Olga Dybina - Välismaailmaga tutvumise tunnid lasteaia vanemas rühmas. Klasside kokkuvõtted. Välismaailmaga tutvumise integreeritud tunni kokkuvõte trizi elementidega vanemas rühmas välismaailma ja teadmistega tutvumise kohta

Kandideerimine: teematööriistade tunni kokkuvõte.

Vanemas rühmas välismaailmaga tutvumise tunni kokkuvõte

Teema: Mõiste "Tööriistad" kujunemine

Eesmärgid:
1)
Laiendada laste ideid erinevat tüüpi tööriistadest, nende kasutamisest erinevate elukutsete inimeste töös;

2) Täiendage sõnavara, arendage laste loogilist mõtlemist;

3) Tõsta huvi selle vastu, miks tööriistu vaja on.

Varustus: tööriistade komplekt Dunno.

eeltööd: tööriistu vaadates.

Tunni edenemine:

Sissejuhatav osa:

(Tööriistad on laual: taignarull, joonlaud, hari, haamer, tangid, kruvikeeraja)

Ei tea:(Ta istub tegevusmudeli lähedal objektiredeli kujul). Teisel sammul pole mul palju ruumi. Tahtsin kõik sellelt laualt teisele astmele panna, aga ruumi ei jätkunud. (Materjalid on teisel etapil ja need on tööriistad). Miks sa mind segadusse ajad...?! Puidust joonlaud, haamer ja metallist ning puidust, kingade pintsel - harjastega ... (Need on valmistatud materjalidest, nendega tuleb töötada).

Koolitaja: Jah, Dunno, lapsed seletavad sulle õigesti. Nendel üksustel on erinev üldsõna. Ütle talle!

Lapsed: Tööriistad!

Koolitaja: Tööriistad. Kuidas aga täiskasvanud tööriistu muude esemete hulgast ära tunnevad?

Ei tea: Ma arvasin: kõik, millel on käepidemed, on tööriistad! Käepidemega haamer on tööriist, ja võta joonlaud ära... Siia saad oma ema koti siia panna, sest sellel on käepidemed... Ukse küljes on ka käepide (vaata seda). Lihtsalt ära pane seda siia...

Lapsed: Naera!

Koolitaja:(Naerab koos lastega). Jah ... ma segasin kõik! Tuleb selgitada, kas ust ja kotti saab nimetada tööriistadeks ?!

Põhiosa:

Koolitaja: Ei tea, mis küsimust sa lahendad?

Ei tea: Miks sa ütled "tööriistad", kui need on nii erinevad?

Koolitaja: Dunnole on vaja tõestada, milline näeb välja labidas, kastekann ja reha?

Katya, ütle mulle!

Lapsed: Usun, et labidas, kastekann ja reha on oma töö poolest sarnased).

Koolitaja:Õige! Tööriist on objekt, millega tehakse mingit tööd. Ütleme koos, millal nimetatakse objekti "tööriistaks"?

Lapsed: Tööriistad on objektid, millega tehakse mingit tööd.

Ei tea: Ma ei mäleta neid, neid on nii palju...

Koolitaja: Ei tea, sa ei pea pähe õppima, sa pead õppima endalt küsimust esitama.

Millise küsimuse peaksite endalt küsima, et otsustada, kas objekti saab nimetada tööriistaks?

Lapsed: Kas nad saavad töötada?

- Mis nad teha saavad?

Koolitaja:Õige!

Ei tea: Mul on selline ese, aga ma ei tea, mis see on?

Koolitaja:(Näitab instrumenti, mida lapsed pole näinud ega tea, on nihik. Sõnastik defineerib seda järgmiselt: “mõõteriist (libisev mõõtur), mis koosneb metallist joonlauast, millele on trükitud skaala ja kahest põsest – üks on kindlalt ühendatud see joonlaud ja teine ​​mööda seda libisev joonlaud; kasutatakse objektide paksuse või augu laiuse mõõtmiseks").

Koolitaja: Esitage küsimusi, et otsustada, kas see on tööriist või mitte?

Lapsed: Mis on selle nimi? (Kaliibrid).

- Miks seda vaja on? (Seda on vaja mõõtmiseks)

Koolitaja: Hästi tehtud! Kalibriga saab mõõta eseme paksust, seest saab mõõta.

- Mis see siis on, kuna nad teevad tööd - mõõdavad objekti paksust või augu laiust?

Lapsed: Tööriist.

Koolitaja: Kas seda nimetatakse?

Lapsed: Pistikud.

Koolitaja: Ja nüüd puhkame natuke.

Sõrmede võimlemine

Tanechka, võta nõel,

Õmble särk ja t-särk

Püksid, pluus ja kleit,

Ja riieta nukk Katya. Näidake parema käe nimetissõrme – nõela. Pöörake nimetissõrme vasaku käe iga sõrme ümber. Korrake sama teise käega.

Koolitaja: Poisid, vaadake, mis see on? (näitab binoklit)

Ei tea: ma sain aru. Kuid see pole muidugi tööriist, see ei näe välja nagu nihik.

Koolitaja: Esitage endale küsimusi.

- Mis on esimene küsimus?

Lapsed: Mis tema nimi on?

Koolitaja: Kui see pole sarnane, on nimi erinev.

- Vasta!

Lapsed: Binokkel.

Koolitaja: Mis on teine ​​küsimus, mida küsida?

Lapsed: Miks seda vaja on? või

- Kas nad saavad seda tööd teha?

Koolitaja: Kas olete seda kunagi uurinud?

Lapsed: Jah!

Koolitaja: Mida nad nägid?

Lapsed:Ühest küljest on kõik väike ja teisest küljest on kõik suur.

Koolitaja:Ühest küljest vaatad nendesse prillidele, see, mis oli kaugel, muutub lähedaseks ja kaalute kõike. Ja kui selle ümber pöörata ja vaadata, muutub see, mis on lähedal, kaugeks ja muutub väikeseks.

— Kes vajab binoklit, mida arvate?

Lapsed: Kui lähed teatrisse.

Koolitaja: Ja tööl?

Lapsed: Kapten!

Koolitaja: Ja mida laevakapten nendega teeb?

Lapsed: Selgitab teed, vaatab kaugele ette, jälgib vastutulevaid laevu, et mitte kokku põrkuda, või esemeid, mis võivad laeva segada.

Koolitaja: Niisiis, kas binoklit saab nimetada tööriistaks?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Kas rühmas on ka teisi pille?

Lapsed: Nad helistavad.

Koolitaja: Aitame Dunnol erinevate esemete hulgast tööriistu valida!

- Kuidas te otsustate?

Lapsed: Küsige endalt: mida nad teevad?

Koolitaja: Siin on liivakell!

- Kas see on tööriist?

Lapsed: Jah! Nad saavad aega mõõta.

Koolitaja: Raamatualus?

Lapsed: Tööriista eesmärk on hõlbustada raamatu vaatamist ja lugemist.

Koolitaja:Ämber?

Lapsed: Tööriist. Selleks, et põrandat pesta, et rühm oleks puhas.

Õppetunni kokkuvõte:

Koolitaja: Ei tea, kas saate aru, mis tööriistad on?

Ei tea: Jah! Tööriistad on objektid, mis teevad teatud tööd.

Koolitaja: Milliseid küsimusi peate endalt küsima, et teada saada, mis tööriist on?

Lapsed: Mis tema nimi on?

