GCD santrauka tema „Kokia pažanga pasiekta“ (vidurinė grupė). Pamokos „Elektros prietaisai“ santrauka. Vidurinė grupė Kaip piešti buitinius prietaisus

Tikslas: idėjos apie buitinę techniką, jų paskirtį, naudojimo taisykles formavimas.

Užduotys: formuoti žinias apie buitinę techniką, ugdyti pažintinę veiklą, domėjimąsi mus supančiais objektais; ugdyti kūrybinius gebėjimus; ugdyti gebėjimą dirbti komandoje; plėtoti kalbą, plėsti leksika.

Įranga: garso įrašas iš animacinio filmo, plakatai, buitinė technika, kortelės su buitinės technikos atvaizdais, žaidimo „Rūšiuok gaminius“ prekės, statybinis rinkinys „Leko“, „TV“ šablonas, dažai, teptukai, servetėlės, vandens indeliai, paletė, kempinės piešimui.

Preliminarus darbas: skaityti grožinę literatūrą, spalvinti, žiūrėti iliustracijas, piešinius su įvairiais Buitinė technika, pokalbis.

Pamokos eiga:

V-l: Sveiki, vaikinai! Šiandien mūsų laukia neįprasta veikla, šiandien aplankysime animacinį filmuką! (Einame į grupę - „Fixies“ plakatai pakabinti, groja animacinio filmo muzika.)

Įeina Simka: Sveiki, vaikinai! Ar tu atpažįsti mane? Mano vardas Simka.

V-l: Labas, Simka! Vaikinai, tai reiškia, kad mes jau animaciniame filme! Kuris? (Fiksai). Viskas teisinga, tik Simka kažkodėl liūdi, kas atsitiko?

Simka: Aš pamečiau Noliką ir negaliu jo rasti, vaikinai, ar galite man padėti jį surasti? Taip-aaaa!

Vs: Simka, kol kas atsisėsk

Ir mes stovėsime tvarkingi

Padarykime keletą pratimų kartu (Padarykime fizinę minutę.)

Greitai kelkis, šypsokis

Aukščiau, aukščiau, tempkite

Na, ištiesinkite pečius

Pakelkite, nuleiskite

Pasukite į kairę, pasukite į dešinę,

Palieskite savo kelius rankomis,

Atsisėdo - atsistojo, atsisėdo - atsistojo

Ir jie nubėgo vietoje.

V-l: Vaikinai, ar žinote, kur gyvena animacinių filmų personažai? (Dulkių siurblyje, plaukų džiovintuve, kompiuteryje, Skalbimo mašina, viryklė, mikrobangų krosnelė, lygintuvas, ventiliatorius, maišytuvas ir kt.) Taip! Kaip šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu? Prietaisai. (Jūsų rankose yra nuotrauka su buitine technika.)

K: Tai reiškia, kad turime ieškoti Nolik buitiniuose prietaisuose.

Simka: jis paliko mums užuominas – užduotis. Ar galime susitvarkyti kartu, vaikinai? Taip!

(Buitinė technika yra išdėstyta grupėmis, kiekvienas prietaisas turi užduotį, prieš užduotį trumpai - kam mums reikalingas šis įrenginys, tada pereikite prie kito įrenginio.)

Prieiname prie pirmojo stalo: ant jo geležies, (trumpai - kam reikia) ieškome Noliko, bet randame tik užduotį: Daryk pratimus liežuviui.

Si-sy-sy Priversk laikrodį!

os- os- os dulkių siurblys dūzgė!

yuk-yuk-yuk geležis veikia!

Hic-hic-hic virdulys ant viryklės!

Antroji lentelė: virdulys(trumpai - kam skirtas įrenginys) ieškome Nolik, bet randame tik užduotį: konvertuoti iš vienaskaitos į daugiskaitą.

Geležis –…. (lygintuvai, viryklė -..., dulkių siurblys -..., šaldytuvas -..., televizorius -..., telefonas -..., magnetofonas -... plaukų džiovintuvas - (trumpai - kam reikia ) ir kt.

Trečioji lentelė: Plaukų džiovintuvas, Ieškome Noliko, bet randame tik užduotį: atlikti fizinę minutę.

Tiek daug dulkių! Tiek daug dulkių! (Išskleiskite rankas į šonus.)

Jie visiškai pamiršo apie dulkių siurblį! (Mojuoja abiem rankomis.)

Gerai, gerai, aš padėsiu, nesijaudink,

Taip, beje, (sustabdykite, pasilenkite.)

Pažiūrėsiu po lovomis.

Tada aš einu palei kilimą (Jie vaikšto į visas puses, tarsi siurbtų.)

Ir vėl sušalsiu kampe. (Jie stovi nejudėdami.)

