Olga Dybina - Supažindinimo su išoriniu pasauliu užsiėmimai vyresniojoje darželio grupėje. Pamokų užrašai. Integruotos pamokos apie susipažinimą su supančiu pasauliu su triz elementais santrauka vyresniojoje grupėje apie pažintį su aplinkiniu pasauliu ir žiniomis

Nominacija: pamokų užrašai įrankių tema.

Pamokos vyresniųjų grupėje apie susipažinimą su išoriniu pasauliu santrauka

Tema: Sąvokos „Įrankiai“ formavimas

Tikslai:
1)
Plėsti vaikų supratimą apie įvairių rūšių priemones, jų naudojimą įvairių profesijų žmonių darbe;

2) Papildyti žodyną, plėtoti loginis mąstymas vaikai;

3) Ugdykite susidomėjimą, kodėl reikalingi įrankiai.

Įranga:įrankių rinkinys, nežinau.

Preliminarus darbas: įrankių apžiūra.

Pamokos eiga:

Įžanginė dalis:

(Ant stalo yra įrankiai: kočėlas, liniuotė, šepetys, plaktukas, replės, atsuktuvas)

Nežinau:(Sėdi šalia veiklos modelio objektų kopėčių pavidalu). Antrame žingsnyje neturiu daug vietos. Norėjau viską nuo šios lentelės sudėti ant antrojo laiptelio, bet neužteko vietos. (Antrame žingsnyje yra medžiagos, o tai įrankiai). Kodėl tu mane klaidinai...?! Medinė liniuotė, metalinis ir medinis plaktukas, šerelių batų šepetys... (Jie pagaminti iš medžiagų, su jais reikia dirbti).

Pedagogas: Taip, nežinia, vaikai tau teisingai paaiškina. Šie elementai turi kitą bendrą žodį. Pasakyk jam!

Vaikai:Įrankiai!

Pedagogas:Įrankiai. Kaip suaugusieji atpažįsta įrankius tarp kitų daiktų?

Nežinau: Spėjau: viskas su rankenomis yra įrankiai! Plaktukas su rankena yra įrankis, bet nuimkite liniuotę... Čia galite įdėti mano mamos krepšį, jis turi rankenas... Taip pat yra rankena ant durų (žiūrėkite). Tiesiog nėra kaip čia to įdėti...

Vaikai: Juokiasi!

Pedagogas:(Juokiasi kartu su vaikais). Taip...viską sumaišiau! Reikia išsiaiškinti, ar dureles ir krepšį galima vadinti įrankiais?!

Pagrindinė dalis:

Pedagogas: Nežinau, kokį klausimą sprendi?

Nežinau: Kodėl jūs sakote „įrankiai“, kai jie tokie skirtingi?

Pedagogas: Turime įrodyti Dunno, kaip kastuvas, laistytuvas ir grėblys yra panašūs?

- Katya, pasakyk man!

Vaikai: Tikiu, kad kastuvas, laistytuvas ir grėblys yra panašūs tuo, kad su jais dirba).

Pedagogas: Teisingai! Įrankis – tai daiktas, naudojamas tam tikram darbui atlikti. Tarkime kartu, kada objektas vadinamas „įrankiu“?

Vaikai:Įrankiai yra objektai, naudojami tam tikram darbui atlikti.

Nežinau: Negaliu jų prisiminti, jų tiek daug...

Pedagogas: Nežinau, nereikia įsiminti, reikia išmokti užduoti sau klausimą.

— Kokį klausimą turėtumėte užduoti sau, kad nuspręstumėte, ar daiktą galima vadinti įrankiu?

Vaikai: Ar jie gali dirbti?

- Ką jie gali padaryti?

Pedagogas: Teisingai!

Nežinau: Turiu tokį daiktą, bet nežinau kas tai?

Pedagogas:(Rodomas vaikų nematytas ir nepažįstamas įrankis – slankmatis. Žodynas apibrėžiamas taip: „matavimo priemonė (slankioji matuoklė), susidedanti iš metalinės liniuotės su atspausdinta skale ir dviejų žandikaulių – vienas fiksuotai sujungtas prie šios liniuotės ir kitos, slystančios išilgai jos, naudojamos matuoti objektų storį arba skylės plotį.

Pedagogas: Užduokite klausimus, kad nuspręstumėte, ar tai įrankis, ar ne?

Vaikai: Kaip tai vadinasi? (Apkabos).

– Kam to reikia? (Jis reikalingas norint išmatuoti)

Pedagogas: Gerai padaryta! Galite naudoti suportą matuoti objekto storį, galite išmatuoti vidų.

– Taigi, kas tai yra, nes su juo dirba – matuoja daikto storį ar skylės plotį?

Vaikai:Įrankis.

Pedagogas: Koks jo vardas?

Vaikai: Apkabos.

Pedagogas: Dabar šiek tiek pailsėkime.

Pirštų gimnastika

Tanya, paimk adatą,

Pasiūkime marškinius ir marškinėlius,

Kelnės, palaidinė ir suknelė,

Ir mes aprengsime lėlę Katiją. Parodykite dešinės rankos rodomąjį pirštą – adatą. Pasukite rodomąjį pirštą aplink kiekvieną kairės rankos pirštą. Pakartokite su kita ranka.

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, o kaip čia? (rodo žiūronus)

Nežinau: Aš tai supratau. Bet tai, žinoma, nėra įrankis, jis neatrodo kaip suportas.

Pedagogas: Užduokite sau klausimus.

- Koks pirmas klausimas?

Vaikai: Koks jo vardas?

Pedagogas: Jei jis nėra panašus, tada pavadinimas skiriasi.

- Atsakyk!

Vaikai:Žiūronai.

Pedagogas: Koks antras klausimas?

Vaikai: Kodėl to reikia? arba

- Ar jie gali atlikti darbą?

Pedagogas: Ar kada nors žiūrėjote?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: ką tu matai?

Vaikai: Viena vertus, viskas maža, o iš kitos – didelė.

Pedagogas: Viena vertus, pažvelgus pro šiuos stiklo gabalėlius, tai, kas buvo toli, taps arti, ir pamatysite viską. O jei apverčiate ir žiūrite, tai, kas yra arti, nutolsta ir tampa maža.

– Kaip manai, kam reikia žiūronų?

Vaikai: Kai eini į teatrą.

Pedagogas: O kaip darbe?

Vaikai: Kapitonui!

Pedagogas: Ką jiems daro laivo kapitonas?

Vaikai: Jis tikrina kelią, žiūri toli į priekį, stebi artėjančius laivus, kad nesusidurtų, ar objektus, kurie gali trukdyti laivui.

Pedagogas: Taigi, ar žiūronus galima vadinti įrankiu?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Ar grupėje yra kitų instrumentų?

Vaikai: Jie tai vadina.

Pedagogas: Padėkime Dunno pasirinkti įrankius iš įvairių daiktų!

– Kaip nuspręsite?

Vaikai: Užduokite sau klausimą: ką jie daro?

Pedagogas:Čia smėlio laikrodis!

- Ar tai įrankis?

Vaikai: Taip! Jie gali matuoti laiką.

Pedagogas: Knygų stendas?

Vaikai: Priemonė skirta patogiai žiūrėti ir skaityti knygą.

Pedagogas: Kibiras?

Vaikai:Įrankis. Tam, kad išplauti grindis, kad grupė būtų švari.

Pamokos santrauka:

Pedagogas: Nežinau, ar supranti, kas yra įrankiai?

Nežinau: Taip! Įrankiai yra objektai, naudojami tam tikram darbui atlikti.

Pedagogas: Kokius klausimus turėtumėte užduoti sau, kad žinotumėte, jog tai įrankis?

Vaikai: Koks jo vardas?

- Ką jie gali padaryti?

- Kam jis skirtas?

Pedagogas: Teisingai, gerai padaryta vaikinai!

— Namuose paprašykite tėvų parodyti jums instrumentus, kurių nematėme grupėje!