- Mis nad teha saavad?

- Milleks see on?

Koolitaja: See on õige, hästi tehtud poisid!

- Kodus paluge vanematel näidata pille, mida me rühmas ei näinud!

Nominent: vanema rühma avatud tunni kokkuvõte.

Ametikoht: kõrgeima kvalifikatsioonikategooria õpetaja
Töökoht: MADOU nr 232 "Kombineeritud tüüpi lasteaed"
Asukoht: Kemerovo, Kemerovo piirkond

Lenura Murtazaeva
Vanema rühma välismaailmaga tutvumise tunni kokkuvõte "Loomad looduses ja kodus"

Tarkvara sisu:

Jätkake tutvumist metsiku ja lemmikloomad; õpetada neid eristama ja täiskasvanuid nimetama loomad ja nende lapsed; vormi tähendustaju loomad looduses ja inimeste jaoks.

Arendada laste sidusat kõnet. Kasvatage armastust kodu- ja metsloomad oskus tähelepanelikult kuulata, areneda kognitiivne protsess.

Varustus:

Märkmik, väljapanekumaterjal, kaardid, mis kujutavad metsikut ja lemmikloomad lapse kohta; jaotusmaterjalid ja visuaalsed materjalid, pliiatsid, voldikud.

sõnavaratöö: kari, kari, kari, karjane.

liigutada klassid.

Psühho-võimlemine "Hea tuju".

hooldaja: Kõik lapsed kogunesid ringi,

Ma olen su sõber ja sina oled mu sõber.

Hoiame käed tugevasti kinni

Ja naerata üksteisele!

hooldaja: Poisid, täna kutsun teid maailma loomad. (muusika mängib "Maailmas loomad» ) Mina mõistan nüüd mõistatusi ja teie mõistate ja näitate kaarte loomad.

hooldaja: Teeb mõistatusi.

Kes meid ukse taga ootab

Terve päeva vaikuses, magama jäänud,

Ja algab õnnest

valjult haukuma: "Auh, vau vau!"?

Lapsed: Koer.

hooldaja: Kes kõnnib rihma otsas,

Mäel muru näksimas

Ja perenaist oodates,

Üksildased piitsutused: "Mina-e-e"?

Lapsed: Kits

hooldaja: Punaste juustega perenaine

Tuli metsast

Lugesin kõik kanad üle

Ja ta võttis selle endaga kaasa.

Lapsed: Rebane.

hooldaja: Kes teab alati suurepäraselt

Mida ma hommikusöögiks küpsetan

Ja jookseb vaagnani,

Nuriseb valjult "Oink - oink"?

Lapsed: siga.

hooldaja: tundlik, nõeltega kaetud,

Ma elan puu all augus.

Kuigi uksed on pärani lahti,

Aga loomad ei tule minu juurde.

Lapsed: Siil.

hooldaja: Kes murul karjatab,

Ilma panama ja ilma T-särgita,

Ajab eemale kahjulikud kärbsed

Ja pomiseb pikalt: "Moo-u-u".

Lapsed: Lehm.

hooldaja: Ta magas terve talve kaua,

Ta imes oma paremat käppa,

Ja ärkas - hakkas möirgama.

See loom on mets.

Lapsed: Karu.

Kui poisid mõistatavad mõistatusi, riputab õpetaja pildiga tahvlile pildi kodu- või metsloom.

hooldaja: Kutsume neid uuesti teiega loomad. (Lapsed loetlevad kordamööda tahvlile postitatud loomad). - Kes see on? (Õpetaja osutab ainult lemmikloomad)

Lapsed: Lehm, koer, kits, siga.

hooldaja: Hästi tehtud. Kuidas saab neid nimetada loomad?

Lapsed: Omatehtud.

hooldaja K: Miks neid nii kutsutakse?

Lapsed: Kuna nende eest hoolitseb inimene, ei saa nad enda eest hoolitseda.

hooldaja: Õige, mees hoolitsegu omade eest lemmikloomad, ehitab neid eluruum: lehm - laut, siga - sigala, hobune - tall, koer - putka. Selle eest Lemmikloomad aidata inimest elus. Kuidas need aitavad?

Lapsed: Lehm - annab piima, kass - püüab hiiri, hobune - veab kaupa, koer - valvab maja.

hooldaja: Ja kes see on? (Õpetaja osutab loodusele loomad)

Lapsed: Rebane, siil, karu.

hooldaja: Kuidas saab neid nimetada loomad?

Lapsed: Metsik loomad.

hooldaja K: Miks neid nii kutsutakse?

Lapsed V: Sest nad hoolitsevad enda eest. metsik loomad Süüa saavad nad ise, keegi ei hooli neist.

hooldaja: Millised on omadused loomad?

Lapsed: Käpad, kabjad, sarved, saba, vill.

hooldaja: Hästi tehtud! Sel ajal kui me arvasime loomad, Kõik loomad ajasid sassi. Aidake mul koristada. (Lapsed vaatavad sülearvuti ekraanil olevat pilti ja jagavad, kes kus elab).

Mäng "Kes kus elab"

hooldaja: Mis see on?

Lapsed: Külamaja. Nad elavad seal Lemmikloomad.

hooldaja: Ja see?

Lapsed: Mets. Ja siin elavad metsikud loomad.

hooldaja: Hästi tehtud! Kõik tegid oma tööd.

hooldaja: Ma loen sulle nüüd luuletuse ja sina kuula.

Rebasel on terav nina, tal on kohev saba.

Punase rebase kasukas, Väljendamatu ilu.

Olen linnukütt! Olen kanade püüdmise meister!

Kui ma seda näen, siis hiilin ligi, Ja vaikselt peitun.

Kui ma hüppan ja haaran, viin lapsed naaritsa juurde.

hooldaja: Ja mis rebane loom?

Lapsed: Rebane metsik loom ta on väga kaval.

hooldaja: Palun öelge, et suvi on suur Grupp lehmad karjatavad heinamaal. Kuidas seda suureks nimetada lehmade rühm, Ühesõnaga?

Lapsed: Kari.

hooldaja: Ja millal hobused karjatavad?

Lapsed: Tabun.

hooldaja: Ja kes neid toidab?

Lapsed: Karjane.

hooldaja: Ja kui palju hunte metsas jookseb, siis koos, kuidas neid ühesõnaga nimetada?

Lapsed: Hundipakk.

hooldaja: Ja nüüd ütleme tere loomad.

Sõrmede võimlemine "Head kohtumist"

Tere Kiisu!

Tere kits!

Tere kutsikas!

Ja tere part!

Tere, naljakas, naljakas siga

hooldaja: Nüüd teen ettepaneku mängida mängu "Leia oma ema".

Mäng "Leia oma ema".

(Lapsed istuvad oma töölaudade taga, laudadel on pildiga linad loomad, lapsed joonistavad täiskasvanult nooli loomast lapsele paaris töötama).

hooldaja: Kontrollime koos, kas täitsite ülesande õigesti või mitte! (õpetaja näitab eelnevalt koostatud õiget vastust ja kontrollib lastega). Hästi tehtud poisid! Olete leidnud igale lapsele ema. Ja nüüd puhkame natuke.

Fizkultminutka.

Karu tuli koopast välja,

Vaatas ust.

Kiireks jõu saamiseks

Karu pööras pead

Edasi-tagasi kallutades

Siin ta kõnnib läbi metsa.

