Pastabos dėl federalinio valstybinio išsilavinimo standarto vidurinės grupės eismo taisyklių. Kelių eismo taisyklių vidurinėje grupėje pamokos santrauka. Vaikas su raudonu

Pamokos vidurinėje vaikų darželio grupėje apie Kelių eismo taisykles (Kelių eismo taisykles) santrauka, tema „Jaunasis pėstysis“

Tikslas:

Išmokykite vaikus atskirti kelio ženklai.
Ugdykite saugaus elgesio gatvėje įgūdžius.
Įskiepyti vaikams atsakomybės jausmą, supažindinti vaikus su tuo, prie ko gali lemti taisyklių pažeidimas eismo.

Medžiaga:

Žaislai – Piggy ir Stepashka.
Suporuoti paveikslėliai – kelio ženklai.
Scenos nuotraukos.
Ekranas.
Kepurės su lemputėmis.
DVD animacinis filmas.

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas „Pasakyk meiliai savo kaimyno vardą“

(mažybine forma)

Kažkas beldžiasi į duris.

Pedagogas:

Kažkas atėjo pas mus, vaikinai, pažiūrėkime.
Chryusha ir Stepashka susinervino ir išsigando.

Pedagogas:

Kiaulė! Stepashka! Kur buvai? Jau buvome nusiminę, manėme, kad tu pasiklydai.

Chryusha ir Stepashka:

Sveiki bičiuliai! Atsiprašome, kad išėjome nepaklausę. Norėjome tiesiog pasivaikščioti gatve, nueiti į muziejų. Tačiau šalia kelio jie pamatė trijų akių pabaisą ir labai išsigando. Iš pradžių sumirksėjo viena akis, paskui kita, net nedrįsome pereiti kelio. Padėkite mums, prašau! Papasakok, kaip vaikštai gatvėmis ir jo nebijai.

Pedagogas:

Ak, štai kas! Gerai, mes pasistengsime jums padėti. Nors mūsų vaikai dar nevaikšto gatvėmis vieni, o tik su mamomis ir tėčiais. Ir jie žaidžia griežtai kieme. Bet aš manau, kad jie žino tą, kurio tu taip bijojai. Klausykite mįslės čia:

Šviesoforo mįslė

Gyvena trimis akimis
Mirksi paeiliui.
Kai tik jis sumirksės, jis atkurs tvarką.

Kas tai yra?

Vaikai:

Šviesoforas.

Pedagogas:

Kaip atspėjote, kad tai šviesoforas? (vaikų atsakymai) Apie kokias akis jie kalba mįslėje? (vaikų atsakymai)

Pedagogas:

Bet klausykite, kaip tai aprašyta Sergejaus Michahalkovo eilėraštyje „Šviesoforas“.
Aprengia vaikus kepuraitėmis su šviesoforu.

Vaikas su raudona spalva:

Jei lemputė užsidega raudonai.
Tai reiškia, kad judėti pavojinga.

Vaikas su žalia:

Žalia šviesa sako:
Užeik, kelias atviras!

Vaikas su geltona spalva:

Geltona lemputė – įspėjimas.
Palaukite, kol signalas pajudės.

Pedagogas:

Ką pėstiesiems reiškia raudonas šviesoforo signalas? (vaikų atsakymai) O geltona? (vaikų atsakymai) Ir žalia? (vaikų atsakymai) Puiku, vaikinai, jūs žinote apie šviesoforus. Pasirodo, Chryusha ir Stepashka gatvėje sutiko visai ne pabaisą, o draugą ir pėsčiųjų ir vairuotojų padėjėją. Dabar žaisime žaidimą.

Žaidžiamas lauko žaidimas „Eismo signalai“.

Lauko žaidimas „Eismo signalai“

(Žaidimo tikslas – ugdyti vaikų gebėjimą reaguoti į konkretų šviesoforo signalą. Stiprinti vaikų gebėjimą lyginti savo veiksmus su šviesoforo signalu).

Pedagogas:

Bet gatvėje ne tik šviesoforai, bet ir daugybė kitų kelio ženklų. Jie kalba apie tai, koks yra kelias, kaip važiuoti, kas leidžiama ir kas neleidžiama. Kiekvienas ženklas turi savo pavadinimą ir yra sumontuotas ten, kur jo reikia. Dabar žaisime žaidimą su kelio ženklais.

Žaidimas „Suderinkite porą“

Žaidžiamas žaidimas „Suderinkite porą“ – kelio ženklai. (Vaikai randa ženklą ir atitinkamą paveikslėlį. Paaiškina, ką šis ženklas reiškia).