Nominacija: abstrakti atvira klasė V vyresnioji grupė.

Pareigos: aukščiausios kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MADOU Nr. 232 „Sujungtas darželis“
Vieta: Kemerovas, Kemerovo sritis

Lenura Murtazaeva
Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos santrauka vyresniųjų grupėje „Gyvūnai gamtoje ir namuose“

Programinė įranga turinį:

Toliau supažindinkite su laukinių ir augintiniai; išmokyti juos atskirti ir įvardyti suaugusiuosius gyvūnai ir jų jaunikliai; forma prasmės idėja gyvūnai gamtoje ir žmonėms.

Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą. Ugdykite meilę naminiai ir laukiniai gyvūnai, gebėjimas atidžiai klausytis, vystytis pažinimo procesas.

Įranga:

Nešiojamasis kompiuteris, demonstracinė medžiaga, kortelės su laukinių ir augintiniai kiekvienam vaikui; dalomoji medžiaga ir vaizdinė medžiaga, pieštukai, lankstinukai.

Žodyno darbas: banda, banda, banda, piemuo.

Judėti klases.

Psichologinė gimnastika "Gera nuotaika".

Auklėtojas: Visi vaikai susirinko į ratą,

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems!

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien kviečiu jus į pasaulį gyvūnai. (Skamba muzika "Pasaulyje gyvūnai» ) Dabar užduosiu mįslių, o jūs atspėsite ir parodysite korteles gyvūnai.

Auklėtojas: Mįsles.

Kas mus pasitinka prie durų,

Visą dieną tyloje, permiegojus,

Ir tai prasideda iš laimės

Lokite garsiai: "Au - oū - oū!"?

Vaikai: šuo.

Auklėtojas: Kas vaikščiodamas yra už pavadėlio,

Nugraužia žolę ant kalno,

Ir laukdama šeimininkės,

Vieniši blyksniai: "Aš-e-e"?

Vaikai: Ožka

Auklėtojas: Rudaplaukė šeimininkė

Atėjo iš miško

Suskaičiavau visas viščiukus

Ir ji pasiėmė su savimi.

Vaikai: Lapė.

Auklėtojas: Kas visada puikiai žino

Ką gaminu pusryčiams?

Ir jis nubėga prie vonios,

Garsiai niurzgėdamas "Oink - oink"?

Vaikai: Kiaulė.

Auklėtojas: jautrus, apaugęs adatomis,

Gyvenu duobėje po eglute.

Nors durys plačiai atvertos,

Bet gyvūnai pas mane neateina.

Vaikai: Ežiukas.

Auklėtojas: Kas ganosi pievelėje,

Be Panamos kepurės ir be marškinėlių,

Išvaro kenksmingas muses

Ir ilgai dejuoja: "Moo-oo-oo".

Vaikai: Karvė.

Auklėtojas: Jis visą žiemą ilgai miegojo,

Jis čiulpė dešinę leteną,

Ir jis pabudo ir pradėjo riaumoti.

Šis miško gyvūnas.

Vaikai: Meškiukas.

Kai vaikai sprendžia mįsles, mokytojas ant lentos pakabina paveikslėlį su atvaizdu naminis ar laukinis gyvūnas.

Auklėtojas: Paskambinkime šiems vaikinams dar kartą gyvūnai. (Vaikai sąrašus sudaro pakaitomis ant lentos kabantys gyvūnai). - Kas tai? (mokytojas tik nurodo augintiniai)

Vaikai: Karvė, šuo, ožka, kiaulė.

Auklėtojas: Gerai padaryta. Kaip galima tai pavadinti vienu žodžiu? gyvūnai?

Vaikai: Naminis.

Auklėtojas: Kodėl jie taip vadinami?

Vaikai: Kadangi jais rūpinasi žmonės, jie negali pasirūpinti savimi.

Auklėtojas: Tai va, žmogus rūpinasi savo augintiniai, stato juos namo: karvei - tvartas, kiaulei - kiaulidė, arkliui - tvartas, šuniui - veislynas. Už tai augintiniai padėti žmogui gyvenime. Kaip jie padeda?

Vaikai: Karvė duoda pieno, katė gaudo peles, arklys neša krovinius, šuo saugo namus.

Auklėtojas: Kas tai? (mokytojas rodo į laukinius gyvūnai)

Vaikai: Lapė, ežiukas, lokys.

Auklėtojas: Kaip tai galima pavadinti vienu žodžiu? gyvūnai?

Vaikai: Laukinis gyvūnai.

Auklėtojas: Kodėl jie taip vadinami?

Vaikai: Nes jie rūpinasi savimi. Laukinis gyvūnai Maistą jie gauna patys, niekam nerūpi.

Auklėtojas: Kokios yra gyvūnai?

Vaikai: letenos, kanopos, ragai, uodega, kailis.

Auklėtojas: Gerai padaryta! Kol tu ir aš spėliojome gyvūnai, Visi gyvūnai susimaišę. Padėkite man susitvarkyti reikalus. (Vaikai žiūri į paveikslėlį nešiojamojo kompiuterio ekrane ir išsiaiškina, kas kur gyvena).

Žaidimas "Kas kur gyvena"

Auklėtojas: Kas tai yra?

Vaikai: Kaimo namas. Jie ten gyvena augintiniai.

Auklėtojas: O tai?

Vaikai: Miškas. Ir čia gyvena laukiniai gyvūnai.

Auklėtojas: Gerai padaryta! Visi atliko užduotį.

Auklėtojas: Aš tau dabar skaitysiu eilėraštį, o tu klausyk.

Lapė turi aštrią nosį ir krūminę uodegą.

Raudonosios lapės kailis, neapsakomo grožio.

Aš esu paukščių medžiotojas! Aš esu vištų gaudymo ekspertas!

Kai tik tave pamatysiu, aš sėlinsiu ir tyliai pasislėpsiu.

Tada pašoksiu, paimsiu ir nunešiu į vaikų duobę.

Auklėtojas: O kokia čia lapė gyvūnas?

Vaikai: Laukinė lapė gyvūnas, ji labai gudri.

Auklėtojas: Prašau pasakyti, ar jis didelis vasarą? grupė pievoje ganosi karvės. Ką galima pavadinti tokiu dideliu karvių grupė, vienu žodžiu?

Vaikai: Banda.

Auklėtojas: O kada ganosi arkliai?

Vaikai: Banda.

Auklėtojas: O kas juos gano?

Vaikai: Ganytojas.

Auklėtojas: O kai miške laksto daug vilkų, kartu, kaip juos vienu žodžiu pavadinti?

Vaikai: Vilko gauja.

Auklėtojas: Dabar pasisveikinkime gyvūnai.

Pirštų gimnastika „Linksmas susitikimas“

Sveikas, kačiuke!

Sveikas, ožiuke!

Sveikas, šuniuke!

Ir labas, ančiuke!

Sveiki, linksma, linksma kiaulė

Auklėtojas: Dabar siūlau pažaisti žaidimą „Surask savo mamą“.

Žaidimas „Surask savo mamą“.

(Vaikai sėdi prie savo stalų, ant stalų yra lapai su vaizdais gyvūnai, vaikai piešia strėles iš suaugusiojo gyvūnas kūdikiui, darbas poromis).

Auklėtojas: Patikrinkime kartu, ar teisingai atlikote užduotį, ar ne! (mokytojas parodo iš anksto paruoštą teisingą atsakymą ir patikrina su vaikais). Puiku vaikinai! Kiekvienam jaunikliui radote motiną. Dabar šiek tiek pailsėsime.

Kūno kultūros minutė.

Meška išropojo iš duobės,

Apsidairiau ant slenksčio.

Norėdami greitai įgyti jėgų

Meškos galva susisuko

Pasilenkė pirmyn ir atgal

Čia jis vaikšto per mišką.

Meška ieško šaknų

Ir supuvę kelmai

Juose yra valgomų lervų

Vitaminai lokiui

Pagaliau lokys pavalgė ir atsisėdo ant rąsto.