Karu otsib juuri

Ja mäda kännud

Need sisaldavad söödavaid vastseid.

Vitamiinid karule

Lõpuks sõi karu ja istus palgile.

hooldaja: Poisid, kuidas karu uriseb? Saame kokku! (R-r-r-r) Puhkasime natuke. Poisid, mida nad teie arvates söövad kodu- ja metsloomad? Vaata ekraani ja ütle mulle, kes mida sööb?

Mäng "Kes mida sööb".

Lapsed vaatavad sülearvuti ekraanilt toidupilte loomi ja jagada need loomadele.

hooldaja: Kontrollime. Mida lehm sööb?

Lapsed: Hein, muru.

hooldaja K: Mida kass sööb?

Lapsed: Kala, meeldib piima juua.

hooldaja K: Mida küülik sööb?

Lapsed: Porgand, kapsas.

hooldaja: Mida karu sööb?

Lapsed: Mesi, marjad, kala.

hooldaja: Lapsed, te olete kõik suurepärased! te kõik teate loomad. Siin me oleme teiega ja külastasime maailma loomad. Millest loomad rääkisime täna?

Lapsed: KOHTA kodu- ja metsloomad.

hooldaja: Poisid loomad tuleb kaitsta ja armastada. Sellel meie klass on läbi.

Seotud väljaanded:

Välismaailmaga tutvumise tunni kokkuvõte "Arktika ja Antarktika loomad" GCD ümbritseva maailmaga tutvumise kohta ettevalmistusrühmas. Kasvataja (Agapova Yu. Yu.) MBDOU nr 379 Programmi ülesanded: - Konsolideerida.

Teema: “Transport. Abi dr Mašinkova Eesmärgid: Hariduslik: 1. Jätkata lastele erinevate transpordiliikide tutvustamist 2. Harjutus.

GCD kokkuvõte välismaailmaga tutvumise kohta vanemas rühmas "Külmade ja kuumade maade loomad" Teema: "Külmade ja kuumade maade loomad" Eesmärk: süstematiseerida laste ideid loomade võimest kohaneda oma keskkonnaga.

Eesmärk: laiendada laste ideid vee omaduste kohta (vedel, tahke, auru kujul, läbipaistev, värviline). 1. Kujundage laste teadmisi.

Praegune leht: 1 (raamatul on kokku 5 lehekülge) [saadaval lugemiseks väljavõte: 1 lehekülge]

Font:

100% +

Olga Vitalievna Dybina

Välismaailmaga tutvumise tunnid lasteaia vanemas rühmas. Tunni märkmed

Sissejuhatus

See käsiraamat aitab edukalt korraldada ja läbi viia 5–6-aastaste laste tutvustamist välismaailmaga (objektiivne keskkond ja ühiskonnaelu nähtused).

Et õpetajatel oleks lihtsam selle programmilõigu kallal tööd planeerida, on töö sisu välja toodud teemade kaupa. Iga teema käsitletakse: pakutakse tunni, mängu-tunni või mängu ligikaudset kulgu. Õpetaja oskab tundide planeerimisel üles näidata loovust, kaasata muutlikku mängu, probleemsituatsioone, mis muudavad töö lastega veelgi edukamaks ja sisukamaks.

Iga teema uurimist saab täiendada mänguülesandega (pusled, mõistatused, nuputamisjoonised jne). Mänguülesanded on toodud töövihikus (Dybina O.V. Tunnen maailma: Töövihik 5–6-aastastele lastele. - M .: TC Sphere, 2009).

Õpetajad peaksid pöörama erilist tähelepanu sellele, et välismaailmaga tutvudes on võimatu:

- piirduda ainult monoloogi-jutuga objektidest, reaalsusnähtustest - tundidesse on vaja kaasata võimalikult palju tegevusi (istuda toolil, diivanil, riidesse panna ja seal ringi käia, kutsuda ema, kostitada teie vanaema jne);

- koormake lapsi suure hulga küsimustega üle;

- taandada lastega töökorraldus ainult tunnetusliku tegevuse vormile.

Välismaailmaga tutvumine peab toimuma vastavalt psühholoogilistele omadustele, valides sobivad suhtlusvormid, vahendid, meetodid ja tehnikad, et muuta see protsess kättesaadavamaks ja tõhusamaks.

Vanemas rühmas viiakse välismaailmaga tutvumine läbi nii mängude, tegevuste kui ka didaktilise mängu vormis, kui mängureegel reguleerib laste tegevust ja suhteid ning probleemide õiget lahendamist. on mängu eesmärgi saavutamine. Mängude, tegevuste, didaktiliste mängude korraldamisel ja läbiviimisel on oluline luua õhkkond, mis võimaldab igal lapsel realiseerida oma tegevust ümbritseva maailma suhtes.

Didaktilisi mänge saab kasutada nii laste ja täiskasvanute ühistegevuses kui ka koolieelikute iseseisvas tegevuses, samuti laste aktiivsuse stimuleerimiseks ümbritseva maailma tundmaõppimise protsessis.

Juhendis on lisamaterjali: mänguvõimalused, tegevused, mängud, harjutused, meelelahutus, mis on mõeldud kasutamiseks lastega väljaspool tundi, jalutuskäigul.

Vanema rühma laste tutvustamiseks välismaailmaga (objektiivne keskkond ja ümbritseva maailma nähtused) on ette nähtud 2 klassi kuus.

Togliatti linna lasteaia nr 179 "Lumikelluke" ANO DO "Lapsepõlve planeet" Lada õppejõud, juhataja - Palenova Nadežda Petrovna, metoodik - Kuznetsova Natalia Grigorjevna, osalesid tutvumistundide väljatöötamisel ja testimisel. täiskasvanute tööga.

Käsiraamatus pakutakse välja materjali ligikaudne jaotus õppeaastaks. Õpetaja võib materjali levitada omal moel, vastavalt kuu pühadele (oktoober - õpetajate päev; veebruar - isamaa kaitsja päev, aprill - kosmonautikapäev jne) või sõltuvalt materjali olemasolust.

Õppeaasta materjali jagamine



Tabeli jätk.



Tabeli jätk.



Tabeli jätk.


Klassi märkmete näidis

septembril

1. Esemed, mis hõlbustavad inimese tööd igapäevaelus

Tarkvara sisu. Kujundada laste ideid esemete kohta, mis hõlbustavad inimese igapäevaelus tööd; pöörake tähelepanu asjaolule, et nad teenivad inimest ja ta peaks neid hoolikalt kohtlema; tugevdada ideed, et objektidel on erinevad eesmärgid.

Materjal. Pildid, millel on kujutatud erinevaid objekte, sealhulgas esemeid, mis hõlbustavad inimese igapäevaelus tööd. Jaotusmaterjal: suured kaardid, millel on kaks rida lahtreid, igaüks kolm lahtrit (ülemise rea lahtrites on kolm objekti, millel tehakse tööoperatsioone, alumises reas on tühjad lahtrid) ja väikesed kaardid objektide kujutistega, mis hõlbustavad vastav tööoperatsioon kodus.

Tunni edenemine

Õpetaja alustab tundi vestlusega: “Poisid! Vaadake hoolikalt ringi ja öelge, mis teid ümbritseb.

Lapsed ütlevad, et nende ümber on palju erinevaid objekte, loetlege need.