Pedagogas:

Puiku vaikinai! Štai kiek kelio ženklų jau žinote. Tačiau kol esi mažas, gatve turėtum eiti tik su mama ir tėčiu. Būkite atidūs gatvėje, atkreipkite dėmesį į kelio ženklus ir niekada jų nelaužykite. Manau, kad Chryusha ir Stepashka taip pat nebevaikščios vieni gatve, kad nepatektų į kokių nors bėdų. Tai kaip šiose nuotraukose. (kviečia vaikus pažiūrėti paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti elgesio kelyje taisyklių pažeidimai ir jų pasekmės).
Vaikai žiūri paveikslėlius ir jas komentuoja.

Pedagogas:

Ar galima žaisti kelyje? Kur vaikai turėtų žaisti? (vaikų atsakymai) Ar galima sustoti kelyje? Kaip ir kur reikia kirsti kelią? (vaikų atsakymai) Kas gali nutikti žmogui, kuris pažeidžia elgesio kelyje taisykles? (vaikų atsakymai)

Pedagogas:

Taigi, išsiaiškinome, kad Kelių eismo taisykles turėtų žinoti ir laikytis visi – tiek suaugusieji, tiek vaikai.

Vaikas deklamuoja eilėraštį:

Kad ateityje nepatektumėte į tokias situacijas,
Turite žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių.

Pedagogas:

Na, o dabar, Chryusha ir Stepashka, pažiūrėkime animacinį filmą su vaikinais, kad sustiprintume savo žinias.

Apie viską pasaulyje:

1930 m. Amerikoje buvo išleistas filmas „Sąžininga daina“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, kad šie aktoriai labai panašūs į personažus...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Klasės skirtos vidurinė grupė.

Tema. Apsilankymas prie šviesoforo.

Tikslai. Paaiškinkite savo supratimą, kaip veikia šviesoforai: geltonas signalas. Išmokite spręsti problemines situacijas, kuriose atsiduria nedėmesingi pėstieji. Ugdykite galimybę pagaminti šviesoforą iš gatavų dalių. Ugdyti dėmesį ir gebėjimą orientuotis erdvėje.

Medžiaga. Paveikslų serija „Kas neturėtų atsitikti“, žaislinis šviesoforas, medžiaga aplikacijai, vairai, didaktinis žaidimas „Surink automobilį iš 4 dalių“.

Pamokos eiga

I. Psichogimnastika „Kelias“.

Vaikai eina įsivaizduojamu keliu. Visi atidžiai žiūri, kur žengė ankstesnis vaikas, ir bando atlikti tuos pačius žingsnius. Turite judėti lėtai ir tyliai.

II. Staigmenos akimirka.

Padėti tau

Kelias pavojingas

Jie dega dieną ir naktį

Žalia, geltona, raudona.

Apie ką kalba šis eilėraštis?

Vaikai. Kalbama apie šviesoforus.

Mokytojas. Kviečiu jį aplankyti.

(Pasirodo žaislas - šviesoforas.)

Šviesoforas. Sveiki vaikai. Kas aš esu?

Vaikai. Šviesoforas.

Šviesoforas. Teisingai. Užsidega raudona šviesa – sustok! Priešakyje nėra kelio! Vaikai, ar gerai dabar kirsti kelią?

Vaikai. Nr.

Šviesoforas. Kokius šviesoforus leidžiama laikytis?

Vaikai. Galite kirsti kelią degant žaliai šviesai.

Šviesoforas. Teisingai. Ir dega žalia šviesa – „Užeik! – kalba. Parodykite žalią šviesą. Prisiminkime, kur ir kaip kirsti kelią.

Vaikai. Kelią reikia pereiti ramiai, lėtai, perėjoje.

Šviesoforas. Šauniai padirbėta!

(Šviesoforas užgęsta.)

Mokytojas. Žiūrėk, šviesoforo signalas pasikeitė. Kas pastebėjo užsidegusią šviesą?

Vaikai. Užsidegė geltona lemputė.

Mokytojas. Ji įspėja vairuotojus ir pėsčiuosius, kad signalas greitai pasikeis ir reikia būti atsargiems.

Geltona lemputė – įspėjimas:

Palaukite, kol signalas pajudės.

III. Fiziniai pratimai. Žaidimas lauke „Spalvoti automobiliai“.

Vaikai stovi ant žaidimų aikštelės krašto. Jie yra „automobiliai“. Kiekvienas turi savo spalvų ratą. Kitoje pusėje – mokytojas, jam iškėlus bet kokios spalvos vėliavą vaikai su vienoda vėliava laksto po žaidimų aikštelę ir dūzgia. Išvalius varnelę „automobiliai“ grįžta į garažą ir t.t.