Ketvirta lentelė: dulkių siurblys(trumpai - kam skirtas įrenginys), ieškome Noliko, bet randame tik užduotį: žaidimas „Rasti porą“. Kiekvienam duodu paveikslėlį, kiekvienas turi rasti porą.

Užduotis lentoje:

1. Plaukų džiovintuvas - plaukai;

2. Šaldytuvas – maistas;

3. Virdulys - vanduo;

4. Geležis - linas;

5. Magnetofonas - diskas;

6. Telefonas - ausis;

7. Kompiuteris – klaviatūra;

8. Ventiliatorius – karštas žmogus;

9. Siuvimo mašina– siūlai;

10. Vištiena mikrobangėje.

Ketvirta lentelė: šaldytuvas(trumpai – kam jis skirtas) , Ieškome Noliko, bet randame tik užduotį: žaidimą „Rūšiuoti bakalėjos prekes“. Kiekvienam žmogui dovanoju daiktą (obuolių, knygą, mašiną, bulvę, citriną, duoną, agurką, lėlę, kubelį, rutulį). Šiuos daiktus reikia surūšiuoti į vietas: maistas šaldytuve, likusieji – krepšelyje. Patikrinkite kartu.

Kl .: Kam mums reikia produktų? Su kuo mama gamina maistą? Kur viryklė?

Prieiname prie penkto stalo: ant jo yra Lego kalnas, siūlau jį surinkti patiems iš konstravimo komplekto viryklė, Priklijavau orkaitės piešinį.

V-l: Vaikinai, dabar mūsų grupėje turime viską: ir viryklę, ir šaldytuvą, ir lygintuvą, ir plaukų džiovintuvą, ir virdulį, bet man atrodo, kad kažko trūksta, mes neturime televizoriaus!

(Grupėje nėra televizoriaus, bet lentoje yra TV šablonas)

V-l: Ką turėtume su juo daryti? Ir jokio supratimo! Tai tikriausiai nauja Noliko užduotis! Vaikinai, ką galite žiūrėti per televizorių? (Filmai, filmai, TV laidos ir kt.) Ar jie mums rodo orų prognozes? Lauke debesuota, bet labai noriu saulės. Vaikinai, koks, jūsų nuomone, yra geras oras? (Saulėta, šilta, nėra debesų ar lietaus.) Kad būtų šilta, mums reikia saulės. Nupiešime? Kokios spalvos yra saulė? Geltona! Bet jei jūs ir aš dabar esame m/f, tai reiškia, kad jis turėtų būti neįprastos spalvos, pavyzdžiui, oranžinės? Vaikinai, pažiūrėkite, kokios spalvos dažai yra ant mūsų stalo? (geltona ir raudona) ir be oranžinės spalvos. Kaip manote, kur mes galime tai gauti? Sumaišykite spalvas! Sumaišykite dažus ant paletės. Paletė – tai lėkštė su mažais įdubimais, reikalinga norint sumaišyti spalvas ir gauti naujų!

Kad pirštai gerai veiktų, turime juos šiek tiek ištempti.

Pirštų gimnastika:

Viskas, ką matote aplinkui:

mikrobangų krosnelė ir lygintuvas,

Viryklė su orkaite, monitorius-

Tai buitinis prietaisas!

Šie dalykai mums padės

Atlikime pratimus kartu!

Paimkite geltoną ir raudoną, sumaišykite ir gaukite oranžinę. Ant televizoriaus šablono saulę piešiame ne šepečiais, o kempinėlėmis. (Nuvalykite rankas ir pakabinkite šabloną ant lentos.)

Pasirodo Nolik(Muzika): O, aš užmigau! Mano rankos ir kojos nutirpusios! Vaikinai, sušilkime kartu su jumis ( Noliko šokis).

Simka: Ačiū, vaikinai, už jūsų pagalbą! Atėjo laikas mums eiti, atsisveikink!

V-l: Ir vėl atsidūrėme grupėje! Vaikinai, atminkite, Simka ir Nolik yra animacinių filmų personažai ir jums nereikia jų ieškoti buitiniuose prietaisuose namuose, kad nesugadintumėte įrenginio ir nesusižeistumėte.

Papasakok, ką įdomaus šiandien sužinojome? Kokie buitiniai prietaisai mums padeda bute? kokią naują spalvą gavai?

Vardas: Pamokos santrauka "Elektros prietaisai"
Nominacija: Vaikų darželis, pamokų užrašai, GCD, idėjų apie mus supantį pasaulį ir apie mus kūrimas, Vidurinė grupė

Pareigos: mokytojas
Darbo vieta: MDOU darželis Nr. 5 „Žvaigždė“
Vieta: Neya miestas, Kostromos sritis

Mokytojo organizuotos edukacinės veiklos su vidurinės grupės vaikais suvestinė
Tema: "Elektros prietaisai"
(Kognityvinė raida)

Programinės įrangos užduotys:

Supažindinti vaikus su buitine technika ir jų paskirtimi. Išmokyti saugaus naudojimosi elektros prietaisais taisyklių.