Kasvataja. Millisesse maailma kõik need objektid kuuluvad: looduslikesse või tehislikesse? (Inimese loodud, kuna need tegi mees oma kätega.) Ja miks mõtles inimene välja laua, voodi, riidekapi, pesumasina, televiisori, auto ja palju muid asju?

Lapsed ütlevad, et iga ese on millekski vajalik, iga ese täidab oma funktsiooni.

Kasvataja. Õige. Igal esemel on oma eesmärk ja see on millekski vajalik. Näiteks lauda on vaja selleks, et sinna kirjutada või selle juures süüa. Inimesed istuvad toolidel, valmistavad toitu elektri- või gaasipliidil. On objekte, millega inimene töötab, esemeid, millega ta joonistab, ja on ka esemeid, mis hõlbustavad inimese igapäevaelus töötamist. Kas teate selliseid esemeid? Minu mõistatused aitavad teil mõnda neist välja selgitada.


Meie köögis aastaringselt
Jõuluvana elab kapis.
(Külmkapp)

Mul pole jalgu, aga ma kõnnin
Suud pole, aga ma ütlen
Millal magada, millal ärgata
Millal tööd alustada.
(Vaata)

Ta neelab meelsasti tolmu,
Ei ole haige, ei aevasta.
(Tolmuimeja)

Tagasi siis edasi
Aurik sõidab.
Peatus - lein,
Läbistab merd.
(raud)

Lapsed mõistatavad mõistatusi ja selgitavad õpetaja abiga, mis kasu neist esemetest on.

Kasvataja. Näitan teile erinevaid pilte. Ole ettevaatlik! Kui pildil on ese, mis hõlbustab inimese igapäevaelus tööd, siis plaksutage käsi ja kui tegemist on mõne muu esemega, siis ärge plaksutage.

Seejärel mängitakse mängu “Kes vajab ...?”, mille eesmärk on arendada oskust määrata igapäevaelus tööd hõlbustavate objektide eesmärki, luua põhjuslikke seoseid igapäevaelus toimuva tööprotsessi ja seda hõlbustava objekti vahel. Kasutatakse jaotusmaterjale: suured kaardid, millel on kaks rida lahtreid, igaüks kolm lahtrit (ülemise rea lahtrites on kolm objekti, millel tehakse tööoperatsioone, alumisel real on tühjad lahtrid) ja väikesed kaardid objektide kujutistega, mis hõlbustada vastavat tööoperatsiooni kodus. (Ligikaudne kirjavahetus: leib - leivalõikur, riided - pesumasin jne)

Lapsed valivad ühe suure kaardi. Väikesed kaardid lebavad laual tagurpidi. Õpetaja võtab ükshaaval väikesed kaardid, näitab neid lastele, nimetab objekti ja küsib: "Kellele on vaja ...".

Laps, kes seda kaarti vajab, vastab ja selgitab oma valikut: "Mul on taigna peksmiseks vaja mikserit." Mäng loetakse lõppenuks, kui kõik tühjad lahtrid on suletud. Võidab see, kes esimesena oma kaardi lahtrid sulgeb.

2. Minu perekond

Tarkvara sisu. Jätkata lastes huvi kujundamist pere, pereliikmete vastu. Julgustage kutsuma pereliikmete nimesid, isanimesid; rääkida oma ametist, mis nad on, mida neile meeldib kodus teha, mida nad teevad tööl. Kasvatage tundlikku suhtumist lähimatesse inimestesse - pereliikmetesse.

Tunni edenemine

Õpetaja loeb luuleridu ja kutsub lapsi määrama tunni teema:


Väga targad vanaisad
Kaks vanaema on ilusad.
Isa, mu ema -
See kõik on minu...
(Perekond)

Õpetaja koondab laste tähelepanu sõnale "perekond", pakkudes vastuseid küsimusele: "Mitmest sõnast perekond koosneb?" Kontrollime". Lapsed nimetavad pereliikmeid ja peavad loendust (kaks vanaema, kaks vanaisa, ema, isa ja laps). Järgmiseks määravad lapsed iga pere iseloomuliku erinevuse – see on pereliikmete sarnasus. Lapsed räägivad, millise pereliikmega nad välja näevad.


Vaata mind -
Kelle moodi ma välja näen?
Kirsisilmad, nagu isal
Päikeseline naeratus - emad.
Juuksevärv nagu vanaisa
Nina on kindlasti vanaema.
Kõik pereliikmed tegid kõvasti tööd
Et ma sellisena sündisin!

Seejärel määravad lapsed kindlaks perekonna teise iseloomuliku erinevuse - ühise perekonnanime. Neil palutakse öelda oma vanemate nimed.

Kehalise kasvatuse minut


mul on perekond -
Ta on väga sõbralik.
Küpsetame emaga pannkooke (Liikumiste jäljendamine.)
Võrratu maitse!
Vanaisaga kaevame peenraid. (Liikumiste jäljendamine.)
Istutame koos vanaemaga lilli. (Liikumiste jäljendamine.)
Mängime isaga jalgpalli (Liikumiste jäljendamine.)
Lööme palli väravasse.
ma armastan väga (Mähkige käed enda ümber.)
Teie armas perekond.

Õpetaja juhib laste tähelepanu sellele, et igal inimesel on lisaks perekonna- ja eesnimele ka isanimi. Isanime annab lapsele isa nimi, näiteks kui isa on Sergei, siis lapse isanimi on Sergeevitš.

Peetakse mäng "Nimeta isanimi".

Õpetaja kutsub mehenime ja lapsed ütlevad, millise isanime ta temalt saab; tüdrukud kutsuvad tütarde jaoks keskmist nime ja poisid poegade jaoks:

Aleksander - Aleksandrovna - Aleksandrovitš;

Oleg - Olegovna - Olegovitš;

Ivan - Ivanovna - Ivanovitš;

Vassili - Vassiljevna - Vassiljevitš.

Pärast mängu lõppu palutakse igal lapsel öelda oma täisnimi, isanimi ja perekonnanimi.

Järgmisena räägib õpetaja lastega täiskasvanud pereliikmete ametitest ja ametitest. Juhib laste tähelepanu sellele, et kõik täiskasvanud hoolivad oma lastest. Kõigepealt hoolitsesid vanavanemad oma emade ja isade eest, kasvatasid neid ja nüüd hoolitsevad emad-isad oma laste ja vanemate eest. Kindlasti pane tähele, et kui lapsed suureks saavad, hoolitsevad nad ka oma vanemate eest.

Toimub mäng "Minu vanemate elukutsed".

Lapsed seisavad ringis. Õpetaja viskab palli mängija kätte ja küsib küsimuse "Mille nimel teie ema töötab?". Mängija vastab täieliku vastusega: "Mu ema töötab müügimehena" - ja tagastab palli õpetajale.

Järgmisena loeb õpetaja ette tahvlile kirjutatud fraasid: "Sõbralik perekond", "Tugev perekond", "Õnnelik perekond", "Hooliv pere", "Armastav perekond", "Terve perekond" - ja kutsub lapsi üles valima sõnu, iseloomustage oma perekondi ja selgitage, miks nad nii arvavad.

Kokkuvõtteks ütleb õpetaja, et lapsed saavad suureks ja igaühel on oma pere. Ja see saab olema parim perekond, kus täiskasvanud hoolitsevad laste ja eakate vanemate eest ning lapsed kuuletuvad täiskasvanutele ja aitavad neid kõiges. Ja mis kõige tähtsam, kõik armastavad üksteist ja kohtlevad üksteist austusega.