IV. Didaktinis žaidimas . Vaikai surenka automobilį iš 4 dalių pagal pateiktą modelį.

V. Pokalbis apie paveikslus iš serijos „Kas neturėtų atsitikti“.

Mokytojas. Ar jums patinka žaisti slėpynių? Vienas veda, kiti slepiasi. Ką vairuotojas sako prieš atmerkdamas akis? „Laikas, laikas, aš išeinu iš kiemo“. Jei žaidžiate, neišeikite iš kiemo, nes kieme tiek daug įdomių dalykų, tiesiog žaiskite ir žaiskite. Smėlio dėžės, sūpynės, suolai. O automobiliai ir motociklai lekia gatve. Netrunka patekti į bėdą. Pažvelkime į problemines situacijas, į kurias patenka nedėmesingi pėstieji. Kodėl jie pateko į bėdą? Ką reikėjo daryti?

(Vaikų atsakymai.)

Mokytojas. Kur turėtum žaisti?

Vaikai. Reikia žaisti aikštelėje, kieme.

Mokytojas. Tu dar mažas, nevaikštai gatvėmis vienas. Tačiau eidami į lauką su kokiais nors suaugusiais pasitikrinkite: ar gerai išmanote kelių eismo taisykles? O jei ką nors pamiršote, nedvejodami paklauskite suaugusiojo.

VI. Žaidimas „Vienas – daug“. Mokytojas paprašo vaikų užbaigti frazę. Pavyzdžiui: „Aš turiu vieną automobilį, o jūs turite daug... automobilių (sunkvežimis, tramvajus, ratas, kabina, pedalas).“

VII. Taikymas. Surinkite šviesoforą iš paruoštų dalių.

Atostogos vidurinės grupės vaikams, skirtos susipažinti su kelių eismo taisyklėmis „Geltona, raudona, žalia“

Salės apdaila

Salė papuošta kelio ženklais, nubraižyta sankryžos su pėsčiųjų takais schema, įrengtas šviesoforo maketas.

Personažai

Suaugusieji: vedėjas, šviesoforas.

Parengiamosios mokyklos grupės vaikai: Ženklai, Lapė ir Kiškis.

Vaikai įeina į salę ir sėdi ant kėdžių.

Pirmaujantis: Vaikinai, į mūsų darželį atėjo laiškas iš Ženklai iš Šviesoforų šalies. Štai ką jie rašo: „Brangūs vaikai! Mes Ženklai iš šviesoforų šalies – bėdoje. Mus sugavo piktasis Nehochukha. Jis užkalbėjo mus. Ir dabar mūsų gatvėse vyksta automobilių avarijos ir susidūrimai. Padėk mums!". Na, vaikai, ar sutinkate padėti Šviesoforų šaliai?

Vaikai: Taip!

Pirmaujantis: Tada sėdame į mašinas ir leidžiamės į kelią.

1 vaikas:

Mūsų laukia automobiliai

Dabar eisime į kelią.

Atėjo laikas išvežti automobilius

Atėjo laikas užvesti automobilį.

Vaikai prie kasos ima bilietus su šviesoforo paveikslėliu, sėda į maketus, ima „vairus“, imituoja vairavimą. Skamba G. Dementjevos daina „Draugų daina“ (įrašas).

2 vaikas:

Važiuojame automobiliais

Kur norime.

Ir vairas mūsų automobiliuose,

Sukame kur norime.

Visos gatvės, takai

Eisime už pusvalandžio

Atvažiuoja mūsų automobilis

Keturi ratai.

Vaikai patenka į šviesoforų šalį. Vardas matomas priekyje. Jūsų pasitikti išeina du berniukai su apverstais kelio ženklais ir dainuoja „Kelio ženklų dainą“ (žodžiai V. Murzino, muzika S. Miroliubovo).

Ženklai:

Vienas, du – liko!

Eikime grindiniu!

Vienas, du – liko!

Statykite kelio ženklus!

Choras.

Vienas, du – liko!

Kur eiti, kur eiti,

Vienas, du – liko!

Mes jums pasakysime pakeliui!

Vienas, du – liko!

Užkirskime kelią bėdoms!

Vienas, du – liko!

Pažiūrėk į mus, mano drauge!

Choras.

Pirmaujantis: Vaikinai, mes sutikome pirmuosius užburtus ženklus. Bet ką jie reiškia?

1-asis berniukas - ženklas: Mes esame kelio ženklai. Mus užbūrė piktasis Nehočucha, kuris mėgsta daryti viską atvirkščiai. Tik jūs galite mums padėti, jei įminsite mįsles.