Ugdykite vaikų kalbą, toliau mokykite juos atsakyti pilnais sakiniais, išmokite apibūdinti objektą pagal mokytojo modelį. Suaktyvinkite žodžius kalboje: pavojus, mikrobangų krosnelė, elektra, srovė.

Ugdykite rūpestingą požiūrį į daiktus ir savo sveikatą.

Įranga: paveikslėliai, kuriuose vaizduojami elektros prietaisai, buitinė technika, lėlė su sutvarstyta ranka.

Parengiamieji darbai: paveikslėlių žiūrėjimas, pokalbiai su vaikais, žaidimo situacijos lėlių kampelyje.

Pamokos eiga:

- Vaikinai, lėlė Maša atvyko jūsų aplankyti.

Sveiki bičiuliai.

- Vaikinai, ar nepastebite nieko neįprasto lėlėje Mašos?

– vaikų atsakymai.

- Kaip manai, kodėl lėlės ranka sutvarstyta?

– vaikų atsakymai.

— Norėdami sužinoti, kodėl lėlės ranka sutvarstyta, siūlau įminti mįsles, įkalčiai kabo ant lentos:

  • Garlaivis plūduriuoja palei upės paklotę, dabar atgal, dabar pirmyn. O už jo toks lygus paviršius, nesimato jokios raukšlės. Kas čia?

– vaikų atsakymas

– Kaip atspėjote, kad tai lygintuvas? Kam tai? Ar vaikai gali juo naudotis? Kodėl?

– vaikų atsakymai

  • Vasarą tėtis mums atnešė šerkšno baltoje dėžutėje, joje šaldome mėsą, daržoves, vaisius. Kas čia?

– vaikų atsakymai

– Kaip atspėjote, kad tai šaldytuvas? Kam tai? Ar vaikai gali juo naudotis?

– vaikų atsakymai

  • Tai namas, vienas langas, kiekvieną dieną kino lange. Kas čia?

– vaikų atsakymai

– Kaip atspėjote, kad tai televizorius? Kam tai? Ar vaikai gali juo naudotis?

– vaikų atsakymai

  • Mūsų teta brėžė adatą ir siūlą, eilutę po eilutės, eilutės po eilutės mūsų dukros suknelei. Kas čia?

– vaikų atsakymai

– Kaip atspėjote, kad tai siuvimo mašina? Kam tai? Ar vaikai gali naudotis mašina?

– vaikų atsakymai

– Vaikinai, prisiminkime, kokias mįsles įminėme ir įvardinkime šiuos objektus (vaikai įvardinkime įrangą). Pavadinkime likusius elementus. Kaip visus šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu? - Elektros prietaisai. Jie taip vadinami, nes veikia elektra. Buitinė technika mums padeda kasdieniame gyvenime: mašina palengvina skalbimą mamai, dulkių siurblys – valymą. Kai kuriuos daiktus vaikai gali naudoti, tačiau tik prižiūrint tėvams, o kai kuriuos daiktus vaikams naudoti draudžiama, nes tai pavojinga jų gyvybei ir sveikatai.

— Siūlau žaisti žaidimą „Parduotuvė“, aš būsiu pardavėjas, o jūs būsite pirkėjai. Galite nusipirkti prekę, bet pirmiausia turite apie tai papasakoti, kaip aš dariau:

Tai Skalbimo mašina. Jis yra stačiakampio formos, baltos gėlės, turi dureles, mygtukus, laidą ir žarną. Mašina skirta skalbti drabužius.

Žaidžiamas žaidimas, vaikai aprašo objektą ir gauna paveikslėlį su jo atvaizdu.

- Vaikinai, gal dabar atspėsite, kodėl lėlės Mašos ranka sutvarstyta?

– vaikų atsakymai

– Teisingai, lėlė Maša, kai užpylė arbatos, nudegino ranką verdančiu vandeniu.

Priminkime lėlei Mašai ir sau, kokius daiktus galima naudoti, o kokius ne. Viršutinėje lentynoje išdėliosime daiktus, kurių vaikai neturėtų naudoti.

— Jie išdėsto: virdulį, skalbimo mašiną, šildytuvą, mėsmalę ir kitus pavojingus daiktus. Jie pažymėti raudonai, tai yra pavojaus signalas.

— Ant apatinės lentynos padėjo: dulkių siurblį, televizorių, planšetę, nešiojamąjį kompiuterį, telefoną. Jie pažymėti geltonai.