Auklėtojas: Vaikinai, kaip urzgia lokys? Būkime draugiški kartu! (R-r-r-r) Truputį pailsėjome. Vaikinai, ką, jūsų nuomone, jie valgo? naminiai ir laukiniai gyvūnai? Pažiūrėk į ekraną ir pasakyk, kas ką valgo?

Žaidimas "Kas ką valgo".

Vaikai žiūri į maisto nuotraukas nešiojamojo kompiuterio ekrane gyvūnus ir paskirstyti juos gyvūnams.

Auklėtojas: Patikrinkim. Ką valgo karvė?

Vaikai: Šienas, žolė.

Auklėtojas: Ką valgo katė?

Vaikai: Žuvys, mėgsta gerti pieną.

Auklėtojas: Ką valgo triušis?

Vaikai: Morkos, kopūstai.

Auklėtojas: Ką valgo lokys?

Vaikai: Medus, uogos, žuvis.

Auklėtojas: Vaikai, jūs visi puikūs! Jūs žinote viską apie gyvūnai. Taigi jūs ir aš aplankėme pasaulį gyvūnai. Apie kurią gyvūnai Ar mes šiandien su tavimi kalbėjomės?

Vaikai: APIE naminiai ir laukiniai gyvūnai.

Auklėtojas: Vaikinai gyvūnai reikia saugoti ir mylėti. Tai mūsų klasė baigėsi.

Publikacijos šia tema:

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos „Arkties ir Antarktidos gyvūnai“ santrauka GCD, skirtas susipažinti su išoriniu pasauliu parengiamoji grupė. Pedagogas (Agapova Yu. Yu.) MBDOU Nr. 379 Programos uždaviniai: - Sutvirtinti.

Tema: „Transportas. Pagalba dr. Mašinkovai“ Tikslai: Edukacinis: 1. Toliau supažindinti vaikus su įvairiomis transporto rūšimis 2. Mankšta.

Vyresniųjų grupės „Šaltų ir karštų šalių gyvūnai“ edukacinių užsiėmimų, skirtų susipažinti su išoriniu pasauliu, santrauka Tema: „Šaltų ir karštų šalių gyvūnai“ Tikslas: Susisteminti vaikų mintis apie gyvūnų gebėjimą prisitaikyti prie aplinkos.

Tikslas: plėsti vaikų supratimą apie vandens savybes (skystas, kietas, garų pavidalo, skaidrus, spalvotas). 1. Ugdykite vaikų žinias.

Dabartinis puslapis: 1 (knyga iš viso turi 5 puslapius) [galima skaitymo ištrauka: 1 puslapiai]

Šriftas:

100% +

Olga Vitalievna Dybina

Užsiėmimai, skirti susipažinti su išoriniu pasauliu vyresniojoje grupėje darželis. Klasės užrašai

Įvadas

Šis vadovas padės sėkmingai organizuoti ir atlikti darbus supažindinant 5–6 metų vaikus su išoriniu pasauliu (dalymine aplinka ir socialinio gyvenimo reiškiniais).

Kad mokytojams būtų lengviau planuoti darbą šioje programos dalyje, darbo turinys pateikiamas temomis. Aptariama kiekviena tema: siūloma apytikslė pamokos, užsiėmimo ar žaidimo eiga. Mokytojas, planuodamas pamokas, gali parodyti kūrybiškumą, įtraukti kintamų žaidimų ir probleminių situacijų, todėl darbas su vaikais bus dar sėkmingesnis ir prasmingesnis.

Kiekvienos temos studiją galima užbaigti žaidimo užduotimi (galvosūkiai, mįslės, piešiniai, atsakymai ir kt.). Žaidimo užduotys pateikiamos darbo knygelėje (Dybina O.V. Pažįstu pasaulį: Užduočių knygelė 5–6 metų vaikams. - M.: TC Sfera, 2009).

Mokytojai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad susipažįstant su išoriniu pasauliu neįmanoma:

- apsiribokite tik monologu-pasakojimu apie daiktus, tikrovės reiškinius - į užsiėmimus būtina įtraukti kuo daugiau veiksmų (sėdėti ant kėdės, sofos, apsirengti ir vaikščioti jais, pakviesti mamą, gydyti močiutę ir pan.);

– perkraukite vaikus daugybe klausimų;

– darbo su vaikais organizavimą sumažinti tik iki ugdomosios veiklos formos.

Susipažinimas su išoriniu pasauliu turi būti atliekamas pagal psichologines savybes, pasirenkant tinkamas sąveikos formas, priemones, metodus ir būdus, kad šis procesas būtų prieinamesnis ir veiksmingesnis.

Vyresnėje grupėje supažindinimas su supančiu pasauliu vyksta tiek žaidimų-veiklos, tiek paties didaktinio žaidimo forma, kai žaidimo taisyklė reguliuoja vaikų veiksmus ir santykius bei teisingą problemų sprendimą. yra žaidimo tikslo pasiekimas. Organizuojant ir vedant žaidimus-veiklą, didaktinius žaidimus svarbu sukurti tokią atmosferą, kuri leistų kiekvienam vaikui realizuoti savo veiklą santykyje su jį supančiu pasauliu.

Didaktiniai žaidimai gali būti naudojami tiek bendroje vaikų ir suaugusiųjų veikloje, tiek savarankiškoje ikimokyklinio amžiaus vaikų veikloje, taip pat skatinant vaikų aktyvumą pažįstant juos supantį pasaulį.

Vadove pateikiama papildoma medžiaga: žaidimų-veiklos, žaidimų, pratimų, pramogų parinktys, skirtos naudoti dirbant su vaikais ne pamokose, pasivaikščiojant.

Vyresnės grupės vaikams supažindinti su išoriniu pasauliu (dalymine aplinka ir supančio pasaulio reiškiniais) per mėnesį skiriamos 2 pamokos.

ANO DO „Vaikystės planeta „Lada“ Toljačio mieste darželio Nr. 179 „Snieguolė“ pedagogai, vadovė Nadežda Petrovna Palenova, metodininkė Natalija Grigorjevna Kuznecova dalyvavo kuriant ir testuojant. užsiėmimai, skirti suaugusiems supažindinti su darbu.

Vadove pateikiamas apytikslis medžiagos paskirstymas mokslo metus. Mokytojas gali platinti medžiagą savaip, atsižvelgdamas į mėnesio šventes (spalis – mokytojo diena; vasaris – Tėvynės gynėjo diena, balandis – kosmonautikos diena ir kt.) arba priklausomai nuo turimos medžiagos.

Medžiagos paskirstymas mokslo metams



Lentelės tęsinys.



Lentelės tęsinys.



Lentelės tęsinys.


Pamokų užrašų pavyzdžiai

rugsėjis

1. Daiktai, palengvinantys žmogaus darbą kasdieniame gyvenime

Programos turinys. Formuoti vaikų idėjas apie daiktus, palengvinančius žmogaus darbą kasdieniame gyvenime; atkreipkite dėmesį į tai, kad jie tarnauja žmogui ir jis turi su jais elgtis atsargiai; sustiprinti mintį, kad objektai turi skirtingą paskirtį.

Medžiaga. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami įvairūs objektai, įskaitant daiktus, palengvinančius žmogaus darbą kasdieniame gyvenime. Dalomoji medžiaga: didelės kortelės, kuriose pavaizduotos dvi langelių eilės po tris langelius (viršutinėje eilutėje pavaizduoti trys objektai, su kuriais atliekamos darbo operacijos, apatinėje - tuščios ląstelės), ir mažos kortelės, kuriose vaizduojami daiktai, palengvinantys atitinkamą darbą. operacija namuose.

Pamokos eiga

Mokytojas pradeda pamoką pokalbiu: „Vaikinai! Atidžiai apsidairykite ir papasakokite, kas aplink jus.

Vaikai pasakoja, kad juos supa daug įvairių objektų ir juos išvardija.