1. Namai stovi dviem eilėmis,

Dešimt, dvidešimt, šimtai iš eilės,

Ir kvadratinės akys

Jie žiūri vienas į kitą. (Gatvė)

2. Žiūrėk, koks stiprus vyras!

Kelyje su viena ranka

Aš pripratau sustoti

Penkių tonų sunkvežimis! (policininkas-reguliatorius)

3. Maži namai

Jie bėga gatve

Berniukai ir mergaitės

Namai pervežami. (Automobiliai)

Abu ženklai: Jūs, vaikinai, tokie puikūs! Jūs sulaužėte mūsų burtą. Bet ar galite atspėti, kokie mes ženklai?

Ženklų berniukai apverčia savo ženklus. Vienas ženklas yra „Pėsčiųjų perėja“, antrasis – „Pavojingas posūkis“.

Pirmaujantis: Mieli vaikai, ar žinote, kas padeda reguliuoti automobilių ir pėsčiųjų judėjimą gatvėje? Žinoma, šviesoforas.

Įvažiuoja šviesoforas.

Šviesoforas: Mūsų keliuose įvyko daug nelaimingų atsitikimų, buvo sužeisti žmonės, nes piktasis Nehochukha mane užbūrė ir privertė degti dieną ir naktį visomis spalvomis. Sulaužyk mane.

Vaikai(vienbalsiai): Kaip?

Šviesoforas: Turite teisingai atsakyti į mano klausimus. Būk atsargus.

1. Kur reikia pereiti gatvę?

Vaikų atsakymai.

2. Kokioje šviesoje galite pereiti gatvę?

Vaikų atsakymai.

3. Ką reiškia geltonas šviesoforo signalas?

Vaikų atsakymai.

Šviesoforas: Dabar pažaiskime su manimi dėmesio žaidimą „Raudona, geltona, žalia“.

Žaidimas žaidžiamas. Kai šviesa žalia, vaikai trypčioja kojomis, imituodami ėjimą, kai šviesa raudona, ploja rankomis, visiškai tyli;

Šviesoforas: Klausykite, vaikai, poezijos. Po kiekvieno iš jų turėsite arba tylėti, arba atsakyti: „Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai“. Pradėkite.

Kuris iš jūsų eina į priekį?

Tik kur yra perėjimas?

Vaikų atsakymas.

Kas taip greitai lekia pirmyn

Ko nemato šviesoforas?

Tyla.

Kuris iš jūsų pakeliui namo,

Ar ant grindinio?

Tyla.

Kas žino, kas yra raudona šviesa?

Tai reiškia – judesio nėra!

Vaikų atsakymas.

Šviesoforas: Puiku, vaikai, padėjote nutraukti mane. O dabar, kad nenuobodžiaučiau stovėti vienoje vietoje, padainuokime dainą.

Atliekama „Daina apie šviesoforą“ iš filmo „Šviesoforas“. (žodžiai L. Kukso, muzika B. Terentjevo).

Viskas pasaulyje juda,

Automobiliai važiuoja, kad ir kur pažvelgtumėte.

Ir palengvinant situacijos sudėtingumą,

Į pagalbą ateina šviesoforas.

Choras:

Raudona šviesa!

Raudona šviesa apsaugo mus nuo žalos.

Geltona - būkite atsargūs!..

Na, jei šviesa žalia,

Leiskite mums tikrai pasakyti -

Kai jis taps žalias, pirmyn!

Kad ir kur eitum ir kur eitum,

Atidžiai pažiūrėkite į šviesoforą.

Jo spalvos: žalia, raudona, geltona -

Pilnas ypatingos prasmės.

Choras.

Ir jei priėmėte sprendimą

Gyvenk šimtą ar daugiau metų

Kelių eismo taisyklių nepaisoma

Iš tos minties nieko neišeis.

Choras.

Staiga Lapė motoroleriu įvažiuoja į salę, vejasi Kiškį, o kartu įveikia šviesoforus, kelio ženklus ir pėsčiųjų taką su vaikais.

Pirmaujantis: O ne ne ne! Lapė, palauk, kitaip atsitiks kažkas blogo!

1 vaikas: Lisa, gėda tau! Ar nežinote, kad negalima važiuoti kelyje nesilaikant kelių eismo taisyklių?

Šviesoforas: Pažiūrėk į mane. Jei lemputė dega raudona, sustokite ir palaukite!

Lapė: Kiek laiko turėčiau stovėti? Man reikia pasivyti kiškį!

2 vaikas:

Reikia paklusti nesiginčijant

Šviesoforo instrukcijos.