Vaikinai, priminkite mums, kuriuos daiktus pažymėjome raudonai, kodėl?

– vaikų atsakymai

— Vaikinai, priminkite, kuriuos daiktus pažymėjome raudonai, kodėl?

– vaikų atsakymai.

- Puiku, padėjai lėlei Mašai. Dabar ji žino, kokius buitinius prietaisus galima naudoti, o kuriuos ne. Kas padės lėlei Mašai, nuims tvarstį ir gydys jos ranką (perėjimas prie žaidimo - sr žaidimas"Daktaras")

Svetlana Sanina

Tema:Buitiniai elektros prietaisai.

Tikslas: Sustiprinkite idėją namų ūkis prietaisus ir su jais susijusias saugos priemones. Toliau ugdykite vizualinį vaizduotės mąstymą, susietą kalbą, gebėjimą lyginti kūrybinę vaizduotę, lavinkite dėmesį, savikontrolę ir klausymo įgūdžius. Ugdykite ryžtą ir aktyvumą.

Judėti klases: mokytojas skaito eilėraštį

Mes labai mylime savo namus

Ir jaukus ir brangus

Tačiau ne visi galėjo

Perdaryti daug dalykų

Mums reikia išvalyti namus

Virti, plauti

Taip pat išlyginkite skalbinius

Kaip susidoroti su visais darbais?

Ir dabar tai nuostabu

Turime pagalbininkų.

Jie palengvina mūsų darbą

Jie taupo mūsų laiką

Ir jie yra broliai

Varomas elektra

Visi supranta ir be ginčų,

tai- elektros prietaisai.

Namų ūkis prietaisai yra mūsų ištikimi padėjėjai. Tai sudėtingi įrenginiai, kurie maitinami elektros. Kokius namus turite? elektros prietaisai?Kaip jie atrodo?Kaip jie veikia?Kam tai skirta? Prietaisai(Vaikų atsakymai)

Technologijos labai šaunios, bet jei mama viską sutvarkys, ji pavargs. Kas jai turėtų padėti Ar jums patinka padėti savo mamai Ar mokate dirbti virtuvėje? Virtuvė gera, bet ten daug pavojų.

Žaidimas „Daryk ir ko negalima“

Saugos priemonės:

1. Ar įmanoma elektrinis kišti svetimkūnius į lizdą Kodėl?

2. Kaip manote, ar galima liesti? elektros prietaisai šlapiomis rankomis?Kodėl?

3. Galite palikti elektros prietaisai be priežiūros?Ką daryti išeinant iš namų?

Dabar aš tau pasakysiu mįsles, o tu atspėk.

1. Mūsų namuose ištisus metus spintoje gyvena Kalėdų Senelis (šaldytuvas)

2. Bute turime robotą, jis turi didžiulę bagažinę, robotas mėgsta švarą ir dūzgia kaip TU lėktuvas, noriai ryja dulkes, neplepa, nečiaudi (dulkių siurblys)

3. Nesigirdamas pasakysiu, kad visus draugus jauninsiu. Jie pas mane ateina liūdni, su raukšlėmis, su klostėmis, palieka labai gražius, linksmus ir lygius. Taigi aš esu patikimas draugas elektrinis(geležies)

4. Jie pripildė jos burną mėsos ir ji ją kramto. Kramto, kramto ir nenuryja, deda į lėkštę (mėsmalė)

5. Jis gali išdžiovinti plaukus ir tvarkingai juos formuoti (Plaukų džiovintuvas)

6. Pagrindinė jos užduotis – švariai išskalbti drabužius. (Skalbimo mašina)

7. Jis akimirksniu be problemų suplaks grietinėlę tortui. (maišytuvas)

8. Ji be jokių matomų rūpesčių mums išspaus sultis iš vaisių. (sulčiaspaudė)

9. Kai norime arbatos, įkišame į lizdą (elektrinis virdulys)

Žiūrėti iliustracijas su vaikais elektros prietaisai. Sutvarkykime svarbius punktus elgesys kritinėse situacijose. Skambinti 01. Pokalbis apie elgesį gaisro atveju.

Žaidimas „Laukiame svečių“

Tai mergaitės Mašos gimtadienis. Prieš atvykstant Mašos svečiams būtina:išvalyti butą, išskalbti drabužius, išlyginti staltiesę, paruošti skanėstą. ( Pavyzdys: Maistui ruošti reikia daug įrangos. Maišytuvas, skrudintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas, sulčiaspaudė, elektrinė mėsmalė.)Kokią Mašą turėčiau pasirinkti? elektrinis prietaisas šiam darbui?