Auklėtojas. Kokiam pasauliui priklauso visi šie objektai: gamtos ar žmogaus sukurtiems? (Žmogaus sukurtiems, nes žmogus juos padarė savo rankomis.) Kodėl žmogus išrado stalą, lovą, spintą, skalbimo mašiną, televizorių, automobilį ir daugybę kitų daiktų?

Vaikai pasakoja, kad kiekvienas daiktas kažkam reikalingas, kiekvienas daiktas atlieka savo funkciją.

Auklėtojas. Teisingai. Kiekvienas daiktas turi savo paskirtį ir yra kažkam reikalingas. Pavyzdžiui, stalas reikalingas norint prie jo rašyti arba valgyti. Žmonės sėdi ant kėdžių ir gamina maistą ant elektrinės ar dujinės viryklės. Yra daiktų, su kuriais žmogus dirba, daiktų, su kuriais piešia, taip pat yra daiktų, kurie palengvina žmogaus darbą kasdieniame gyvenime. Ar žinote tokius daiktus? Mano mįslės padės jums kai kurias iš jų išsiaiškinti.


Mūsų virtuvėje ištisus metus
Kalėdų Senelis gyvena spintoje.
(Šaldytuvas)

Neturiu kojų, bet vaikštau
Neturiu burnos, bet pasakysiu:
Kada miegoti, kada keltis,
Kada pradėti darbą.
(Žiūrėti)

Jis noriai praryja dulkes,
Neserga, nečiaudi.
(Dulkių siurblys)

Pirmyn ir atgal
Garlaivis klaidžioja ir klaidžioja.
Jei sustosi - sielvartas,
Jūra bus perforuota.
(geležis)

Vaikai sprendžia mįsles ir, padedami mokytojo, paaiškina šių daiktų naudą.

Auklėtojas. Parodysiu įvairias nuotraukas. Būkite atsargūs! Jei paveikslėlyje pavaizduotas daiktas, kuris palengvina žmogaus darbą kasdieniame gyvenime, suplokite rankomis, o jei tai kitas daiktas, neplokite.

Tada žaidžiamas žaidimas „Kam reikia...“, kurio tikslas – ugdyti gebėjimą nustatyti kasdienį darbą palengvinančių objektų paskirtį, nustatyti priežastinius ryšius tarp darbo proceso kasdieniame gyvenime ir objekto. kad tai palengvina. Naudojama dalomoji medžiaga: didelės kortelės, kuriose pavaizduotos dvi langelių eilės po tris langelius (viršutinėje eilutėje pavaizduoti trys objektai, su kuriais atliekamos darbo operacijos, apatinėje - tuščios ląstelės), ir mažos kortelės, kuriose vaizduojami objektai, kurie palengvina. atitinkama darbo operacija kasdieniame gyvenime. (Apytikslis susirašinėjimas: duona - duonos pjaustyklė, drabužiai - skalbimo mašina ir tt)

Vaikai pasirenka vieną didelę kortelę. Mažos kortelės guli ant stalo užverstos. Mokytojas po vieną paima mažas korteles, parodo jas vaikams, įvardija daiktą ir klausia: „Kam reikia...“.

Vaikas, kuriam reikia šios kortelės, atsako ir paaiškina savo pasirinkimą: „Man reikia maišytuvo tešlai plakti“. Žaidimas laikomas baigtu, kai uždengiamos visos tuščios ląstelės. Laimi tas, kuris pirmasis uždengia savo kortelės langelius.

2. Mano šeima

Programos turinys. Toliau ugdykite vaikų domėjimąsi šeima ir šeimos nariais. Skatinti įvardinti šeimos narių vardus ir patronimus; kalbėti apie savo profesijas, kokie jie yra, ką mėgsta veikti namuose, ką veikia darbe. Ugdykite jautrų požiūrį į artimiausius žmones – šeimos narius.

Pamokos eiga

Mokytojas skaito poezijos eilutes ir kviečia vaikus nustatyti pamokos temą:


Labai išmintingi seneliai,
Dvi močiutės gražios.
Tėti, mano mama -
Visa tai mano...
(Šeima)

Mokytojas sutelkia vaikų dėmesį į žodį „šeima“, prašydamas atsakyti į klausimą: „Kiek žodžių sudaro „šeima“? Patikrinkim“. Vaikai vardija šeimos narius ir skaičiuoja (dvi močiutės, du seneliai, mama, tėtis ir vaikas). Toliau vaikai nustato kiekvienos šeimos būdingą skirtumą – šeimos narių panašumą. Vaikai pasakoja, į kokį šeimos narį jie panašūs.


Pažiūrėk į mane -
į ką aš panašus?
Vyšninės akys kaip tėčio
Saulėta šypsena – mamos.
Plaukų spalva kaip senelio
Nosis tikrai yra močiutės.
Visi šeimos nariai sunkiai dirbo,
Taigi, kad aš gimiau tokia!

Tada vaikai nustato antrą būdingą šeimos skirtumą – bendrą pavardę. Jų prašoma įvardinti savo tėvų vardus ir pavardes.

Kūno kultūros minutė


Aš turiu šeimą -
Ji labai draugiška.
Mes su mama kepame blynus (Judesių imitacija.)
Neregėtas skanumas!
Mes su seneliu kasame lysves. (Judesių imitacija.)
Su močiute sodiname gėles. (Judesių imitacija.)
Tėtis ir aš žaidžiame futbolą - (Judesių imitacija.)
Įmušame kamuolį į vartus.
Aš tave labai myliu (Apvyniokite rankas aplink save.)
Jūsų miela šeima.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad be pavardės ir vardo kiekvienas žmogus turi patronimą. Patronimas vaikui suteikiamas pagal tėvo vardą, pavyzdžiui, jei tėvas yra Sergejus, tada vaiko patronimas yra Sergejevičius.

Žaidžiamas žaidimas „Pavadink antrąjį vardą“.

Mokytojas skambina vyriškas vardas, o vaikai sako, kokį antrąjį vardą gaus; mergaitės dukteris vadina antruoju vardu, o berniukai sūnus:

Aleksandras - Aleksandrovna - Aleksandrovičius;

Olegas – Olegovna – Olegovičius;

Ivanas – Ivanovna – Ivanovičius;

Vasilijus - Vasiljevna - Vasiljevičius.

Baigęs žaidimą, kiekvieno vaiko prašoma pasakyti savo vardą, patronimą ir pavardę.

Toliau mokytojas kalbasi su vaikais apie suaugusių šeimos narių profesijas ir profesijas. Atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad visi suaugusieji rūpinasi savo vaikais. Iš pradžių mamomis ir tėčiais rūpinosi, juos augino seneliai, o dabar vaikais ir tėvais rūpinasi mamos ir tėčiai. Būtinai atkreipkite dėmesį, kad užaugę vaikai rūpinsis ir savo tėvais.

Žaidžiamas žaidimas „Mano tėvų profesijos“.

Vaikai stovi ratu. Mokytojas meta kamuolį žaidėjui į rankas ir užduoda klausimą „Ką veikia tavo mama? Žaidėjas atsako pilnu atsakymu: „Mano mama dirba pardavėja“ - ir grąžina kamuolį mokytojui.

Toliau mokytojas skaito lentoje užrašytas frazes: „Draugiška šeima“, „Stipri šeima“, „ Laiminga šeima", "Rūpesti šeima", " Mylinčią šeimą“, „Sveika šeima“ – ir kviečia vaikus pasirinkti žodžius, apibūdinančius jų šeimą ir paaiškinti, kodėl jie taip mano.

Apibendrindama mokytoja sako, kad vaikai užaugs ir kiekvienas turės savo šeimą. Ir tai bus geriausia šeima, kurioje suaugusieji rūpinsis vaikais ir senyvo amžiaus tėvais, o vaikai paklus suaugusiems ir padės jiems visame kame. O svarbiausia – visi mylės vienas kitą ir elgsis pagarbiai.