Reikia eismo taisyklių

Vykdykite be prieštaravimų!

3 vaikas:

Raudona šviesa, raudona šviesa -

Tai reiškia, kad nėra jokio judėjimo!

Tai stop – stop!

Tai reiškia – saugokitės!

4 vaikas:

Jei dega geltona lemputė -

Palaukite dar šiek tiek!

Palaukite dar šiek tiek!

Jūsų kelias bus laisvas!

5 vaikas:

Pasirodė žalia šviesa -

Mūsų pėstysis atsigavo.

Perėjimas tapo laisvas,

Drąsiai pirmyn!

Lapė: Gerai, prisimenu! Daugiau kelių eismo taisyklių nepažeisiu!

Pirmaujantis: Na, vaikinai, laikas mums ruoštis keliui. Mes padėjome ženklams atsikratyti piktojo Nechochukhos kerų, dabar nelaimingų atsitikimų šioje šalyje nebus.

Šviesoforai ir ženklai:

Džiaugiamės, labai džiaugiamės,

Kad tu mus visus išgelbėjai!

Mes sakome "ačiū"

Laukiame Jūsų dar kartą!

Pirmaujantis: Automobiliu! Pirmyn!

Vaikai sėda į įsivaizduojamas mašinas ir išvažiuoja dainuodami „Linksmieji keliautojai“.

Olga Generalova
Kelių eismo taisyklių pamokos vidurinėje grupėje santrauka „Žaidžiame, mokomės kelių eismo taisyklių“

Olga Generalova

Pamokos santrauka apie kelių eismo taisykles vidurinėje grupėje« Žaiskime, mokytis kelių eismo taisyklių».

Tikslas: žinių apie eismo taisykles.

Užduotys:

1. Stiprinti vaikų idėją apie kelio ženklai, šviesoforai, šaligatviai ir kiti atributai, susiję su eismo taisykles.

2. Mokyti vaikus taisykles saugus elgesys kelias, orientacija naudojant maketą.

3. Ugdykite bendravimo kultūrą, turtinkite žodyną.

4. Ugdykite sąmoningą pėsčiojo padėtį ir saugumą eismo.

5. Pataisykite pagrindinius pažinimo procesai vaikai (smulkioji ir stambioji motorika, atmintis, dėmesys ir kt.)

Įranga: miesto gatvės maketas, medis su ženklais, šviesoforo maketas, mažieji šviesoforai, medaliai.

Pamokos eiga:

Įeina vaikai grupė, mokytojas parodo jiems miesto gatvės modelį (be kelio ženklai, iš mašinų buvo sukurtos avarinės situacijos kelias).

Auklėtojas: - Vienoje tolimoje pasakų šalyje yra mažas žaislų miestas. Šio miestelio gyventojai gyveno ir neliūdėjo. Su jais buvo didelė draugystė kelio ženklai, padarė viską eismo taisykles, gerbė ir klausėsi pagrindinio šviesoforo. Todėl šiame mieste gatvėse visada buvo tvarka ir ramybė. Tačiau vieną dieną į miestą atskriejo piktas ir galingas uraganas ir viską nusinešė keliasženklai miško tankmėje. Pažiūrėkite, kas nutiko mieste. (Vaikai žiūri į modelį, aptaria ekstremalią situaciją situacija: Ne kelio ženklai, autoįvykiai, dingo šviesoforai).

Auklėtojas: – Taip, vaikinai, mieste nėra tvarkos. Ženklus reikia gelbėti ir grąžinti į savo vietą. Bet kaip tai padaryti? (Vaikai kalba).

Auklėtojas: - Padėkime pasakų šalies gyventojams, Eimeį pagalbą miško tankmėje kelio ženklai. Kelias ilgas, bet norint išeiti iš miesto, reikia atsiminti Kelių eismo įstatymai.

Auklėtojas: - Sakyk, kas yra gatvė? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: Kiekviena gatvė turi važiuojamąją dalį. Kaip manote, kam jis skirtas? (vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Teisingai, važiuojamoji dalis reikalinga eismo. Abiejose važiuojamosios dalies pusėse yra specialios takelius. Kokie jų vardai?

Vaikai: - Šaligatviai.

Auklėtojas: - Kam skirti šaligatviai? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Visiškai tiesa, žmonėms. Suaugusieji ir vaikai vaikšto šaligatviu. Ar dėl to jie vadinami?

Vaikai: - Pėstieji.