3. Mida uuritav endast räägib

Tarkvara sisu. Julgustada lapsi esile tõstma esemete omadusi: suurus, kuju, värv, materjal, osad, funktsioonid, otstarve; jätkuvalt parandada oskust kirjeldada objekte vastavalt nende omadustele.

Materjal. Laastud (vähemalt 10 tükki); teemapildid: elektriseadmed, magnetofon, televiisor, telefon, pesumasin jne; objekti kirjeldamise algoritm.

Tunni edenemine

Õpetaja kutsub lapsi mängima mängu "Mida aine enda kohta räägib". Ülesanne: kirjelda pildil näidatud objekti vastavalt algoritmile.

Lapsed valivad juhi, määravad järjekorra, vajadusel kordavad algoritmi tingimuslike sümbolite tähendusi.

Koolitaja valib suvalise objekti kujutava pildi ja näitab seda lastele. Esimene osaleja võtab algoritmi, nimetab näidatava objekti ühe tunnuse, saab õige väite korral juhilt kiibi ja edastab algoritmiga kaardi järgmisele osalejale. Ta käitub samamoodi. Ebaõige väite korral ütleb juht: "Viga" - ja annab kolimise õiguse üle järgmisele osalejale. Kui osaleja, olles saanud algoritmiga kaardi, teeb pika pausi, siis pärast kolme liidri plaksutamist kaotab ta liikumisõiguse ja annab algoritmiga kaardi järgmisele osalejale. Mäng lõpeb, kui kõik eseme omadused on algoritmi järgi loetletud ja hostil pole enam küsimusi või kiibid on otsas. Võidab mängija, kellel on kõige rohkem žetoone.

Saatejuhil on õigus esitada mängu ajal küsimusi, mis selgitavad või täiendavad teema mõnda tunnust.

Näidisküsimused:

Kuidas toodet õigesti kasutada?

Millised on teema kõige olulisemad osad? (Ilma milleta see toode ei töötaks?)

- Kes osales objekti loomisel?

Mida inimesed kasutasid, kui seda üksust polnud?

Mis juhtuks, kui see objekt nüüd inimeste elust kaoks?

- Milliste elukutsete jaoks te seda eset vajate?

Kui mäng jätkub, saab liidriks mängija, kellel on kõige rohkem žetoone.

Seejärel kutsub õpetaja lapsi "muutma" inimese loodud maailma erinevateks objektideks. Lapsed kirjeldavad kordamööda "iseennast", ehk siis esemeid, milleks nad on muutunud: mis kuju, värvi, suurusega, mis materjalist see on tehtud, milleks mõeldud, millistest osadest koosneb. Ülejäänud poisid arvavad objekti ära. Õpetaja kutsub lapsi üles meenutama kõike, mida nad selle aine kohta veel teavad: selle mineviku kohta, kus seda ainet näha saab jne. Lastele, kellel on raske ainet kirjeldada, tuleks pakkuda algoritmi kasutamist.

4. Sõprusest ja sõpradest

Tarkvara sisu. Laiendage teadmisi eakaaslaste kohta, tugevdage neisse sõbraliku suhtumise reegleid: jagage mänguasja, rääkige viisakalt, sõbralikult, kui üks grupi kuttidest on kurb, rääkige temaga, mängige, aidake alati, aidake sõpru.

Materjal.Ümbrik, mis sisaldab kirja ja kaarti.

Tunni edenemine

Tunni alguses kõlab helisalvestis: "Poisid, aidake!" (3 korda). Õpetaja kutsub lapsi üles otsustama, kes neid appi kutsub. juhib nende tähelepanu peeglile; helisalvestis kõlab uuesti: „Jah, ma olen peegel. Meie kuningriik on hädas. Kuri kuningas tülitses kõigi meie kuningriigi täiskasvanute ja lastega. Ja nüüd nimetatakse seda "Kõrvpeeglite kuningriigiks". Aga see on pool hädast – täna otsustas kuningas hukata kõige ausama, julgema, lahkema poisi, keda tema nõidus ei puudutanud. Tema nimi on Gurd. Ta vajab sinu abi. Kui olete sõbralikud ja julged poisid, siis kiirustage - aega on jäänud väga vähe.

Lastes huvi äratades uurib õpetaja, mida nad peegli sõnumist aru said. Pärast poiste kuulamist juhib nende tähelepanu vihjeümbrikule, mis sisaldab kaarti ja kirja. Kaardil on marsruut, mis koosneb viiest ülesandest. Ülesanded dešifreeritakse kirjas.

1. harjutus. Laulge laulu sõprusest.

Lapsed pakuvad valikuvõimalusi ja esitavad "Sõpruse laulu".

2. ülesanne. Nimeta viis vanasõna sõprusest, sõpradest.

Lapsed helistavad: “Parem on vana sõber kui kaks uut”, “Üks kõigi eest ja kõik ühe eest”, “Sure ise, aga aita seltsimeest”, “Sõprus on tegude kaudu tugev”, “Sõpru tuntakse hädas” . Kui lastel on raskusi, abistab õpetaja.

Kehalise kasvatuse minut

Lapsed, kes seisavad paarikaupa, jäljendavad loomade harjumusi vastavalt luuletuse tekstile.


Kõik on maailmas sõbrad.
Täiskasvanud ja lapsed on sõbrad
Linnud on omavahel sõbrad.
Maod on mäe all sõbrad.
Jänesed on murul sõbrad,
Karud, hundid on sõbrad karjas.
Kalad on vee all sõbrad.
Sina oled minuga ja mina sinuga! (Kallista last enda kõrval.)

3. ülesanne. Mäng "Kes on sõber?".

Õpetaja loeb luuleridu ja lapsed, kui tõeline sõber seda teeb, plaksutavad käsi ja ütlevad: "Jah!" Ja kui nad ei peaks seda tegema, siis nad vaikivad. (Kaotake kindlasti esimene olukord, et poisid saaksid mängureeglitest aru.)


Ta on alati minuga hädas
Jälgin teda nagu mägi.

Ta lohutab mind, kui ma nutan
Ta lahendab selle probleemi koos minuga.

Ärge kunagi sööge vargsi -
Ploomid, pirnid, šokolaadid.

Ta ei hakka kiusama
Ja kiusa ja hüüa nimesid.

See on alati räpasem kui öö.
Ta trambib lillepeenras lilli.

Ta ei alusta tülisid
Ja see ei tee koertele haiget.

Ta võttis lastelt -
Nukk, karu, kallur.

Ta aitab lilli kasta.
Ja pange mänguasjad ka ära.

Ta jagab mänguasja
Raamat, nukk, kõristi.

Ta hindab meie sõprust
Alati kiirustab mind aitama.

4. ülesanne. Lapsi kutsutakse joonistama päikest, mis hajutab pilved torni kohal, kus Gurd on vangis.

Kohustuslikud tingimused:

– peate kõik korraga joonistama;

- Joonistamiseks on ette nähtud 5 sekundit.

Õpetaja kutsub lapsi arutlema peamise tingimuse üle - joonistada kõik koos ja isegi korraks. Viib nad järeldusele: kõik peaksid joonistama korraga, jagades tööd; üks laps joonistab ringi ja alles siis joonistavad kõik lapsed korraga kiirt.