Žaidimas „Eime į svečius“

Žaidimas „Pasakyk vienu žodžiu“ (Prietaisai)

Publikacijos šia tema:

Saugumas – tai ne tik vaikų įgytos žinios, bet teisingas elgesys įvairiose gyvenimo situacijose, taip pat ir netikėtose.

GCD santrauka apie saugą parengiamojoje grupėje „Elektros prietaisai ir kaip juos naudoti“ Tikslas: nustatyti elektros prietaisų naudojimo, siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, taisykles, jų paskirtį ir naudojimo taisykles; prisidėti.

Mokomosios veiklos apie leksinės ir gramatinės kalbos struktūros formavimą vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, santrauka „Namų elektros prietaisai“ ECD specialiųjų poreikių vaikų (vyresnės grupės) kalbos leksinės ir gramatinės struktūros formavimui tema: „Namų elektros prietaisai“ Tikslas: Apibendrinimas.

GCD santrauka apie gyvybės saugą „Pavojingi buities daiktai ir elektros prietaisai“ vidurinės grupės vaikams Santrauka tiesiogiai - švietėjiška veikla apie vidurinės grupės vaikų gyvybės saugą Tema: „Pavojingi buities daiktai ir elektros prietaisai“.

GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Elektra ir elektros prietaisai“ Tiesioginės edukacinės veiklos su vaikais metmenys vyresnioji grupė. Tema: „Elektra ir elektros prietaisai“ Edukacinis.

Sudarė Karelijos Respublikos Pudožo miesto MKDOU vaikų darželio Nr. 1 mokytoja Valentina Michailovna Sankova Tikslas: Vaikų jausmų formavimas.

"Elektros prietaisai." GCD apie pažintinį ir kalbos vystymąsi darželyje

GCD vyresniems ir ruošiantiems vaikams ikimokyklinio amžiaus„Ieškau Noliko“

Darbo aprašymas:
Siūlau medžiagą, kuri, tikiuosi, bus įdomi mokytojams ir auklėtojams, dirbantiems su vyresnio ir parengiamojo mokyklai amžiaus vaikais (5–7 m.) Vaikai leidžiasi į įdomią kelionę – ieško, kad surastų Noliką animacinis filmas „Fixies“), kuris pasislėpė grupės sieniniame laikrodyje.
Tikslas: Atnaujinkite vaikų žinias tema „Elektros prietaisai“
Užduotys:
- taisomoji ir ugdomoji: mokyti sudaryti mažybinę daiktavardžių formą,
- korekcinis ir vystomasis: ugdyti pažintinį susidomėjimą; vystytis loginis mąstymas vaikai, spręsdami mįsles, ugdo dialoginę kalbą, lavina klausos dėmesį ir atmintį;
- pataisos ir auklėjimo: ugdyti dialogo kultūrą; gebėjimas atidžiai klausytis savo pašnekovo
Įranga: temos paveikslėliai tema, vokai su užduotimis iš "Fixies", kamuolys, fizinių pratimų garso įrašas, paveikslėliai, kuriuose vaizduojami animacinių filmų personažai "The Fixies", žali, geltoni ir raudoni delnai

GCD judėjimas:

Vaikai stovi puslankiu
Pedagogas:
Mes pažįstami nuo vaikystės
Labai protingi žodžiai
Pasisveikinkite susitikdami
- Labas rytas!
- Labas rytas, mano geras draugas!
-Labas rytas visiems aplinkiniams!
-Labas rytas dangui ir paukščiams!
- Labas rytas besišypsantiems veidams!
Labai noriu, kad šiandien būtų visi Labas rytas, laba diena ir labas vakaras! Ypač mūsų vaikams, nes jie į darželį ateidavo žaisti, pabendrauti, išmokti daug naujo ir įdomaus.
Dabar susikibkite rankas ir sukurkite draugystės grandinę
Vaikai, susikibę rankomis, sako šiuos žodžius:

Esame patys draugiškiausi vaikai
Ir mes nesame draugiškesni pasaulyje!

Pedagogas: Dabar, vaikinai, sėskite prie stalų.
Vaikinai, ar žinote, kad mūsų pirštai gali kalbėti?
Pedagogas: Aš tave dabar išmokysiu! Jie mums pasakys mūsų pamokos temą.
PIRŠTŲ GIMNASTIKAS