Auklėtojas: - O jei reikia kirsti važiuojamąją dalį? Kur tai galima padaryti? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Taip, vaikinai, kelias Pereiti reikia specialiose vietose, vadinamose pėsčiųjų perėjomis. Kaip atpažinti šią vietą? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Teisingai! Vertas ženklo "Pėsčiųjų takas" ir nudažytos baltos juostelės. Kas žino kaip teisingai kirsti kelią? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Pirmiausia žiūri į kairę, pasiekę vidurį, žiūri teisingai. Nuostabu! Tu gerai žinai Kelių eismo įstatymai ir su tavimi galime saugiai eik kelionėje po nepažįstamą miestą. Paimkime transportą eikime į kelią. Ko norėtum eik? (Vaikai vardinti ir pasirinkti transportavimo būdą).

Žaidimas – apšilimas"Automobiliai"

Auklėtojas: - Mūsų gatve važiuoja mašinos ir mašinos. (Vaikai važiuoja ratu ir sustoja).

Auklėtojas: - Mašinos mažytės. (Vaikai sėdi).

Auklėtojas: - Automobiliai dideli. (Vaikai atsistoja ir pakelia rankas aukštyn).

Auklėtojas: - Ei, mašinos! Visu greičiu pirmyn! (Vaikai greitai važiuoja ratu).

Auklėtojas: - Laikykis už vairo, žiūrėk į priekį! Greitai bus eilė! (Mokytojas rodo ženklą, vaikai eina kita kryptimi).

Auklėtojas: - Sustokite, mašinos! Sustokite, varikliai! Lėtinkite, visi vairuotojai! (vaikai sustoja).

Auklėtojas: - Puiku, kad viską seki eismo taisykles! Todėl taip greitai ir be nelaimingų atsitikimų patekome į mišką. (Vaikai valo transportą).

Štai trūkstami ženklai. (Mokytojas iškelia medį, ant kurio jie kabo ženklai: "Pėsčiųjų takas", "Nėra įėjimo", "Telefonas", — Atsargiai, vaikai!, "Pasukti"). (Vaikai aiškina ženklus).

Auklėtojas: - Ką tu manai, šitie miške reikalingi kelio ženklai? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Kodėl? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Teisingai, Vaikinai! Keliasženklų miške nereikia, nes nėra gatvių ir transporto priemonių. Juos reikia grąžinti į miestą ir pastatyti į savo vietas.

Auklėtojas: - Vaikinai, pažiūrėkite, kas atsitiko pagrindiniam šviesoforui?

Vaikai: - Sulaužytas.

Auklėtojas: - Taip, vaikinai, šviesoforo spalvotos lemputės sugedo ir reikia surinkti.

Žaidimas„Padalytas šviesoforas“

Auklėtojas: - Šauniai padirbėta! Jie padarė gerą darbą – sutvarkė šviesoforą! Kam reikalingas šviesoforas? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Teisingai, Vaikinai! Reguliuoti padeda šviesoforas judėjimas, nustato tvarką gatvėse. Dabar patikrinkime, ar gerai žinote, ką reiškia kiekvienas šviesoforas?

Auklėtojas: - Raudona šviesa!

Vaikai: Sustok, tai pavojinga! Kelias uždarytas!

Auklėtojas: - Geltona.

Vaikai: - Įspėjimas! Palaukite signalo judėjimas!

Auklėtojas: Žalia šviesa sako?

Vaikai: - Takas atviras pėstiesiems!

Auklėtojas: - Eiti per tau visada yra kelias gatvėje

O šios ryškios spalvos padės ir patars!

Kokie tai ženklai? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Taip, vaikinai! Tai sugedę šviesoforai iš mūsų miesto ir ten guli žibintai. Taigi, kas dabar?

Vaikai: - Pataisyk tai!

Auklėtojas: - Teisingai! Turime juos sutvarkyti. Bet mums reikia paskubėti. Kaip greitai grįžti į darželį? (pasiūlymas vaikams).

Auklėtojas: – Taip, mes skrisime lėktuvais. (Vaikai imituoja lėktuvus). Taip atvykome į darželį.

Auklėtojas: - Vaikinai, ką reikia padaryti norint sutvarkyti šviesoforus?

Vaikai: Klijuoti!

Auklėtojas: - Ar prisimeni, kokia tvarka jie išsidėstę? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: - Teisingai! Raudona, geltona, žalia. Pradėkime taisyti šviesoforus. (Vaikai paima puodelius, tepa klijais ir prieina prie mokytojos, kuri suklijuoja visas šviesoforo puses).

Auklėtojas: - Šviesoforai sutvarkyti! Pastatykime visus mieste esančius ženklus į savo vietas. Dabar pasakų miestelyje tvarka ir visi gyventojai laimingi. (Vaikai sėdi ant kėdžių).