Lapsed seisavad ümber laua, millel on joonistuspaberileht. Õpetaja annab käsu ja loeb aega.

5. ülesanne.Õpetaja kirjutab sõna Gurd paberile, võtab siis peegli, paneb selle paberile ja palub lastel saadud sõna lugeda. Just see sõna on torni võtmeks. Lapsed lugesid kooris: "Sõber." Niipea kui lapsed selle sõna ütlevad, kostab klaasikildu ja siis kostab poisi Gurdi hääl: “Aitäh, poisid, see olen mina - Gurd. Sa päästsid mind ja nüüd ma õpetan kindlasti oma kodumaa lapsi olema sõbrad, nagu teie olete sõbrad. Ja kui me kõik sõbraks saame, tuleme kindlasti teile külla. Aitäh! Hüvasti sõbrad!"

Õpetaja ja lapsed jätavad Gurdiga hüvasti. Kokkuvõtteks ütleb õpetaja, et lapsed said ülesannetega hakkama tänu sõprusele. Täna näitasid nad kõigile, kuidas olla sõber, millised peaksid olema sõbrad ja kuidas sõprust kalliks pidada.

5. Paberikoguja

Tarkvara sisu. Laiendage laste ideid erinevate paberitüüpide ja selle omaduste kohta; parandada objektide tuvastamise oskust vastavalt materjali omadustele.

Materjal. Erinevat tüüpi paberi näidised; paberesemed (album, ajaleht, karp jne).

Tunni edenemine

Õpetaja laotab eelnevalt laudadele erinevat tüüpi paberi näidised. Lapsed uurivad paberit ja õpetaja julgustab neid esile tõstma selle kvalitatiivseid omadusi, esitades küsimusi selle kohta, mis see on, kuidas seda määrata - sile või kare, paks või õhuke. Tüübid silitavad linu, katsuvad, vastavad küsimustele.

Seejärel kutsub õpetaja lapsi paberilehte kortsutama (kortsub), rebima selle tükkideks (rebima), tõmbama servi eri suundades (lehe terviklikkus on katki, seetõttu on materjal habras), pane leht. paberist veega anumas (märg). Õpetaja demonstreerib piirituslambi ja tikkude abil paberi põletamist. Lapsed koostavad koos õpetajaga paberi omaduste kirjeldamise algoritmi.

Seejärel loeb õpetaja telegrammi kollektsionäärilt, kes kogub erinevat tüüpi paberit. Ta rändab läbi linnade ja külade ning räägib kõigile oma kollektsioonist. Kuid meie linnas oli tal probleeme: puhus tugev tuul ja tema kollektsioon hajus ja osa kollektsioonist langes rühma. Õpetaja kutsub lapsi üles otsima paberinäidiseid (õpetaja peidab need eelnevalt rühmatuppa). Lapsed toovad leitud näidiseid.

Uksele koputatakse, sisse astub kollektsionäär (täiskasvanu), tutvub lastega, räägib oma hobist ja teatab, et tal on kõikvõimalikud paberid kirja pandud. Ta kutsub lapsi üles tööd organiseerima järgmiselt: nimetab paberiliigi ja lapsed näitavad näidist. Tunnis selgitab koguja iga paberiliigi otstarvet. Edasi kirjeldab iga laps koostatud algoritmi alusel leitud paberitüübi omadusi.

Kokkuvõtteks toimub didaktiline mäng "Leia sarnasusi ja erinevusi".

Õpetaja nimetab paberiliigi ja lapsed peavad laualt leidma sellest paberist valmistatud eseme (pappkast, ajaleht, album, lainepapist lill vms). Nii viib õpetaja lastes arusaamisele, et kõik leitud esemed on paberist, kuid erinevat tüüpi paberist.

6. Lasteaed

Tarkvara sisu. Rääkige lastega, miks lasteaeda just nii nimetatakse (sest lapsi "kasvatatakse", hoitakse ja hooldatakse nagu taimi aias). Näidake lasteaia sotsiaalset tähendust: vanemad töötavad, on rahulikud, sest nende puudumisel tegelevad lastega lasteaia töötajad. Lasteaia töötajaid tuleb tänada hoolivuse eest, austada nende tööd ja suhtuda hoolivalt.

Materjal. Pildid, millel on kujutatud lasteaia töötajaid (õpetaja, abiõpetaja, kokk, pesupesija jne).

Tunni edenemine

Õpetaja kutsub lapsi mõistatust ära arvama:


Puudel on pirnid, kirsid,
Hunnik aprikoose
Õunapuudel pole lõppu näha
See on meie vili... (aed).

Näitab viljapuuaia pilti ja kinnitab selle tahvlile.

Esitab lastele küsimusi: „Kes sellises aias töötab? Mis on aedniku töö? Tuleb kuulda sõnu: hoolitseb puude eest, kaitseb neid haiguste eest, võitleb kahjuritega, kastab, kasvab.


Sellel on roosid ja tulbid,
Ja karikakrad kahisevad.
Gladioolid, pojengid -
See on meie lill... (aed).

Õpetaja näitab lastele lilleaeda kujutavat illustratsiooni ja kinnitab selle tahvlile.

Esitab lastele küsimusi: „Kes sellises aias töötab? Mis on aedniku töö? Tuleb kuulda sõnu: hoolitseb lillede eest, kaitseb neid haiguste eest, võitleb kahjuritega, kastab, kasvab.

Õpetaja teeb kolmanda mõistatuse:


Milline imeline maja
Selles majas on palju mehi.
Nad mängivad ja laulavad laule.
See maja on meie laste… (aed).

Õpetaja demonstreerib lasteaeda kujutavat illustratsiooni ja kinnitab selle tahvlile. Juhib laste tähelepanu korduvale sõnale "aed".

Esitab küsimusi: „Kes töötab lasteaias? Mis on nende töö? Kuulates laste vastuseid, riputab ta tahvlile pildid, millel on kujutatud nende elukutsete esindajaid, mida lapsed nimetavad. Järjestab pilte kummeli kroonlehtede kujul ringikujuliselt, jättes keskmise vabaks.

Õpetaja viib lapsed järeldusele: kõik need inimesed töötavad laste heaks. Kummeli keskele on kinnitatud laste kujutisega keskus.

Tähelepanu! See on raamatu sissejuhatav osa.

Kui teile meeldis raamatu algus, siis täisversiooni saate osta meie partnerilt - legaalse sisu levitajalt LLC "LitRes".

Programmi sisu:

Põhimõistete kinnistamiseks: "tervis", "puhtus", "hügieenitarbed", "lahkus", "õige toitumine";

Õpetada lastele ohutu käitumise reegleid;

Arendada tähelepanu, mälu, mõtlemist, kujutlusvõimet;

Tunnis kasutatud materjalid:

Peegel, toidukauba mannekeenid, “hügieenitarvete” pildid, moodulid, “Smeshariki” pildid, õhupallid, korvid (3 tk.), päikesepilt, paelad vastavalt laste arvule, multimeedia, magnetofon.

Välismaailmaga tutvumise avatud tunni kursus keskmises rühmas

Kasvataja: Tere, kallid lapsed. Täna tulin teile külla, et minna maagilisele teekonnale. Vaata, kui palju meil külalisi on. Ütleme neile tere. "Tere!"

Kasvataja: Poisid, me ei öelnud teile lihtsalt tere, vaid soovisime üksteisele ja külalistele tervist ning külalised soovisid meile tervist.