Koks triukšmas šioje virtuvėje?
rausvos spalvos garbanos
Kepsime kotletus. bevardžių pirštų lenkimas
Imsime mėsmalę sukasi vienas aplink kitą vidurinius pirštus
Greitai patikrinkime mėsą. sukasi rodomuosius pirštus vienas aplinkui
Suplakite mikseriu nykščio sukimas
Viskas ko mums reikia tortui sujungiant mažuosius pirštus
Norėdami greitai iškepti pyragą, žiedinių pirštų sujungimas
Įjunkime elektrinę orkaitę. vidurinio piršto jungtis
Elektros prietaisai yra stebuklas! rodomojo piršto judėjimas
Mums būtų blogai gyventi be jų. Gūžteli pečiais
(Paimta iš interneto)
Pedagogas: Ar atspėjote mūsų pamokos temą?
Tinkami ELEKTROS PRIETAISAI
Jie yra mūsų ištikimi pagalbininkai. Tai sudėtingi įrenginiai, maitinami elektra ir atlieka įvairiausias buitines užduotis. Vieni skalbia drabužius, kiti padeda virtuvėje, treti renka dulkes, treti kaupia maistą ir t.t. Elektros prietaisai taupo mūsų laiką ir energiją. Įsivaizduokite, jei visi elektros prietaisai staiga dingtų iš jūsų namų. Kaip tada žmonėms būtų buvę sunkiau!
Pedagogas: Vaikinai, klausykite muzikos ir atspėkite, iš kokio animacinio filmo ji yra? Ar galite įvardyti pagrindinius jo veikėjus? (Simka Nolik Papus Masya Dedus DimDimych Nipper Bug Fire Igrek Spool Verta Profesorius Chudakov) Ar norite žaisti su fiksais?

Ir štai jie! (rodomas paveikslėlis su pataisymais)

Kas yra fiksai? Tai išgalvoti personažai, kurie gyvena elektros prietaisuose, juos prižiūri, taiso, todėl prailgina prietaisų tarnavimo laiką, o fiksatoriai savo ruožtu maitinasi šių prietaisų energija. Pataisymai padeda įrenginiams, o įrenginiai padeda fiksatoriams
Ar norite žaisti su jais? (Taip!)
Mūsų užduotis bus surasti mažiausią fiksą - Noliką. Jis pasislėpė kažkur grupėje, o jo šeima sugalvojo jums užduotis ir išsiuntė jas registruotu paštu!

Pedagogas: Norėdami rasti Noliką, turėsime sudaryti galvosūkį. Kitoje pusėje bus parašyta, kur jis pasislėpė.


Pirmoji fiksų šeimos užduotis: turime atspėti visas mįsles apie elektros prietaisus.
Mįslių kūrimas. Temos nuotraukų pritvirtinimas prie lentos.

Galvosūkiai.
Greitai atspėk, mano drauge,
Koks čia sniego bokštas?
Apsaugo mus nuo karščio
Pienas, grietinė, gira. (Šaldytuvas)

Lininėje šalyje
Prie Prostynya upės
Laivas plaukia
Į priekį ir atgal.
Ir už jo yra toks lygus paviršius -
Nematyti nė raukšlės. (geležis)

Vaikščioja ir klaidžioja ant kilimų,
Jis judina nosį aplink kampus.
Kur aš nuėjau, nebuvo dulkių,
Dulkės ir šiukšlės yra jo pietūs. (Dulkių siurblys)

Koks stebuklas, kokia dėžutė?
Jis pats yra dainininkas, o pats pasakotojas,
Ir tuo pačiu
Rodo filmus. (televizorius)

Tik aš, tik aš
Aš atsakinga už virtuvę
Be manęs, kad ir kaip sunkiai dirbtum
Atsisėsk be pietų...
(Elektrinė viryklė)

Dėžutės šonuose yra apvalios sagos.
Čia pat kampe yra rašiklis su vamzdeliu ant laido. (Elektrinis virdulys)

Jei paspausite mygtuką
Bus muzika /muzikos centras/

Pažiūrėk į mano statinę
Viršūnė sukasi manyje.
Jis niekam nemuša
Bet tai viską sugadins! (Maišytuvas)
(paimta iš interneto)

Vaikas, atspėjęs atsakymą, prisega objekto paveikslėlius lentoje.
Pirmoji dėlionės dalis tvirtinama ant lentos

Pedagogas:„Fixies“ parengė mums klausimus. Į juos atsakę galime gauti dar vieną dėlionės dalelę.
– Kam reikalingas kiekvienas elektros prietaisas? (Kiekvieno vaiko apklausa)
– Kokie elektros prietaisai yra virtuvėje, miegamajame, svetainėje?
– Kas maitina elektros prietaisus?
– Kur kiekviename name gyvena elektra?
- Kodėl negalite liesti lizdų?
– Kokią taisyklę reikia žinoti ir būtinai jos laikytis išeinant iš namų?
Vaikai atsako dviem ar trimis sakiniais. Pavyzdžiui: virtuvėje yra šaldytuvas. Maistas jame laikomas ilgai ir negenda.