Auklėtojas: - Nes tu toks geras, simpatiškas, dėmesingas ir gerai žinai Kelių eismo įstatymai, esate apdovanotas medaliais „Garbės pėstysis“! (Medalių įteikimas).

Publikacijos šia tema:

Peržiūrėję šioje svetainėje esančią medžiagą apie eismo taisykles, su partneriu nusprendėme sukurti kelių eismo taisyklių tyrimo modelį mūsų grupėje.

Tikslinio žygio „Kelių eismo taisyklių mokymasis“ santrauka Tikslinis pasivaikščiojimas „Kelių eismo taisyklių mokymasis“ Tikslai: išaiškinti ir susisteminti vaikų mintis apie kelių eismo taisykles;

Tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje „Kelių taisyklės“ suvestinė Programos tikslai: mokyti vaikus tvaraus elgesio kelyje įgūdžių; ugdyti jausmus ikimokyklinukuose.

Edukacinių užsiėmimų apie Kelių eismo taisyklių pagrindus santrauka „Kelių taisyklės“ Abstraktus švietėjiška veikla apie kelių eismo taisyklių pagrindus vyresnioji grupė: „Kelių taisyklės“ Uždaviniai: - konsoliduoti.

Kelių eismo taisyklių pamokos vidurinėje grupėje santrauka „Visada prisimink šias taisykles“ Tikslai: ugdyti dėmesio ir orientavimosi erdvėje įgūdžius. Išmokykite vaikus perėjimo per gatvę taisyklių. Stiprinti vaikų supratimą apie tikslą.

Derkačiova Viktorija Viktorovna
Švietimo įstaiga: MBDOU darželis Nr.21, Stavropolis
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2019-12-04 Derkačiova Viktorija Viktorovna MBDOU darželis Nr.21, Stavropolis Kelių eismo taisyklių, kelio ženklų, šviesoforų kartojimas. Supažindinimas su profesija – kelių policijos inspektorius.

Amžiaus grupė: vidurinio ikimokyklinio amžiaus.

Integracija edukacines sritis: meninė ir estetinė raida, komunikacinė raida.

Tikslas:ugdyti saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

Užduotys.

Švietimas:

– saugus Kelių eismo įstatymai;

sisteminti žinias apie kelio ženklus ir jų reikšmę;

– plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforus ;

– mokyti vaikus saugaus elgesio gatvėje taisyklių.

Švietimas:

– ugdyti stebėjimo įgūdžius, regimąją atmintį;

– ugdyti atsakomybės jausmą laikantis kelių eismo taisyklių;

– ugdyti bendravimo kultūrą, turtinti žodyną.

Švietimas:

ugdyti sąmoningą pėsčiojo poziciją;

– ugdyti susidomėjimą ir norą laikytis kelių eismo taisyklių;

– toliau ugdyti geranoriškumą, reagavimą ir teikti pagalbą.

Medžiagos ir įranga:

– plakatas „Šviesoforo patarimai“;

– Kelių eismo taisyklių kortelės;

- Garsiakalbiai;

– vaikų dainelės apie kelių eismo taisykles;

– erdvinis kelio išplanavimas;

- kelių policijos inspektoriaus uniforma.

Preliminarus mokytojo paruošimas:

– darbas su informacine ir metodine literatūra;

– darbas su interneto ištekliais;

– žaidimų ir garso medžiagos parinkimas ir paruošimas;

– reikalingos įrangos ir medžiagų paruošimas.

Preliminarus vaikų paruošimas:žiūrėdamas į kelio ženklų ir šviesoforų nuotraukas.

Pamokos planas.

1. Organizacinis punktas:

A) sveikinti vaikus;

B) netikėtumo akimirka(motyvacija veiklai);

C) perteikti pamokos temą ir tikslą.

2. Pagrindinė dalis:

A) teorinis;

B) lauko žaidimas;

B) praktiška.

3. Paskutinė dalis:

A) apibendrinant;

B) atspindys.


Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.

- Sveiki bičiuliai. Šiandien turime neįprastą pamoką, ir tai neįprasta, nes jums reikia išsiaiškinti pamokos temą klausantis dainos.

Skamba vaikiška dainelė apie kelių eismo taisykles.

– Kaip manote, apie ką ši daina? (vaikų atsakymai).

– Ši daina yra apie…? (vaikų atsakymai).

– Sakyk, mes pėstieji ar vairuotojai? (vaikų atsakymai) Teisingai, jūs ir aš vis dar esame pėstieji, todėl, kaip ir vairuotojai, turime žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių.

– Mūsų pamokos tema: „Jaunieji pėstieji“. Pamokos metu apžvelgsime Kelių eismo taisykles, pėstiesiems būtinus kelio ženklus.