Poisid, mida peate tegema, et olla terve? (laste vastused)

Koolitaja: Ja nüüd kutsun teid "Tervise" kuningriiki. (muusika mängib)

Minuga koos taastumiseks me transporti ei vaja.

Võlupeegel ei vea meid alt

Tervis viib meid kiiresti valdkonda.

Maagilisse kuningriiki pääsemiseks peate vaatama võlupeeglisse ja sellele naeratama. (lapsed vaatavad peeglisse ja naeratavad)

Koolitaja:

Nii sattusimegi “Tervise” valdkonda ja sattusime “Tervisliku toitumise” esimesele klaarimisele.

Kolmkümmend kaks naljakat hammast

Klammerdudes üksteise külge

Kiiruga üles-alla kihutades

Nad närivad leiba, närivad pähkleid.

Poisid, naeratage üksteisele ja vaadake, mitu hammast teil on? Kui ilus sa oled, kui naeratad.

Kasvataja: Vaata, sellel lagendikul on kaks hammast. Mis see hammas on? (näitab naljakat hammast)

Lapsed: Rõõmsad.

Õpetaja: Miks ta naljakas on?

Lapsed: Ta on valge, terve.

Koolitaja: Mis see hammas on? Miks ta on kurb? (näitab kurba hammast)

Lapsed: Tal on auk, ta on haige, tal on kaaries.

Koolitaja: Selleks, et olla terve, peate sööma õigesti. Ma arvan, et teate, millised toidud on tervislikud ja millised ebatervislikud. Nimeta tervislikud toidud, nimeta ebatervislikud toidud. Nüüd soovitan teil seda mängu mängida: Kasulikud ja kahjulikud tooted”(lapsed panid toidumannekeenid kahte korvi).

Tubli, ma näen, et tead tervislikust toitumisest palju.

Kasvataja: nüüd kuulake maagilisi mõistatusi, mis viivad meid järgmisele lagendikule " Ohutu käitumise reeglid».

Mõistatused ohtlike objektide kohta:

Kui see on hästi teritatud,

See lõikab kõike väga lihtsalt

Leib, kartul, peet, liha,

Kala, õun ja või.

See on kitsas maja:

Sada õde möllavad selles.

Ja ükskõik milline õdedest

See võib süttida nagu tuli.

ma pahvin, pahvin, pahvin,

Ma ei taha enam kuumaks minna.

Kaas põrises kõvasti.

"Joo teed, vesi on keema läinud!"

Ta on muresid täis.

Kogenud tööriist -

Mitte suur, mitte väike

Ta lõikab ja lõikab.

(käärid)

Linamaal Sheeti jõe ääres

Laev sõidab edasi-tagasi,

Ja selja taga selline sile pind – pole kortsugi näha.

Kasvataja: Poisid, siin oleme klaaris "Ohutu käitumise reeglid". Ja sellel puhastusel elavad kurvad ja rõõmsad Smeshariki, kes tahavad teiega mängida mängu "Kasulikud ja kahjulikud nõuanded". Ma esitan teile küsimusi ja kui olete nõus, siis tõstke naeratav Smesharik ja kui te ei nõustu, siis Smesharik, kes on kurb.

Mäng Kasulikud ja kahjulikud näpunäited

Laua taga istudes vehkige noa ja kahvliga;

Rääkige ilma toitu närimata;

Kasutage söömise ajal salvrätikut;

Võtke nööbid, kirjaklambrid, nõelad suhu;

Mängige tikkudega;

tuju;

Ava võõrale uks;

ravimite võtmine ilma täiskasvanu loata;

Järgige päeva rutiini;

Lülitage elektriseadmed sisse ilma täiskasvanute loata;

Seisa aknalaual ja kummardu aknast välja.

Hästi tehtud, nad ei eksinud ja vastasid õigesti. Noh, on aeg minna järgmisele raiesmikule.

Koolitaja:

Meile meeldib väga laadida -

Kõik tahavad olla terved!

Laadimine aitab meid

Arstide poole pöördumine on väiksem.

Ja nüüd oleme sattunud spordiväljakule, kus teeme füüsilise minuti.

Teeme füüsilise minuti (muusika saatel)

Kasvataja: Ja see raiesmik on maagiline ja sellel elab haldjas “Headus”, mis muudab väikesed lapsed võluriteks. Seisake ringis, andke üksteisele käed, sulgege silmad. Nüüd saavad teist väikesed võlurid (maagiline muusika kõlab). Avage silmad, vaadake üksteisele otsa ja naeratage. Andke üksteisele oma käte soojust. Tundke, kuidas koos peopesade soojusega tulevad teieni kõige lahkemad tunded. Nüüd seiske paarikaupa ja hoidke kätest kinni.

Naeratage üksteisele lahke naeratusega;

Heitke üksteisele lahke pilk;

Andke üksteisele hea käepigistus;

Soojendagem oma peopesad sooja hingeõhuga ja andkem oma soojust üksteisele.

Sinu lahkusest, soojusest paistis lagendikule ere päike. Igaüks teist on päikesekiir. Istume maha, võtame kiiri ja soojendame üksteist soojade sõnadega. Naabrile silma vaadates tuleb talle paar head sõna öelda, millegi eest kiita, midagi head lubada või soovida. (lapsed istuvad põlvili, nende käes on kiired, öeldes südamliku sõna, panevad nad kiire päikese poole)

Kasvataja: Ja nüüd kuulake muinasjuttu, mis viib meid lagendikule, kus elab "Puhtsuse" haldjas.

Lugu puhtusest.

Kasvataja: Arvan, et teile kõigile meeldib pesta, vannitada ja nüüd ehitame Solntluchenkale palee, et ta vahel meie juurde lendaks ja kontrolliks, kas kõik armastavad puhtust.

Mäng "Loss päikesele"

(lapsed moodulitest, mis kujutavad hügieenitarbeid, ehitavad maja, võtavad mooduli, selgitavad, milleks see või teine ​​hügieeniese on mõeldud).

Kui ilus loss see sai ja ma arvan, et see meeldib Sunshine'ile väga.

Koolitaja: Siin lõppes meie teekond läbi "Tervise" kuningriigi.

Oleme õppinud olema terved

Ja me ei anna teile uusi nõuandeid:

Ärge kunagi kahjustage kedagi.

Sööge ainult tervislikku toitu.

Peske käsi ja jalgu seebiga.

Unustage teel mängimine!

Treeni, riietu soojalt,

Valage hommikul külma vett.

Olge öösel ja päeval ettevaatlik.

Ärge kunagi mängige tulega!

Pole midagi tähtsamat kui tervis.

Kõik lapsed ja täiskasvanud teavad seda.

Nii et hoidku kõik terved

Kodus, tänaval, lasteaias.

Kasvataja: Ja nüüd jätame hüvasti kuningriigiga "Tervis" ja on aeg naasta lasteaeda.

Lasteaeda naasmiseks me transporti ei vaja.

Särava naeratuse eest annan sulle peegli.

Võlupeegel ei vea meid alt.

See viib meid kiiresti lasteaeda.

(lapsed vaatavad peeglisse ja naeratavad)

Kasvataja: Noh, siin me oleme tagasi lasteaias. Ütle mulle, poisid, kas teile meeldis reis "Tervise" valdkonda? Mis on teile meie reisist kõige rohkem meelde jäänud? (laste vastused)

Ja mulle väga meeldis teiega reisida. Olen teile valmistanud üllatuse. Need on õhupallid. (õhupallide jagamine).