Sudėjus kitą dėlionės dalį

Pedagogas: Vaikinai, štai kitas vokas su užduotimi.
Meiliai kvieskite elektros prietaisus. Metu kamuolį, skambinu elektros prietaisui, o tu maloniai kalbi

Lygintuvas - lygintuvas, telefonas - telefonas, magnetofonas - magnetofonas, arbatinukas - arbatinukas, šaldytuvas - šaldytuvas, dulkių siurblys - dulkių siurblys, lizdas - lizdas
Tęskime:
Pakartokite ir užbaikite mano sakinį:
Senelis gauna pieno iš (šaldytuvo) virtuvėje
Mama skalbia drabužius (skalbimo mašinoje)
Julija žiūri programą „Labanakt, vaikai“ per (televiziją)
Močiutė verda kopūstų sriubą (elektrinė viryklė)
Tėtis valo kilimą (dulkių siurbliu)
Mama plaka grietinėlę (su mikseriu)
Mama džiovina šlapius plaukus (PHENOM)

Prijungiame kitą galvosūkį

Pedagogas: Puiku, vaikinai, atidarykime kitą laišką.

Mokytojas išima iš voko lapus ir parodo:
„TRIUKŠMO“ PRIETAISAI Popieriaus lape pavaizduoti vienas už kito paslėptų elektros prietaisų kontūrai.


Vaikai turi juos rasti, pavadinti ir pasakyti, kaip jie naudojami. Sakinys turėtų būti toks (pavyzdžiui)
Turiu elektrinę lemputę. Įjungiu, kai atsisėdu piešti,
Namuose turiu siuvimo mašiną, mama mėgsta siūti,
Turiu skalbimo mašiną, kartu su mama skalbiame drabužius.
Kaip šeima, vakarais mėgstame žiūrėti televizorių.
Savaitgaliais su tėčiu mėgstame siurbti kilimus.
Kai skalbiniai išdžiūsta, mama juos išlygina, o aš sulanksto.
Atvykus svečiams, su visa šeima išverdame vandenį elektriniame virdulyje, geriame arbatą.

Fizminutka
O dabar paprašysiu, vaikai, palikti stalus ir šiek tiek pailsėti.
Užsiimkime Noliko mėgstama gimnastika. (Muzikos centras įjungiamas, kai įrašoma įkraunama daina)


DRYTS-TYTS

televizorius,
televizorius,
TV, televizorius,
Te-te-te-te-TV.
„Knock-nock“ televizorius,
„Knock-nock“ televizorius,
Knock-knock televizorius
Ir du fiksai viduje.
„Knock-nock“ televizorius,
„Knock-nock“ televizorius,
Knock-knock televizorius
Ir du fiksai viduje

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, pailsėjome ir tęsiame

O kitame laiške taisytojai siūlo bute patalpinti elektros prietaisus
(kiekvienam vaikui duodamas paveiksliukas su elektriniu prietaisu ant magnetu, lentoje buto schema - svetaine, virtuve, vonia) Vaikinai, komplektuojame vonią, virtuvę, svetainę) Kai vaikai pritvirtina prietaisus prie lentos, jie paaiškina, kodėl prietaisams patogu būti konkrečioje patalpoje.
Šauniai padirbėta! Sudėkime dėlionę!

Pedagogas: Vaikinai, atidžiai klausykite eilėraščio.
Turime pagalbininkų
Jie nepasiduoda sunkiais laikais.
Jei mama nerimauja,
Kimbame į darbą.
Čia pagal prašymą „Pagalba!
Lyginti sukneles, lyginti kelnes,
Mūsų rankos gali viską.
Dulkių siurblys skleidžia didelį triukšmą.
Mūsų kilimas šviečia kaip sniegas.
Nepamiršome ir apatinių
Skalbtas, slinktas.
Ir tada nuplauti
Mūsų rankos nepavargusios.
Išdžiovinome daiktus
Drabužiai spindi švara.
Pasėdėjome minutę,
Žiūrėjome televizorių.
Girdime skambant telefoną,
Kažkas skuba mus aplankyti.
Mes pastatysime virdulį ant viryklės,
Pavaišinkime visus svečius.
Mūsų namai pilni muzikos,
Jame šokame ir dainuojame.
Kaip elgtis kasdieniame gyvenime
Mokysimės sode (paimta iš interneto).
Pasakyk man, kokie elektros prietaisai buvo aptarti eilėraštyje? (lygintuvas, dulkių siurblys, skalbimo mašina, televizorius, telefonas, virdulys, magnetofonas)

Pedagogas: Vaikinai, mes užbaigėme galvosūkį. Apverskime ir pažiūrėkime, kur Nolikas slėpėsi?
Galinėje pusėje parašyta, kad nulis paslėptas laikrodyje. Mokytojas nuima laikrodį nuo sienos ir ištraukia žaislinį nulį.
Puikiai atlikote visas fiksuotojų užduotis! Labai ačiū!
Vaikinai, prisiminkime, apie ką šiandien kalbėjome klasėje? (Vaikų atsakymai)
Kas tau labiausiai patiko pamokoje? (Vaikų atsakymai)

Mokytojas:Žinai, kad fiksai turi tokį ženklą – rankenėlę – tribūną. Delnas su trimis pirštais išskleistas. Kartais tai yra pasisveikinimo gestas, bet dažniau – gerai atlikto darbo ženklas.