3. Ką apie save pasakoja objektas?

Programos turinys. Skatinkite vaikus išskirti daiktų ypatybes: dydį, formą, spalvą, medžiagą, dalis, funkcijas, paskirtį; toliau tobulinti gebėjimą apibūdinti objektus pagal jų savybes.

Medžiaga. Traškučiai (ne mažiau 10 vnt.); temos nuotraukos: elektros prietaisai, magnetofonas, televizorius, telefonas, skalbimo mašina ir kt.; objekto aprašymo algoritmas.

Pamokos eiga

Mokytojas kviečia vaikus žaisti žaidimą „Ką objektas pasakys apie save“. Užduotis: apibūdinkite paveikslėlyje pavaizduotą objektą naudodami algoritmą.

Vaikai pasirenka lyderį, nustato eilę ir, jei reikia, pakartoja sutartinių algoritmo simbolių reikšmes.

Pranešėjas pasirenka bet kurį paveikslėlį, kuriame vaizduojamas objektas, ir parodo jį vaikams. Pirmasis dalyvis paima algoritmą, įvardija vieną iš rodomo objekto ypatybių, jei teiginys teisingas, iš pranešėjo gauna lustą ir perduoda kortelę su algoritmu kitam dalyviui. Jis elgiasi panašiai. Neteisingo teiginio atveju vadovas sako: „Klaida“ ir teisę imtis veiksmų perduoda kitam dalyviui. Jei dalyvis, gavęs kortelę su algoritmu, daro ilgą pauzę, tada po trijų lyderio plojimų jis praranda teisę judėti ir kortelę su algoritmu atiduoda kitam dalyviui. Žaidimas baigiasi, kai išvardijamos visos daikto savybės pagal algoritmą ir vedėjui nebelieka klausimų arba baigiasi lustai. Dalyvis, surinkęs balus, laimi didžiausias skaičius traškučiai.

Pranešėjas turi teisę žaidimo metu užduoti klausimus, paaiškinančius ar papildančius bet kurią temos ypatybę.

Klausimų pavyzdžiai:

– Kaip teisingai naudoti prekę?

– Kurios dalyko dalys yra svarbiausios? (Be ko prekė neveiks?)

– Kas dalyvavo kuriant daiktą?

– Ką žmonės naudojo, kai šio daikto nebuvo?

– Kas nutiktų, jei šis daiktas dingtų iš žmonių gyvenimo dabar?

– Kokioms profesijoms žmonėms reikalingas šis daiktas?

Jei žaidimas tęsiasi, daugiausiai žetonų turintis žaidėjas tampa lyderiu.

Tada mokytojas kviečia vaikus „pavirsti“ į įvairius žmogaus sukurto pasaulio objektus. Vaikai paeiliui aprašo „save“, tai yra daiktus, į kuriuos pavirto: kokios formos, spalvos, dydžio, iš kokios medžiagos jis pagamintas, kam jis reikalingas, iš kokių dalių jis susideda. Likę vaikinai atspėja objektą. Mokytojas ragina vaikus prisiminti viską, ką jie dar žino apie šį objektą: apie jo praeitį, kur galima pamatyti šį objektą ir pan. Vaikų, kuriems sunku apibūdinti objektą, reikia paprašyti pasinaudoti algoritmu.

4. Apie draugystę ir draugus

Programos turinys. Plėskite žinias apie bendraamžius, įtvirtinkite draugiško požiūrio į juos taisykles: dalinkitės žaislu, mandagiai, draugiškai pasikalbėkite, jei vienam iš grupės vaikų liūdna, pasikalbėkite su juo, žaiskite, visada padėkite, padėkite draugams.

Medžiaga. Vokas, kuriame yra laiškas ir žemėlapis.

Pamokos eiga

Pamokos pradžioje pasigirsta garso įrašas: „Vaikinai, padėk! (3 kartus). Mokytojas kviečia vaikus nustatyti, kas šaukiasi jų pagalbos. Atkreipia jų dėmesį į veidrodį; Vėl skamba garso įrašas: „Taip, aš esu veidrodis. Mūsų karalystėje yra problema. Piktasis karalius susikivirčijo su visais mūsų karalystės suaugusiais ir vaikais. O dabar ji vadinasi „Kreivų veidrodžių karalyste“. Tačiau tai vis dar yra pusė problemos – šiandien karalius nusprendė įvykdyti mirties bausmę pačiam sąžiningiausiam, drąsiausiam, maloniausiam berniukui, kurio nepalietė jo raganavimas. Jo vardas Gurdas. Jam reikia tavo pagalbos. Jei esate draugiški ir drąsūs vaikinai, tai paskubėkite – laiko liko labai mažai.“

Mokytojas, skatindamas vaikų susidomėjimą, sužino, ką jie suprato iš veidrodžio pranešimo. Išklausęs vaikinų, jis atkreipia jų dėmesį į užuominų voką, kuriame yra žemėlapis ir laiškas. Žemėlapyje parodytas maršrutas, susidedantis iš penkių užduočių. Laiškas iššifruoja užduotis.

1 užduotis. Dainuok dainą apie draugystę.

Vaikai siūlo pasirinkimus ir atlieka „Draugystės dainą“.

2 užduotis. Išvardink penkias patarles apie draugystę ir draugus.

Vaikai sako: „Geriau senas draugas nei du nauji“, „Vienas už visus ir visi už vieną“, „Mirk pats ir gelbėk savo draugą“, „Draugystė stiprėja darbais“, „Draugai žinomi bėdoje“. Jei vaikai patiria sunkumų, mokytojas suteikia pagalbą.

Kūno kultūros minutė

Vaikai, stovėdami poromis, mėgdžioja gyvūnų įpročius pagal eilėraščio tekstą.


Visi šiame pasaulyje yra draugai.
Suaugusieji ir vaikai yra draugai
Paukščiai draugauja vienas su kitu.
Gyvatės yra draugai po kalnu.
Kiškiai yra draugai pievelėje,
Meškos ir vilkai yra pulko draugai.
Žuvys yra draugai po vandeniu.
Tu su manimi, o aš su tavimi! (Apkabinkite šalia stovintį vaiką.)

3 užduotis.Žaidimas "Kas yra šis draugas?"

Mokytojas skaito poetines eilutes, o vaikai, jei tai daro tikras draugas, ploja rankomis ir sako: „Taip!“, o jei neturėtų to daryti, tada tyli. (Tikrai turėtumėte prarasti pirmąją situaciją, kad vaikai suprastų žaidimo taisykles.)


Jis visada su manimi bėdoje,
Aš už jo kaip kalnas.

Jis paguos tave, jei aš verksiu,
Jis išspręs problemą su manimi.

Niekada nevalgo gudriai -
Slyvos, kriaušės, šokoladas.

Jis netaps pasipūtęs
Ir erzinti ir vardais vadinti.

Visada nešvaresnė nei naktis.
Jis trypia gėles lovoje.

Jis nepradeda muštynių
Ir šunims tai nekenkia.

Jis paėmė tai iš vaikų -
Lėlė, lokys, savivartis.

Jis padės laistyti gėles
Ir padėkite žaislus.

Jis pasidalins žaislu
Knyga, lėlė, barškutis.

Jis vertina mūsų draugystę
Jis visada skuba man padėti.

4 užduotis. Vaikai kviečiami nupiešti saulę, kuri išsklaidys debesis virš bokšto, kuriame įkalintas Gurdas.

Būtinos sąlygos:

– visiems reikia piešti kartu vienu metu;

– Piešimui skiriamos 5 sekundės.

Mokytojas kviečia vaikus aptarti pagrindinę sąlygą – piešti visus kartu ir net kuriam laikui. Priveda prie išvados: visi turėtų piešti iš karto, paskirstydami darbus; vienas vaikas piešia apskritimą, o tik tada visi vaikai vienu metu piešia spindulį.

Vaikai stovi aplink stalą, ant kurio yra vatmano popieriaus lapas. Mokytojas duoda komandą ir skaičiuoja laiką.

