Подивіться, хлопці, яка неваляшка сумна. Як ви вважаєте, чому?

Відповіді дітей.

У: Хлопці, Неваляшке дуже нудно одній і вона хоче, щоб у неї було багато таких же подружок як вона, давайте ми їй допоможемо і зробимо для неї подружок.

Діти: Давайте

Вихователь пропонує дітям розглянути Неваляшку.

Подивіться, яка неваляшка яскрава, гарна. - З яких частин складається неваляшка?

Діти: Тулуб, голова, дві ручки.

Вихователь: А якої форми тулуб, голова, ручки?

Діти: Круглою.

Вихователь: А з якого кола виконано тулуб, голова, ручки?

Діти: З найбільшого – тулуб, голова – з меншого кола, ручки – з маленьких кіл.

Вихователь: А тепер ми будемо виконувати аплікацію. Але перш ніж приклеювати деталі, ми маємо викласти їх на аркуші паперу. Подивіться, як я це робитиму.

Спочатку я беру велике коло - це тулуб і кладу його внизу. Потім – менше. Це голова. І тепер викладаю руки – це два маленькі кола (Звертаю увагу на розташування рук).

Після того, як виклали всі деталі, починаємо їх приклеювати.

Вихователь: А зараз ви зробите подружок для нашої гості неваляшки Спробуємо розкласти деталі за зразком кожен на своєму аркуші паперу. Спочатку ми візьмемо велике коло, потім – менше, а два маленькі кола для чого?

Діти: Для ручок.

Вихователь, а тепер ми візьмемо обличчя для Неваляшки.

А на яке коло ми його наклеїмо? (Відповіді дітей).

Особа, наклеюємо її на менше коло, потім приклеюємо ручки. А перед тим як приступити до роботи, ми з вами трохи рухаємося.

Фізмінутка.

"Неваляшки"

Ми веселі милашки(Руки на поясі, розгойдуватися в сторони)

Чудо - ляльки, неваляшки (продовжувати розгойдуватися)

Ми танцюємо та співаємо (Присідати)

Дуже весело живемо (стрибки на місці).

Вихователь: Добре, молодці! Проходимо за свої столи та починаємо працювати.

Діти.

У ході роботи вихователь допомагає дітям.

Вихователь: Чудові вийшли неваляшки!

Вихователь: Зараз ми візьмемо своїх неваляшок і покажемо нашій гості

Підсумок. Аналіз робіт.

Вихователь: Вам сподобалося робити неваляшок? Чому? З яких частин складається неваляшка? Якої форми?

(Неваляшка розглядає своїх нових подружок та хвалить дітей за допомогу)Вихователь за неваляшку: Порадували ви мене, хлопці, своїми виробами Спасибі вам!

Вихователь:- Неваляшка дуже рада, що ви їй зробили подружок-неваляшок. Тепер їй не буде нудно, адже вона має такі гарні подружки.

Вихователь: Тепер настав час прощатися До побачення!

Діти прощаються з неваляшкою.

Ось такі кумедні неваляшки в нас вийшли!

Публікації на тему:

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з ліплення у другій молодшій групі «Неваляшки»Мета: вчити дітей ліпити іграшки, які з частин однієї форми, але різного розміру. Завдання: Закріплювати прийоми ліплення: відокремлювати частини.

Конспект заняття з аплікації для дітей 2 молодшої групи дитячого садка «Пташина їдальня» Завдання: Освітні: -навчити дітей складати.

Конспект заняття з аплікації у другій молодшій групі «Листик горобини»Матеріал використовується для дітей молодшого дошкільного віку, він буде цікавий вихователям та батькам. Ціль: Оволодіння.

Мета: розповісти про свято Різдво, мотивувати дітей на виконання аплікації для подарунка. Завдання: - Вчити дітей складати цілісний.

Завдання. Знайомити з паперовим фольклором як видом народного декоративно-ужиткового мистецтва. Викликати інтерес до створення гарних.

Конспект заняття з аплікації у другій молодшій групі «Зайчики в лісі»Мета: Формувати вміння розташовувати частини у певній послідовності. Завдання: розвивати уяву, творчість дітей. Закріплювати знання.



Випадкові статті

Вгору