GCD piešimui „Gyvai, buitiniai prietaisai“ specialiųjų poreikių vaikų kompensacinėje grupėje santrauka./Liudmila Nikolaevna Negulyay, vizualiųjų menų papildomo ugdymo mokytoja/

Tikslas: Vaikų vaizduojamojo meno ir įgūdžių formavimas, kūrybinių gebėjimų, fantazijos, vaizduotės ugdymas.

Užduotys:Įtvirtinti vaikų idėjas apie buitinę techniką ir jų paskirtį. Išmokykite vaikus pavaizduoti įvairius buitinius prietaisus, komponuodami vaizdus iš geometrines figūras. Suaktyvinkite vaikų žodyną kurdami aprašomąjį pasakojimą apie jų piešinio herojų. Išmokite piešinyje perteikti ne tik formą, bet ir nuotaiką, „atgaivinamų“ prietaisų charakterį. Pridėdami įvairių detalių ir smulkių elementų, įsitikinkite, kad tai, kas pavaizduota, atitinka numatytą vaizdą. Tobulinti kompozicijos įgūdžius, piešimo spalvotais pieštukais technikas, spalvų suvokimą. Ugdykite tvarkingumą, gebėjimą atlikti darbą ir klausytis bendraamžių ir suaugusiųjų.

Preliminarus darbas: Mokytojo ir logopedo darbas m leksinė tema"Prietaisai". Skaitant K.I.Chukovskio „Moidodyrą“, „Fedorino sielvartą“, žiūrint animacinius filmus. Pokalbis apie charakterio bruožus ir jų pasireiškimą žmonėms. Peržiūrėkite lenteles „Nuotaikos piešimas“.

Įranga: spalvoti akvareliniai pieštukai (prie dėžučių priklijuota plunksna), A4 formato popieriaus lapas, lentelė „Piešiu nuotaiką“.

Pamokos eiga:

Įvadinė dalis.

Vaikinai! Mūsų pieštukai šiandien įgijo galimybę animuoti objektus. Naudodamas pieštukus iš paprastos, ne stebuklingos dėžutės, piešiu paprastą lemputę. Lempa turi formą: (kokia?), spalvą (kokia?). Bet ši lempa neturi nuotaikos, neturi charakterio. O dabar piešiu pieštukais iš dėžutės su plunksna. Bet pirmiausia papūsiu rašiklį. Ši lemputė džiaugiasi, kad ji tokia ryški, suteikia šviesos, tokia jos šypsena. Ir ji rankomis sugriebė už šonų, remdama apvalų pilvuką. Jos kojos plonos, kaip spiralė viduje. O štai batai: šviesūs, su raišteliais.

Ir atspėkite, kokie įrenginiai slypi mįslėse!

Kur aš einu, ten tvarka.

Nėra raukšlių ar raukšlių.

Bagažinė šliaužia grindimis.

Grindys siurbia kaip saldainiai.

Čia pat, kampe,

Rankena su vamzdeliu ant laido.

Be liežuvio jis kalba, be ausų girdi.

FIZMINUTĖ

Pavirskime minutei dulkių siurbliais ir susitvarkykime.

Tėvai! Tiek daug dulkių! (Išskleiskite rankas į šonus)

Kur tu buvai anksčiau?

Tu mane visiškai pamiršai... (Mojuoja abiem rankomis)

Gerai, gerai, tai nėra baisu, viskas aišku (ploja rankomis)

Nuostabiai purvinas! Tiesiog puikus! (Jie purto pirštą)

Beje! Pažiūrėsiu po lovomis. (Pakreipia galvą į pečius)

Tada einu kilimu (pirštais „bėgame“ palei stalą)

Ir vėl sušalsiu kampe.

Pokalbis ir demonstravimas, kaip naudojant geometrines figūras sukurti šaldytuvo, viryklės, dulkių siurblio, virdulio „figūrą“.Vaikų pasakojimai apie tai, koks personažas bus jų herojus ir kaip perteikti jo charakterį.Piešimas pagal dizainą.(Pūskite ant plunksnų, pieštukai tampa stebuklingi)Surengsime piešinių parodą. Vaikinai pasakoja apie jiems patikusį darbą ir siūlo, kaip animuotų įrenginį.



Atsitiktiniai straipsniai

Aukštyn