5 užduotis. Mokytojas ant popieriaus lapo užrašo žodį Gurdas, tada paima veidrodį, padeda jį ant popieriaus lapo ir paprašo vaikų perskaityti gautą žodį. Būtent šis žodis bus raktas į bokštą. Vaikai choru skaitė: „Draugas“. Kai tik vaikai ištaria šį žodį, pasigirsta stiklo duženų garsas, o tada pasigirsta berniuko Gurdo balsas: „Ačiū, vaikinai, tai aš – Gurdas. Jūs mane išgelbėjote, o dabar aš tikrai išmokysiu savo šalies vaikus draugauti taip, kaip jūs. O kai visi susidraugausime, būtinai ateisime pas jus. Ačiū! Iki pasimatymo, draugai!

Mokytoja ir vaikai atsisveikina su Gurdu. Baigdama mokytoja sako, kad vaikai su užduotimis susidorojo draugystės dėka. Šiandien jie visiems parodė, kaip reikia draugauti, kokie turi būti draugai ir kaip branginti draugystę.

5. Popieriaus rinktuvas

Programos turinys. Išplėsti vaikų supratimą apie įvairias popieriaus rūšis ir jo savybes; pagerinti gebėjimą identifikuoti objektus pagal medžiagos savybes.

Medžiaga. Mėginiai skirtingų tipų popierius; popieriniai daiktai (albumas, laikraštis, dėžutė ir kt.).

Pamokos eiga

Mokytojas iš anksto ant stalų išdėlioja įvairių rūšių popieriaus pavyzdžius. Vaikai žiūri į popierių, o mokytojas skatina išryškinti jo kokybines savybes, užduoda klausimus, koks jis yra, kaip jį galima nustatyti – lygus ar šiurkštus, storas ar plonas. Vaikinai lygina paklodes, jas apčiuopia, atsakinėja į klausimus.

Tada mokytojas kviečia vaikus suglamžyti popieriaus lapą (susmulkina), suplėšyti į gabalus (ašaroti), patraukti kraštus įvairiomis kryptimis (pažeidžiamas lapo vientisumas, todėl medžiaga yra trapi), įdėti lapą popierius inde su vandeniu (sušlapina). Mokytojas demonstruoja degantį popierių naudodamas alkoholinę lempą ir degtukus. Vaikai kartu su mokytoju sukuria popieriaus savybių apibūdinimo algoritmą.

Tada mokytojas perskaito kolekcionieriaus, kuris renka, telegramą įvairių tipų popierius Jis keliauja po miestus ir kaimus ir visiems pasakoja apie savo kolekciją. Tačiau mūsų mieste jis turėjo bėdų: pūtė stiprus vėjas, jo kolekcija išsibarstė, dalis kolekcijos atsidūrė grupėje. Mokytoja kviečia vaikus paieškoti popieriaus pavyzdžių (mokytoja juos iš anksto paslepia grupės kambaryje). Vaikai atneša rastus pavyzdžius.

Pasigirsta beldimas į duris, įeina kolekcionierius (suaugęs žmogus), susitinka su vaikais, pasakoja apie savo pomėgį ir praneša, kad yra įrašęs visų rūšių popierių. Jis kviečia vaikus organizuoti savo darbą taip: įvardija popieriaus rūšį, o vaikai parodo pavyzdį. Klasės eigoje kolekcionierius paaiškina kiekvienos rūšies popieriaus paskirtį. Toliau kiekvienas vaikas aprašo rasto tipo popieriaus savybes, remdamasis sudarytu algoritmu.

Apibendrinant, tai vykdoma didaktinis žaidimas„Rasti panašumų ir skirtumų“.

Mokytojas įvardija popieriaus rūšį, o vaikai ant stalo turi rasti daiktą iš tokio tipo popieriaus (kartoninė dėžutė, laikraštis, albumas, gėlė iš gofruotas popierius ir tt). Tokiu būdu mokytojas veda vaikus suprasti, kad visi rasti daiktai yra iš popieriaus, bet skirtingų rūšių popieriaus.

6. Vaikų darželis

Programos turinys. Pasikalbėkite su vaikais, kodėl darželis taip vadinamas (nes vaikai „auginami“, prižiūrimi ir prižiūrimi kaip augalai sode). Parodykite socialinę darželio reikšmę: tėvai dirba, yra ramūs, nes jiems nesant vaikais rūpinasi darželio darbuotojai. Darželio darbuotojams reikia padėkoti už rūpestį, gerbti jų darbą, su jais elgtis rūpestingai.

Medžiaga. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami darželio darbuotojai (mokytoja, mokytojo padėjėja, virėja, skalbėja ir kt.).

Pamokos eiga

Mokytojas prašo vaikų atspėti mįslę:


Ant medžių auga kriaušės, vyšnios,
Visa eilė abrikosų,
Obelims galo nematyti
Tai mūsų vaisius... (sodas).

Rodo sodo iliustraciją ir prisega ją ant lentos.

Užduoda vaikams klausimus: „Kas dirba tokiame sode? Koks yra sodininko darbas? Reikia pasakyti žodžius: rūpinasi medžiais, saugo juos nuo ligų, kovoja su kenkėjais, laisto, augina.


Jame yra rožių ir tulpių,
Ir ramunės ošia.
Kardeliai, bijūnai -
Tai mūsų gėlė... (sodas).

Mokytoja parodo vaikams gėlyno iliustraciją ir prisega ją ant lentos.

Užduoda vaikams klausimus: „Kas dirba tokiame sode? Koks yra sodininko darbas? Reikia pasakyti žodžius: rūpinasi gėlėmis, saugo jas nuo ligų, kovoja su kenkėjais, laisto, augina.

Mokytojas užduoda trečią mįslę:


Koks nuostabus čia namas
Tame name daug vaikinų.
Jame jie groja ir dainuoja dainas.
Šis namas yra mūsų vaikų namai... (sodas).

Mokytoja parodo darželio iliustraciją ir prisega ją ant lentos. Sutelkia vaikų dėmesį į kartojamą žodį „sodas“.

Užduoda klausimus: „Kas dirba darželyje? Koks jų darbas? Išklausęs vaikų atsakymus, jis ant lentos pakabina paveikslėlius, vaizduojančius vaikų įvardijamų profesijų atstovus. Išdėlioja paveikslėlius ramunėlių žiedlapių pavidalu ratu, palikdamas laisvą vidurį.

Mokytojas veda vaikus prie išvados: visi šie žmonės dirba dėl vaikų. Prie ramunėlės centro pritvirtintas centras su vaikų atvaizdu.

Dėmesio! Tai įvadinis knygos fragmentas.

Jei jums patiko knygos pradžia, tuomet pilną versiją galite įsigyti iš mūsų partnerio – legalaus turinio platintojo „litres LLC“.

Programos turinys:

Sustiprinti pagrindines sąvokas: „sveikata“, „švara“, „higienos prekės“, „gerumas“, „tinkama mityba“;

Išmokyti vaikus saugaus elgesio taisyklių;

Ugdykite dėmesį, atmintį, mąstymą, vaizduotę;

Pamokoje naudotos medžiagos:

Veidrodis, maisto maketai, "higienos reikmenų" paveikslėliai, moduliai, "Smeshariki" nuotraukos, balionai, krepšeliai (3 vnt.), saulės paveikslas, kaspinėliai pagal vaikų skaičių, multimedija, magnetofonas.

Atviros pamokos apie susipažinimą su išoriniu pasauliu eiga vidurinėje grupėje

Pedagogas: Sveiki, mieli vaikinai. Šiandien atvykau pas jus į stebuklingą kelionę. Pažiūrėkite, kiek svečių turime. Pasisveikinkime su jais. "Labas!"

Pedagogas: Vaikinai, mes ne šiaip su jumis pasisveikinome, bet palinkėjome vieni kitiems ir svečiams sveikatos, o svečiai – mums sveikatos.