Jekaterina Saenko
Välismaailmaga tutvumise tunni kokkuvõte "Puu ja selle struktuur"

Õppetunni kokkuvõte (maailm ümbritsev)

Teema: "Puu ja selle struktuur"

Ülesanded:

1. Kujunda ettekujutusi puu ehitusest, selle osade (juur, tüvi, koor, oksad, lehed) funktsioonidest ja otstarbest.

2. Kujundage ideid valguse, soojuse, vee mõjust taimede kasvule.

3. Aktiveerige kõne ja rikastage laste sõnavara uute mõistete kaudu.

4. Kasvatage ettevaatlikku ja hoolivat suhtumist taimedesse.

Tunni edenemine:

1 Sõrmevõimlemine "Tere hommikust!"

Tere hommikust, silmad! Ärkasid üles?

Tere hommikust kõrvad! Ärkasid üles?

Tere hommikust, pastakad! Ärkasid üles?

Tere hommikust jalad! Ärkasid üles?

Tere hommikust Päikseke! Ärkasime üles!

2 Gruppi lendab paberitükk, millele on kirjutatud mõistatus:

Selle kevad ja suvi

Nägime riides

Ja sügisel vaesekese käest

Nad kiskusid kõik särgid seljast.

Aga talvised lumetormid

Nad riietasid ta karusnahkadesse. (Puu)

3 Vestlus teemal "Mis puul on"

Kasvataja: Täpselt nii, see on puu. (Õpetaja pakub pilti ja puu paigutust hoolikalt läbi mõelda). Kasvataja: Poisid, kas puud saavad liikuda? Lapsed: Ei, nad kasvavad ühes kohas Kasvataja: Kas olete kunagi märganud, kui sirgelt puud seisavad? Kas proovisite puud maa seest välja tõmmata nii, nagu me tõmbame porgandit? Mis hoiab puud nii kindlalt maas?

Lapsed: juured

Kasvataja: Juured lähevad sügavale mulda ja seovad puu kindlalt maa külge. Juure põhiülesanne on vee ja toitainete ammutamine mullast.

Kasvataja: Mis läheb juurest üles?

Lapsed: puutüvi

Kasvataja: Millega on pagasiruum kaetud?

Lapsed: Cora. Kasvataja: Koor on puu "riided", see ei lase sellel kuivada ja kaitseb seda putukate, haiguste, külma ja päikese eest.

Koolitaja: Mis see on? (osutab okstele).

Lapsed: Vetki

Koolitaja: Mida on okstel palju?

Lapsed: Infolehed

Kasvataja: Õige. Lehed mängivad puu elus olulist rolli: lehtede abil puu hingab. Lehed aitavad puhastada õhku, täidavad maad hapnikuga. Kaunista loodust ja hoia kuumal päeval varju.

Koolitaja: Mis on nende kasvamiseks vajalik? (Laste vastused).

Koolitaja: Puud on elusolendid ja nende kasvamiseks on vaja valgust, vett, soojust. Päikesevalgus ja soojus aitavad puudel kasvada. Mida vähem päikesevalgust puusse puutub, seda halvemini see kasvab, lehed muutuvad kahvatuks ja nõrgaks. Ja ilma kuumuseta ei arene nad üldse. Lisaks vajavad puud kasvamiseks vett. Puud rõõmustavad, kui sajab sooja suvevihma. Puud saavad vett kastest, pakasest ja lumest.

Koolitaja: Poisid, kas inimesed hoolitsevad puude eest? Kuidas?

Lapsed: kastke, kobestage maa, lõigake kuivad oksad.

Kasvataja: Poisid, teate, et puu on koduks paljudele elusolenditele (näidatud joonisel).

Lapsed: Vastused Kasvataja: Õige. Puude okstesse rajatakse linnupesad, puuõõnes võivad elada oravad, öökullid, elada võivad metsmesilased. Juurte hulgas teevad siilid endale augud, koore all elavad mitmesugused putukad. Puud on suured sõbrad nii inimesele kui kõigile elusolenditele. Ja me peaksime puudele tänulikud olema.

4 kehalise kasvatuse minut:

Nad tõstsid käed ja raputasid neid - need on metsa puud. Küünarnukid kõverdatud, harjad raputatud - tuul lööb kaste maha. Viiputagem õrnalt kätega – need on linnud, kes lendavad meie poole. Kui nad maha istuvad, näitame: tiivad on kokku pandud.

5 Arutlusmäng "Ka puu on elus"

Eesmärk: vaimsete toimingute arendamine ja võime luua põhjus-tagajärg seoseid, arendada armastustunnet, ümbritseva maailma mõistmist.

Koolitaja: Poisid, nüüd teate, et puud on elus, mis tähendab, et nad saavad näidata oma emotsioone ja tundeid. Proovime nüüd emotikon abil oma meeleolu näidata; - kui laps on hästi, rõõmsalt, siis emotikon naeratab; - kui laps on kurb, siis on emotikon kurb;

Seejärel paluge lastel kasutada emotikonit puude meeleolu määramiseks, kui: (pilditahvlil)

1 Kui puul murdub oks? (Kuidas puu tunneb end hästi või halvasti) 2 Sajab vihma. Kas puu on rõõmus või kurb? (Lõbus, sest puu vajab elamiseks vett). 3 Metsamees raiub puu maha. Kas see puule meeldib või mitte? (Ei, ei meeldi, kui puu sureb). 4 Puhub tugev orkaan. Kuidas puu tunneb? (Puu tunneb end halvasti. Oksad võivad murduda ja puu ise hukkuda). 5 Linnud lendasid puu juurde. Puule see meeldib, miks? (Jah, see hakkab talle meeldima, sest linnud on tema sõbrad, teevad tema okstele pesa).

Tulemus. Koolitaja: Selgub, et puu, nagu ka inimene, võib oma tuju muuta, mis tähendab, et puud on elus ja neid tuleb kaitsta ja kaitsta! Mida vajab puu, et elada? (vesi, valgus, soojus). Miks istutatakse linnadesse spetsiaalselt puid? (Puud puhastavad õhku). Iga rohulible, taim, puud, putukad, mida nad kõik tahavad elada. Mäleta seda!

Seotud väljaanded:

GCD kokkuvõte plastiliinplastidest teises nooremas rühmas teemal “Sügispuu” Koostanud kasvataja Drozdova S.A. Eesmärk: jätkata.

Kasvatuslikud eesmärgid: õppige kõiki pereliikmeid õigesti nimetama. Andke mõisted "sugulased", "sugulased". Jätkake esildiste esitamist.

GCD kokkuvõte Haridusvaldkonnas "Kognitiivne areng (maailm meie ümber" Meie väiksemad vennad ") Teema: "Meie väiksemad vennad" Koolitaja:.

Teema: "Puu" Ülesanded: 1. Jätkake laste voolimise õpetamist uuel "sisenemise" tehnikal. Varem õpitud võtete kinnistamiseks: rullimine.

Lapsed kutsutakse tuppa, kus põrandal on laiali värvilised suled. Õpetaja tõstab ühe pastaka ja pöördub laste poole: Vaata.

Programmi sisu: -Edastada vaatlustest saadud muljeid. -Selgitada loodusliku materjali kasutamise võimalusi loominguks.

Juhuslikud artiklid

Üles