2. Pagrindinė dalis.

„Kad niekada nepatektų į sudėtingas situacijas,
Privalote žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių!
Kaip vadinasi takas, kuriuo eina pėstieji? (vaikų atsakymai).

- Puiku vaikinai!

– Kaip vadinasi kelias, kuriuo važiuoja automobiliai? (vaikų atsakymai).

– Ką daryti, jei reikia kirsti važiuojamąją dalį?(vaikų atsakymai).

– Teisingai, reikia pereiti kelią per pėsčiųjų perėją. Kaip jūs ir aš sužinosime, kur yra pėsčiųjų perėja? (vaikų atsakymai).

- Teisingai, vaikinai, mums padės ženklinimas ant kelio, baltos juostelės - „Zebra“. Jie reikalingi, kad pėstieji iš karto pastebėtų, kur pereiti gatvę, o vairuotojas pamatytų, kad čia gali atsirasti pėsčiasis ( pažiūrėkite į gatvės išdėstymą). Taip pat yra ženklas „Pėsčiųjų perėja“, pažiūrėkime, kas ant jo pavaizduota... Skamba daina „Kelio ženklas“.

– Bet kas dar mums padės, sužinosime iš kitos dainos. Skamba daina „Šviesoforas“.

- Vaikinai, eismui reguliuoti mums reikia....... (vaikų atsakymai).

– Tai va, mūsų daina apie šviesoforą. Mano lentoje yra trys magnetai: žalia, raudona ir geltona. Prisiminkime ir teisingai išdėstykime spalvas, kaip ant šviesoforo.

Raudona šviesa – nepraeiti

Geltona - šiek tiek palaukite,

O žalia – gali eiti.

- Vaikinai, prie kokio šviesoforo galite kirsti kelią? (vaikų atsakymai).

– Teisingai, bet pėstiesiems šviesoforas susideda iš dviejų spalvų, kurių?(vaikų atsakymai).

- Šauniai padirbėta. Dabar žaisime lauko žaidimą „Eismo signalai“.

Tikslas: ugdyti gebėjimą reaguoti į konkretų šviesoforo signalą.

Progresas:Žaidimo vadovo rankose yra raudonos, geltonos, žalios spalvos kamuoliukų (rutulių) maišelis. Kapitonai pakaitomis įkiša ranką į maišą ir po vieną išima kamuolį. Jei kapitonas išima raudoną arba geltoną kamuolį, komanda stovi vietoje; žalia – pereina į kitą stovą. Laimi ta komanda, kuri greičiau pasiekia finišą.

- Puiku vaikinai. Pažvelkite į lentą, aš turiu plakatą su patarimais iš šviesoforo, kuriuos turime pakartoti su jumis.

Vaikinai, pakartojome pagrindines kelių eismo taisykles. Taip pat noriu supažindinti su žmonių, kurie stebi kelių eismo taisyklių laikymąsi, profesija. Gal kas nors žinote? (vaikų atsakymai).

- Pažiūrėkime, kas tai? (vaikas išeina apsirengęs kaip inspektorius).

– Teisingai, čia kelių policijos inspektorius, kas jo rankose? (vaikų atsakymai).

- Gerai padaryta, tai strypas. Strypas reikalingas norint kontroliuoti automobilių ir pėsčiųjų judėjimą keliuose.

3. Baigiamoji dalis.

Vaikinai, prisiminkime, ko išmokome šiandien.

Apibendrinant:

– Štai kiek kelio ženklų jau žinai. Tačiau kol esi mažas, gatve turėtum eiti tik su mama ir tėčiu. Būkite atidūs gatvėje, atkreipkite dėmesį į kelio ženklus ir niekada jų nelaužykite.

Emocinis išėjimas iš klasės.

Mokytojas siūlo rinktis korteles su „saulės“ arba „debesio“ atvaizdu. Kiekvienas mokinys pamokos pabaigoje pasirenka kortelę, ant kurios vaizdas atitinka jo nuotaiką. Pasirodo, kuo emocinė būsena vaikas yra pamokos pabaigoje.

– Puiku, vaikinai, jie gerai įsiminė kelių eismo taisykles ir elgesio gatvėje taisykles. Laikydamiesi taisyklių būsite pavyzdingi pėstieji.

Žiūrėti paskelbimo sertifikatą


, . .

Atsitiktiniai straipsniai

Kartais tiesiog noriu pasakyti: pas mus viskas ne taip, kaip pas žmones! Eksperimentai, nauji produktai, tyrimai, mada... Netgi gimdymas...