Vaikinai, ką daryti, kad būtumėte sveiki? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: O dabar kviečiu į „Sveikatos“ karalystę. (groja muzika)

Kad eitume į kelią su manimi, mums nereikia transporto.

Stebuklingas veidrodis mūsų nenuvils

Sveikata greitai atves mus į karalystę.

Norint patekti į magišką karalystę, reikia pažvelgti į stebuklingą veidrodį ir jam nusišypsoti. (vaikai žiūri į veidrodį ir šypsosi)

Pedagogas:

Taigi mes įžengėme į „Sveikatos“ karalystę ir atsidūrėme pirmoje „Sveikos mitybos“ proskynoje.

Trisdešimt du juokingi dantys

Prigludę vienas prie kito

Aukštyn ir žemyn jie skuba skubėdami,

Jie graužia duoną, graužia riešutus.

Vaikinai, šypsokitės vieni kitiems ir pažiūrėkite, kiek turite dantų? Kokia tu graži, kai šypsosi.

Pedagogas: Žiūrėk, šioje proskynoje yra du dantys. Kas čia per dantis? (rodo juokingą dantį)

Vaikai: Linksmi.

Pedagogas: Kodėl jis linksmas?

Vaikai: Jis baltas ir sveikas.

Pedagogas: Kas tai per dantis? Kodėl jis liūdnas? (rodo liūdną dantį)

Vaikai: jam skylė, serga, kariesas.

Pedagogas: norėdami būti sveiki, turite teisingai maitintis. Manau, kad žinote, kuris maistas yra sveikas, o kuris – nesveikas. Įvardinkite sveikus maisto produktus, nesveikus. Dabar siūlau žaisti žaidimą: „ Naudinga ir kenksmingų produktų „(vaikai maisto modelius deda į du krepšelius).

Puiku, matau, kad daug žinote apie sveiką mitybą.

Pedagogas: Dabar klausyk stebuklingų mįslių, kurios nuves mus į kitą proskyną “ Saugaus elgesio taisyklės».

Mįslės apie pavojingus objektus:

Jei gerai pagaląsta,

Jis viską pjauna labai lengvai -

Duona, bulvės, burokėliai, mėsa,

Žuvis, obuolys ir sviestas.

Tai ankštas, ankštas namas:

Jame glaudžiasi šimtas seserų.

Ir bet kuri iš seserų

Gali kilti kaip gaisras.

Aš pučiuosi, pūčiu, pūčiu,

Nebenoriu sušilti.

Dangtis garsiai suskambo:

"Gerk arbatą, vanduo užvirė!"

Jis turi daug rūpesčių:

Patyręs įrankis -

Ne didelis, ne mažas,

Jis pjauna ir kerpa.

(žirklės)

Linų šalyje palei Prostynya upę

Laivas plaukia pirmyn ir atgal,

O už jo toks lygus paviršius – nesimato nė raukšlės.

Pedagogas: Vaikinai, mes esame „Saugaus elgesio taisyklių“ kliringe. Ir šioje kliringoje gyvena liūdni ir linksmi Smeshariki, norintys su jumis žaisti žaidimą „Naudingi ir žalingi patarimai“. Aš tau užduosiu klausimus, o jei sutinki, tai pakelk besišypsančią Smešariką, o jei nesutinki – pakelk liūdną Smešariką.

Žaidimas Naudingi ir žalingi patarimai

Sėdi prie stalo, mojuoja peiliu ir šakute;

Kalbėkite nekramtydami maisto;

Valgydami naudokite servetėlę;

Paimkite į burną sagas, sąvaržėlę, adatas;

Žaisti su degtukais;

Grūdinti save;

Durų atidarymas nepažįstamam žmogui;

vartoti vaistus be suaugusiojo leidimo;

Laikykitės dienos režimo;

Įjungti elektros prietaisus be suaugusiojo leidimo;

Atsistokite ant palangės ir išlenkite pro langą.

Puiku, nepadarėte klaidų ir atsakėte teisingai. Na, laikas eiti į kitą proskyną.

Pedagogas:

Mes labai mėgstame mankštą -

Visi nori būti sveiki!

Įkrovimas mums padeda

Apsilankykite pas gydytojus rečiau.

O dabar tu ir aš atsidūrėme sporto aikštelėje, kur darysime fizinius pratimus.

Daryti fizinius pratimus (skambant muzikai)

Pedagogas: Ir ši proskyna yra stebuklinga ir jame gyvena fėja „Gerumas“, kuri mažus vaikus paverčia burtininkais. Atsistokite ratu, duokite vienas kitam rankas, užmerkite akis. Dabar jūs tapsite mažais burtininkais (stebuklingai skamba muzika). Atidarykite akis, pažiūrėkite vienas į kitą ir šypsokitės. Suteikite vienas kitam savo rankų šilumą. Pajuskite, kaip jus aplanko maloniausi jausmai kartu su jūsų delnų šiluma. Dabar stovėkite poromis ir laikykite rankas.

Suteikite vienas kitam malonią šypseną;

Gerai pažiūrėkite vienas į kitą;

Padovanokite vienas kitam malonų rankos paspaudimą;

Šiltu kvėpavimu sušildykime delnus ir atiduokime šilumą vieni kitiems.

Nuo tavo gerumo, tavo šilumos proskynoje švietė ryški saulė. Kiekvienas iš jūsų yra saulės spindulys. Susėskime, pasiimkime šviesos spindulį ir sušildykime vieni kitus šiltais žodžiais. Žvelgiant į kaimyno akis, reikia jam pasakyti keletą gerų žodžių, už ką nors pagirti, pažadėti ar palinkėti ko nors gero. (vaikai sėdi ant kelių, spinduliai rankose, sako saldus Nieko apšviesti saulę)

Pedagogas: Dabar pasiklausykite pasakos, kuri nuves mus į proskyną, kurioje gyvena pasaka „Švarumas“.

Pasaka apie grynumą.

Pedagogas: Manau, kad jūs visi mėgstate praustis ir maudytis, bet dabar pastatykime Saulėtekiui rūmus, kad ji kartais atskristų pas mus ir patikrintų, ar visi mėgsta švarą.

Žaidimas „Pilis saulei“

(vaikai stato namą iš modulių, ant kurių pavaizduotos higienos priemonės; paėmę modulį paaiškina, kam reikalinga ta ar kita higienos priemonė).

Kokia graži pilis pasirodė, ir manau, kad Sunshine ji tikrai patiks.

Pedagogas: Čia baigiasi mūsų kelionė per „Sveikatos“ karalystę.

Išmokome būti sveiki

Ir mes suteiksime jums keletą naujų patarimų:

Niekada niekam nepakenk.

Valgykite tik sveiką maistą.

Nusiplaukite rankas ir kojas su muilu.

Pamirškite apie žaidimą kelyje!

Darykite pratimus, apsirenkite šiltai,

Ryte nusiprauskite šaltu vandeniu.

Būkite atsargūs naktį ir dieną.

Niekada nežaisk su ugnimi!

Nėra nieko brangesnio už sveikatą.

Visi vaikai ir suaugusieji apie tai žino.

Tad tegul kiekvienas rūpinasi savo sveikata

Namuose, gatvėje, darželyje.

Pedagogas: Dabar atsisveikinkime su „Sveikatos“ karalyste, ir mums laikas grįžti į darželį.

Mums nereikia transporto, kad grįžtume į darželį.

Už šviesią šypseną padovanosiu veidrodį.

Stebuklingas veidrodis mūsų nenuvils.

Greitai nuves mus į darželį.

(vaikai žiūri į veidrodį ir šypsosi)

Pedagogas: Na, mes grįžome į darželį. Sakykite, vaikinai, ar jums patiko kelionė į „Sveikatos“ karalystę? Kas labiausiai įsiminė iš mūsų kelionės? (vaikų atsakymai)

Ir man labai patiko keliauti su tavimi. Paruošiau tau staigmeną. Tai yra balionai. (dalina balionus).

Jekaterina Saenko
Supažindinimo su supančiu pasauliu pamokos „Medis ir jo sandara“ santrauka

Pamokos užrašai (pasaulis aplink mus)

Tema: „Medis ir jo struktūra“

Užduotys:

1. Formuoti idėjas apie medžio sandarą, jo dalių (šaknies, kamieno, žievės, šakų, lapų) funkcijas ir paskirtį.

2. Formuoti idėjas apie šviesos, šilumos, vandens įtaką augalų augimui.

3. Suaktyvinkite kalbą ir praturtinkite vaikų žodyną naujomis sąvokomis.

4. Ugdykite rūpestingą ir rūpestingą požiūrį į augalus.

Pamokos eiga:

1 pirštų gimnastika „C“ labas rytas

Labas rytas, mažos akytės! Ar tu pabudai?

Labas rytas, ausys! Ar tu pabudai?

Labas rytas, rankos! Ar tu pabudai?

Labas rytas, kojos! Ar tu pabudai?

Labas rytas, saule! Mes pabudome!

2 Į grupę atskrenda popieriaus lapelis, ant kurio užrašyta mįslė:

Jo pavasaris ir vasara

Pamatėme apsirengusius

O rudenį nuo vargšelio

Visi marškiniai buvo nuplėšti.

Tačiau žiemos pūgos

Jie aprengė jį kailiniais. (Medis)

3 Pokalbis tema „Ką turi medis“

Pedagogas: Teisingai, tai yra medis. (Mokytojas siūlo atidžiai išnagrinėti medžio paveikslėlį ir modelį). Pedagogas: Vaikinai, ar medžiai gali judėti? Vaikai: Ne, jie auga vienoje vietoje Pedagogas: Ar kada nors pastebėjote, kaip medžiai stovi tiesiai? Ar bandėte ištraukti medį iš žemės taip, kaip mes traukiame morką? Kas taip tvirtai laiko medį žemėje?

Vaikai: šaknys

Pedagogas: Šaknys patenka giliai į dirvą ir tvirtai sujungia medį su žeme. Pagrindinė šaknies užduotis yra ištraukti vandenį ir maistines medžiagas iš dirvožemio.

Pedagogas: Kas kyla iš šaknų į viršų?

Vaikai: medžio kamienas

Pedagogas: Kuo uždengta bagažinė?

Vaikai: Koroi. Pedagogas: Žievė yra medžio „drabužis“, kuris neleidžia jam išdžiūti ir saugo nuo vabzdžių, ligų, šalčio ir saulės.

Pedagogas: Kas tai yra? (rodo į šakas).

Vaikai: filialai

Pedagogas: Ko daug ant šakų?

Vaikai: Lankstinukai

Pedagogas: Teisingai. Lapai vaidina svarbų vaidmenį medžio gyvenime: lapų pagalba medis kvėpuoja. Lapai padeda išvalyti orą ir papildyti žemę deguonimi. Jie puošia gamtą ir suteikia pavėsį karštą dieną.

Pedagogas: Ko reikia jų augimui? (Vaikų atsakymai).

Pedagogas: Medžiai yra gyvos būtybės, o jų augimui reikia šviesos, vandens ir šilumos. Saulės šviesa ir šiluma padeda medžiams augti. Kuo mažiau saulės šviesa nukrenta ant medžio, juo blogiau jis auga, lapai tampa blyškūs ir silpni. O be šilumos jie visai nesivysto. Medžiams taip pat reikia vandens, kad jie augtų. Medžiai džiaugiasi, kai iškrinta šiltas vasaros lietus. Medžiai taip pat gauna vandenį iš rasos, šalčio ir sniego.

Pedagogas: Vaikinai, ar žmonės rūpinasi medžiais? Kaip?

Vaikai: laistykite, purenkite žemę, nupjaukite sausas šakas.

Pedagogas: Vaikinai, jūs žinote, kad medis yra daugelio gyvų būtybių namai (parodyta iliustracijoje).

Vaikai: Atsakymai Auklėtoja: Teisingai. Medžių šakose lizdus kuria paukščiai, medžio dauboje gali gyventi voverės ir pelėdos, įsikurti laukinės bitės. Ežiukai tarp šaknų daro urvus, o po žieve gyvena įvairūs vabzdžiai. Medžiai yra puikūs draugai ir žmonėms, ir visoms gyvoms būtybėms. Ir mes turėtume būti dėkingi medžiams.

4 kūno kultūros minutė:

Jie pakėlė rankas ir papurtė juos – tai medžiai miške. Alkūnės sulenktos, rankos drebančios – vėjas numuša rasą. Sklandžiai mosuojame rankomis – paukščiai skrenda link mūsų. Parodykime, kaip jie atsisėda: jų sparnai atlenkti.

5 samprotavimo žaidimas „Medis taip pat gyvas“

Tikslas: ugdyti psichines operacijas ir gebėjimą užmegzti priežasties ir pasekmės ryšius, ugdyti meilės jausmus ir supratimą mus supančiam pasauliui.

Pedagogas: Vaikinai, jūs dabar žinote, kad medžiai yra gyvi, o tai reiškia, kad jie gali parodyti savo emocijas ir jausmus. Dabar pabandykime parodyti savo nuotaiką naudodami jaustuką; - jei vaikas jaučiasi gerai ir laimingas, tada šypsenėlė nusišypsos; - jei vaikas liūdnas, tada jaustukas bus liūdnas;

Tada pakvieskite vaikus naudoti šypsenėlę, kad nustatytų medžių nuotaiką, jei: (Paveikslėliai lentoje)

1 Jei nulūžta medžio šaka? (Kaip medis jausis gerai ar blogai) 2 Lyja. Ar medis bus laimingas ar liūdnas? (Smagu, nes medžiui gyventi reikia vandens). 3 Medkirtys nukerta medį. Patinka medžiui ar ne? (Ne, jei jums nepatinka, medis miršta). 4 Pučia stiprus uraganinis vėjas. Kaip jausis medis? (Medis jausis blogai. Gali lūžti šakos ir pats medis numirti). 5 Paukščiai nuskrido prie medžio. Medžiui patiks, kodėl? (Taip, jam patiks, nes paukščiai yra jo draugai, stato lizdus ant jo šakų).

Apatinė eilutė. Pedagogas: Pasirodo, medis, kaip ir žmogus, gali pakeisti savo nuotaiką, vadinasi, medžiai gyvi, juos reikia saugoti ir saugoti! Ko reikia medžiui, kad jis galėtų gyventi? (vanduo, šviesa, šiluma). Kodėl miestuose specialiai sodinami medžiai? (Medžiai valo orą). Kiekvienas žolės ašmenys, augalas, medžiai, vabzdžiai – visi jie nori gyventi. Prisimink tai!

Publikacijos šia tema:

GCD santrauka apie plastilinoplastiką antroje jaunesnė grupė tema „Rudens medis“ Parengė mokytoja Drozdova S.A. Tikslas: tęsti.

Ugdymo tikslai: Išmokite teisingai įvardyti visus šeimos narius. Pateikite sąvokas „giminaičiai“, „giminaičiai“. Toliau formuokite idėjas.

GCD Po santrauka švietimo sritis « Kognityvinis vystymasis(Mus supantis pasaulis „Mūsų mažieji broliai“) Tema: „Mūsų mažieji broliai“ Pedagogas:.

Tema: „Medis“ Tikslai: 1. Toliau mokyti vaikus lipdyti naudojant naują „spaudimo“ techniką. Sustiprinkite anksčiau išmoktas technikas: ridenimą.

Vaikai kviečiami į kambarį, kuriame ant grindų išmėtytos spalvingos plunksnos. Mokytojas pakelia vieną plunksną ir atsigręžia į vaikus: Žiūrėkite.

Programos turinys: -Perteikti įspūdžius, gautus iš stebėjimų. - Nurodykite panaudojimo galimybes natūrali medžiaga sukurti.



Atsitiktiniai straipsniai

Aukštyn